Skocz do zawartości

[ obręcz karbonowa ] pęknięcie ?


adom

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

dzis zauwazylem taka ryse na obreczy.

Czy moze ktos mnie oswiecic czy z tego bedzie pekniecie czy to tylko jakies przebarwienie?

Pod paznokciem nie czuc nic - jest calosc gladka - tak samo nie widac zadnego pekniecia - tylko taki ciemniejszy kolor na "sloju"

Max obciazenie wg producenta to 95 kg - ja mam jakies 101 I jezdze tak ze 3 miesiace - zaliczylem kilka duzych dziur w ulicy (to tak dla pelniejszego obrazu)

 

Dzieki.

226.jpg
227.jpg
228.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach zawsze to wygląda straszniej niż w rzeczywistości. Są na rynku takie specjalne penetranty do wykrywania pęknięć, dwa spraye - podkład (biała kreda) i penetrant (krwisto czerwony) psikasz bazę, później ten czerwony i jeśli jest pęknięcie to będzie dokładnie widoczne, jeśli nie ma lub jest tylko rysa powierzchniowa to czerwone spłynie na czysto. To białe później się normalnie ściera i nie zostawia śladu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj jakoś od środka, może przez otwory na nyple? Może od środka coś wyczujesz? Dziwne jest to, że kreska idzie jakby wzdłuż linii na obręczy, układa się pod tym samym katem. To, że na zewnątrz nic nie czuć przez lakier (chyba jest lakierowana?) nie oznacza, że jest OK. Lakier może wszystko trzymać jeszcze w kupie.

 

 

 

Max obciazenie wg producenta to 95 kg - ja mam jakies 101 I jezdze tak ze 3 miesiace - zaliczylem kilka duzych dziur w ulicy (to tak dla pelniejszego obrazu)

No niestety, ale chińskie wydmuszki nie dla ciebie jeśli to faktycznie pęknięcie.  Na forum szosowym wyczytałem, że te ich limity to niemal przez dwa można podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wypowiedzi,

 

0 penetrantach nie wiedzialem (juz poczytalem) ale nie bede ich zamawial bo napisali ze jesli pekniecie nie dochodzi do powierzchni to nic nie pokaza (co ma sens) - a tu najwyrazniej nie dochodzi - o ile to pekniecie.

 

No wlasnie, nic a nic nie czuje pod palcem - jest gladko - wiec moze I lakier trzyma (choc ciezko mi w to uwierzyc) - bardziej bym sie chylil ku stwierdzeniu ze z tego dopiero bedzie pekniecie (raczej nie bede zagladac do srodka - za duzo zachodu)

 

Teraz obejrzalem jeszcze raz obrecz I takie samo odbarwienie / rysa znajduje sie dokladnie 180 stopni od tego pierwszego (ale mniej widoczna) - bede to bacznie obserwowal I zobacze jak sie sprawa rozwinie :)

 

Co do samych obreczy to chyba nie sa chinszczyzny (firma BLB - bodajze angielska).

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Co do samych obreczy to chyba nie sa chinszczyzny (firma BLB - bodajze angielska).

 

A jak myślisz? Skąd Bricklane Bikes bierze te obrączki? Z Kitaju ofkors. Różnica jest taka, że mają inne naklejki - o ile mają - i byćmoże lepszą kontrolę jakości. Ale na to bym nie stawiał moich ostatnich pieniedzy, gdyż BLB to nie jest jakiś makarbycznie duży sklep, z wielką siłą nabywczą...

 

Szacunek..

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bardziej bym sie chylil ku stwierdzeniu ze z tego dopiero bedzie pekniecie (raczej nie bede zagladac do srodka - za duzo zachodu)

Myślę, że zachodu z tym będzie znacznie mniej, niż chodzenie do dentysty i leczenie wybitych zębów (najmniej drastyczna opcja). Jak pęknie ci w pół na zjeździe przy prędkości 50/60/70 km/h, to zmienisz zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli było by to pęknięcie to obręcz dawno już by się rozpadła. Wygląda jak niezbyt udolne nałożenie ostatniej, "ozdobnej" warstwy karbonu, coś a'la UD. Jeżeli nic pod paznokciem nie czuć, przy uciskaniu tego miejsca nic się nie rozchodzi, to raczej nic tej obręczy nie jest i tak zapewne było od początku. Dla pewności możesz jeszcze zrobić "test monety", oglądnij to wideo od mniej więcej 1.25' : 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic sie nie rozchodzi pod uciskiem. "Test monety" nie stwierdzil uszkodzenia :)

Faktycznie to moze byc zle polozony lakier - a teraz sie bardzo zastanawiam dlaczego nie zauwazylem tego zaraz po zakupie - no coz - widac nie wiedzialem na co zwracac uwage :)

 

A wizja wybitych zebow (w najlepszym wypadku) troche mnie przerazila :)

 

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety po zdjeciu opony I odslonieciu otworow na nyple nic nie dojrze - naustawialem lampek, lampeczek ale nic to nie dalo - za male srednice otworow by cokolwiek dalo sie zobaczyc.

Bede ostroznie jezdzil przez najbliizsze dni I obserwowal to odbarwienie - opcja z niechlujnie nalozona ostatnia warstwa karbonu jest calkiem mozliwa (a juz na pewno wygodna :) )

 

Dzieki za zainteresowanie tematem I wiele pomocnych rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...