Skocz do zawartości

[do 4000] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dziś w sklepie oglądać Orkana 5.0 z 2015 były jeden rozmiar ramy 21cali, cena nie taka jak na allegro gdzie ze złożeniem to 2400zł Ale chodziło o przymiarkę i jak dla mnie 178 cm a założyłem do tego buty spd schodząc z siodełka i mając ramę między nogami to czułem już na niej moje klejnoty gdzie Pan sprzedawca twierdzi że mniejsza rama będzie za mała ze względu na nadmiern wysunięte siodło i złą pozycję. Nie wiem jak to jest faktycznie ( może chodzi o to że innego rozmiaru na sklepie nie miał). Jedno co mnie zniechęciło to te hamulce Promax klamki i ten widoczny na nich popychacz, to wizualna porażka, jak dla mnie ale co gorsze mimo regulacji przez serwisanta z sklepu po 20 minutach jeżdżenia po hali sklepu miałem problem z zatrzymaniem tylnego koła na szlak może jak by tam był piach to by się udało to nie hamulec tylko spowalniacz w moim Starym rowerze z klasycznym hamulcem było lepiej. Odwiedziłem kolejny sklep a tam za Orkana 5 z 2016 roku z katalogowej ceny 3500 super promocja i sprzedają za 3000 zł ten ma hamulce Shimano nie pamiętam jaki model ale mogłem zatrzymać na nim te koło bez problemu. I tak przejeździłem pewno z 100kg po tych wszystkich sklepach i nic nie kupiłem. Czytam wasze posty i w jednym ktoś pisze że idzie się zamknąć w 3600 przy składaniu na dobrym osprzęcie i zastanawiam się czy mając do dyspozycji 4000zł nie udało by mi się poskładać czegoś na poziomie większym niż taki Orkan 5 np z lepszymi hamulcami jeszcze lepszym amortyzatorem i porządne piasty - koła - szprychy które bez problemu będą dźwigać moje około 97 kg po zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem że pewnie zmieściłbym się w 3600 na osprzęcie LX czyli "oczko" wyżej niż deore montowane w okranach 5.0. Do tego amortyzator SR NRX-S-RL-R Lite, koła na piastach novateca z łożyskami maszynowymi.

Nie kupuj zbyt dużego roweru. Sprzedawca chciał się pozbyć posiadanego egzemplarza.

Jeśli to tylko kwestia hamulców (chociaż na 95% zapowietrzone były) to zawsze możesz wymienić na br-m675 za 450zl a promaxy (jako nieużywane) sprzedać na aledrogo/olx odzyskując część kasy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike dziękuję za link znam ten sklep jest Ok , nie jest to mój amortyzator z Orkana 6.0 przez lata narobili tyle tych wersji  , że połapać się już nie można może ten amor jest powodem zmiany wagi Orkana 6.0 w 2015 -12kg , a w 2016-13kg bo pedały na wadze chyba tyle nie przybrały

W innym wątku zadano Ci pytanie czy masz jakiś dowód na to, że ten rower faktycznie waży 12kg. Nic nie odpowiedziałeś. Ja je ponawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Któryś użytkownik pisał, że kupił klocki Jagwire półmetaliczne i zmienił tarcze na 180, a różnica była bardzo duża. Stwierdziłem że jak przyjdzie do mnie rower, a hamulce nie będą mnie zadowalać, to kupię te klocki. Faktycznie pierwsze przejażdżki mnie nie zachwyciły pod kątem hamowania, stwierdziłem że za słabo hamują żeby kwestia ułożenia się mogła coś zmienić. Dlatego kupiłem półmetaliki Jagwire (koszt ok. 70zł z przesyłką) i różnica jest bardzo duża. Zablokować tylne koło można bez problemu (ważę 88-90kg). Nawet taki prosty teścik polegający na zaciśnięciu klamek na postoju i pchaniu roweru pokazuje różnice: na fabrycznych klockach rower przepchałem, na półmetalikach nie daje rady. I te wszystkie wrażenia są na świeżo, zrobiłem rowerem kilka kilometrów, jak się dotrą siła zapewne pozostanie taka sama, albo się zwiększy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam powazny dylemat ,byłem zdecydowany na rower Romet Orkan 6.0  ale poczytałem trochę o napędzie Alfine  11 i  jestem przerażony tym co piszą ludzie ,czy faktycznie to taki kiepski naped ? Dodam ze ważę 115kg i mam duzo siły w nogach,wiec napęd musi byc wytrzymały ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dylemat co do Alfine 11  to wybierz rower z innym napędem i po sprawie do 4000 zł masz wielki wybór rowerów typu cross , ja i moja lepsza połowa jesteśmy tymi Orkanami z Alfine 11 zachwyceni jak większość ich użytkowników najwięcej niepochlebnych opinii jest w śród tych użytkowników  porównujących Alfine 11  z Rohloff Speedhub 500/14 , którym już jeździli i mają racje bo Rohloff jest lepszy i lepiej też kosztuje 1000 euro sama piasta puki co Alfine 11 jest flagową piastą planetarną Shimano , płacąc jak ja za Orkana 6.0 z Alfine 11 i dobrym powietrznym amortyzatorem 3000 zł nie sposób być niezadowolonym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...