Skocz do zawartości

[Fotelik dziecięcy] możliwości zamontowania na szosówce


modzel

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem. Zastanawiam się nad kupnem szosówki, ale nie o to chcę zapytać :) Mam fotelik dziecięcy WeeRide, montowany jest między kierownicą i sztycą. Pytanie mam krótkie i konkretne.

Czy ktoś z Was montował ten fotelik na szosówce? Ktoś z tym jeździł? Da się? Nie da się? Jakieś opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje, ale pozwolę sobie mieć inne zdanie co do fotelików. A wracając do mojego pytania... chcesz dodać coś co wniesie jakąś wartość do tematu czy będziesz się rozwodził nad sprawami których nie dotyczy moje pytanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zamiaru się rozwodzić, tylko ostrzec. Szosówki mają sztywny widelec i opony, które niewiele wybierają. Wszystkie nierówności podłoża dziecko będzie zbierało na kręgosłupie. Ty jadąc na szosówce masz możliwość podniesienie tyłka i przyjęcia pozycji pochylonej, która odciąża kręgosłup ... twój dzieciak nie. Fotelik oczywiście będzie pasował pod szosówkę.

Twoje dziecko, twój fotelik, twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedałowanie jak pedałowanie, ale tu się ciśnie pytanie: po co?

Chociaż spytam o coś innego, ile ważysz, ile waży dziecko z fotelikiem, bo o ile może jakoś wciśniesz fotelik, nogi, to koła mogą Ci dość szybko podziękować za współpracę, o tym że usztywnisz całość i będziesz łapał panę co większa nierówność to nie ma nawet co wspominać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie pytałem jaki fotelik kupić, bo fotelik mam i od 2 lat mi dobrze służy. i nawet pedałować się da normalnie ;) fakt, że nie na szosówce bo szosówki nie mam. Dlatego zadałem pytanie, czy ktoś taki fotelik montował na szosówce i czy to ma sens. Najbardziej cela uwaga była od rambolbambol odnośnie kręgosłupa dziecka. M0rti też ma rację odnośnie wytrzymałości kół itd. Co do reszty to pisanie dla pisania. Dwóm wymienionym kolegom dziękuję za uwagi. Reszta mogła sobie darować wywody :)

Temat dla mnie zakończony. Proszę moderatora o zamknięcie.

Dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chociaż spytam o coś innego, ile ważysz, ile waży dziecko z fotelikiem, bo o ile może jakoś wciśniesz fotelik, nogi, to koła mogą Ci dość szybko podziękować za współpracę,

Bzdurny wywód gdyż wszystkie koła sa nastawione na obciążenie ponad 100 kg na oś. Tym samym nawet jak ojciec waży 150 kg a dziecko 30kg to cały zestaw powinien swobodnie wytrzymać. Niemniej jednak foteliki frontowe są dla dzieci do 10 kg a te z kolei osiągają wagę w wieku około 12 miesięcy czyli tuż po tym jak dziecko samodzielnie trzyma główkę. Jaki zatem jest sens rozważania na 2-3 miesięcy?

Kwestię przenoszenia drgań na kręgosłup dziecka pomijam bo jadąc z dzieckiem nie jeżdzi się sportowo lecz czysto rekreacyjnie czyli nawet jak będą nierówności to się zwalnia do minimum.

Najbardziej ważną kwestią jest ilość miejsca a dokładnie jego brak. Kwestia nóg była poruszana oraz była zasygnalizowana kwestia miejsca dla rąk. Zauważmy, że kierownice szosowe są bardzo wąskie czyli na szerokość barków rowerzysty a te z kolei są nie wiele szersze od takiego fotelika. Tak więc o ile jazda na wprost będzie jeszcze wykonalna to już zakręty a zwłaszcza lawirowanie na dziurowej drodze będzie mistrzostwem akrobatyki. :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Zauważmy, że kierownice szosowe są bardzo wąskie czyli na szerokość barków rowerzysty a te z kolei są nie wiele szersze od takiego fotelika. Tak więc o ile jazda na wprost będzie jeszcze wykonalna to już zakręty a zwłaszcza lawirowanie na dziurowej drodze będzie mistrzostwem akrobatyki.


No i to jest sedno sprawy. Klasyczny baranek będzie najprawdopodobniej za wąski dla tego typu fotelika.

Temat zamykam na prośbę autora tematu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...