Skocz do zawartości

[Zakup] Rower szosowy do 13000 PLN


Kondzioxc92

Rekomendowane odpowiedzi

Patrzylem na slx, jak w temacie jest mowa o sl, to mozna moje wypociny zignorowac.

550-565, mialem taka rame, podziekowalem.

Jeszcze na 565 i 188cm wzrostu moge sobie wyobrazic ale z dlugim mostkiem. Do tego pewnie dochodzi krotka glowka i koniecznosc ratowania sie podkladkami i pewne zahaczanie butami o przednie kolo przy wiekszych skretach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja długość nogi to ok 89cm.Pytałem takiego gościa co do rozmiaru to doradza brać L.On przy wzroście 183-184 uzytkuje rozmiar M i mówi że jest bardzo dobrze.

 

Mój kolega ma 180 wzrostu a ściga się na eskach bo zazwyczaj mała rama=krótka główka=niska pozycja. A że mostek jest 140 i wygląda na tym rowerze jakby dzieciakowi zabrał... No tak lubi po prostu.

Napisałeś że F3 jest za "mała"...  a chcesz kupić jeszcze mniejszą ramę ? Nie łapie już o co chodzi w takim razie :)

 

 

 

Długość rury górnej dla ciebie powinna zamykać się w granicy 550-565 mm efektywnie. L-ka bez dwóch zdań ;)

 

Dlatego w szosach jest reach i stack i tym warto się sugerować dobierając rozmiar, a nie tylko górną rurą. Jak się nie szaleje z mostkiem, a pozycja jest w miarę dobrze ustawiona np podczas fittingu to ramy z 560 wypadają zazwyczaj w okolice 180 a nie 190 wzrostu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560 wypadają zazwyczaj w okolice 180 a nie 190 wzrostu.

 

Całkiem prawdopodobne, ale raczej nie na typ nordycki. Ja mam 180 cm rano i noge 81. Kalkulator podał mi 53,5, ramę mam 54, następna kupie nie większą niż 54,5 cm. Mam mostek 11 cm.

 

Mając stosunkowo krótkie nogi, reach nie ma tak dużego znaczenia (ale oczywiście też ma) jak przy budowie ciała bardziej kobiecego (długie nogi, krótki tułów) z tego by wynikało. Więc, jak ktoś ma stosunkowo długie nogi, jak autor wątku, to faktycznie powinien mieć rame 565 lub większą, nawet do 580 mm ze stosunkowo mniejszym mostkiem (max 11cm) niż osoba o budowie typowo męskim(typ nordycki) z krótszą ramą i dłuższym mostkiem. Tak to wygląda, chyba ze się myle, to mnie poprawcie.

 

Jak twój kolega ma mostek 140 mm to faktycznie za dużo na 180 cm wzrostu - rama za mała.

 

Kondzioxc92 załóż może temat na szosa org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

560 jak i 565 mm horyzontalnie będzie dobre, do tego będzie można dać mostek 10 lub najwyżej 11 cm. Przy 580 mm musiałbyś poszukać kierownicy o stosunkowo małym reach oraz klamkomanetek o także stosunkowo małym reach (na obydwu częściach skrócił byś rower o około 2 cm, aby nie leżeć na rowerze przy tej długości tułowia) i mostku max 10 cm. 

 

Z resztą, przecież możesz oddać rower, co będziemy gdybać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...