Skocz do zawartości

[multitool] Topeak Hexus II, a łańcuch 11s


wlosiaty333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zakupić multitool Topeak Hexus II, ale nurtuje mnie pytanie, co do skuwacza. Czy można nim skuć łańcuch na 11 rzędów? Łańcuch z grupy XT 2016, jeśli to coś zmienia.

 

I jeszcze jedna sprawa, mam obręcze DT Swiss CSW MA 1.9, czy te klucze do nypli z tego multitoola będą pasować?

 

Dziękuję za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać że łańcuchy 11s to trudna spawa do skuwania. Najlepiej używać dedykowanych pinów, podobnie jak w 10s a jeszcze lepiej użyć sponki i po sprawie. Tak naprawde nigdy nie rozkuwany łańcuch nie powinien się zerwać jeśli wszystko jest używane tak jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Nie chcąc zakładać nowe wątku dopisze się tutaj, bo tez jestem zainteresowany kupnem hexusa II.

Czy jest jakiś lepszy Multitool w cenie do 100zl niż ten hexus?

 

Do tej pory moim faworytem był cranbrothers multi 17, ale jak poczytałem opinie o jego niedopracowanym skuwaczu a potem zobaczyłem filmiki na których trzeba trzymać łańcuch kombinerkami, to zwątpiłem....

 

Wiec, czy jest jakiś godny konkurent hexusa ale z dobrym skuwaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogę Ci za wiele, ale napiszę kilak słów o wspomnianym Hexusie.

 

Otóż rozkuwacza użyłem kilkanaście razy, kluczy przez niemal rok używałem jako warsztatowych, a łyżek do opon użyłem dziesiątki razy i w zasadzie tylko do nich mam zastrzeżenia.

Jedna złamała mi się, ale w końcu jest to sprzęt do awaryjnego usuwania usterek, a nie do codziennego majsterkowania.

 

Generalnie szczerze polecam.

Miałem też Aliena II ( skradziono mi go ) był równie dobry, oraz mam Aliena III ale jest za duży, za ciężki i ma wiele nieprzydatnych dla mnie narzędzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A ktoś mógłby pomóc ze sprawą kluczy do nypli?

 

Nie wiem na ile obręcz ma tu znczenie, ale sądzę, że masz tam standardowe nyple.

W Hexusie masz dwa klucze do nypli.

Są to jednak awaryjne klucze, bo przy większej sile zaczynają się "obkręcać"  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Powitoł

W ogóle dobrze jest zakładać spinkę i szejkować taki łańcuch? Nie osłabi to jego?

Chyba najczęściej spotykana procedura obsługi łańcucha tu na forum (plus jazda na 2-3 łańcuchy).

Możliwe, że jak muchy wszyscy ją stosujący się mylimy ;) ale możliwe że nie :) Według mnie nie.

 

edyta - aaaa, bo zapomniałem: na bolcu wypychającym sworzeń z ogniwa po pierwszym rozkuciu zrobił mi się grzybek. Na razie jeszcze mieści się w ogniwie, ale zastanawiam się nad zeszlifowaniem go i zahartowaniem końcówki. Na razie podchodzę z rezerwą do hexusa II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedna złamała mi się, ale w końcu jest to sprzęt do awaryjnego usuwania usterek,

Ja zlamalem obie, ale to przez walkę z ciasnymi oponami Conti, ktore to zakladalem chyba ze 2 dni zanim opracowalem technike :>

Na allegro mozna dokupic łyzki zapasowe za 22pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można nim skuć łańcuch na 11 rzędów?

 

 Polecam jednak spinkę, łatwość czyszczenia napędu, niezawodność.

9 lat jeżdżę na złotych spinkach Srama pod 9 , obecnie 1 sezon na Kmc 10 i nie miałem nigdy problemów.

W  zapasie można wozić zapasową w razie zerwania łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolisz kupić multitool'a który będzie Ci pasował a klucz do nypli i skuwacz kupić oddzielnie? Jeżeli jeździsz jak większość ludzi po kilkadziesiąt km dziennie i serwisujesz w domu, to po co męczyć się z multitool'em? Jeżeli znowu jeździsz na wyprawy, to chyba nie zbawi Cie dodatkowy skuwacz i mini klucz ( chociaż nie wiem, nie znam się). Ogólnie nie jestem zwolennikiem takich narzędzi, mam multi ale tylko do sytuacji krytycznych gdyby coś się poluzowało lub rozpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle dobrze jest zakładać spinkę i szejkować taki łańcuch? Nie osłabi to jego?

A spinka to jeszcze nie standard? ;)

Co do łańcucha są dwie szkoły - jedna szejkować, druga czyścić. Ja robię drugim sposobem, nie jestem zwolennikiem kąpania łańcucha w odtłuszczaczu i gruchotu niewypłukanego brudu. Przepuszczam łańcuch przez szmatkę i specjalną szczotkę, a następnie smaruję. W dodatku jest szybciej.

 

Trop odnośnie nypli - http://www.encyklopediarowerowa.pl/nypel.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spinkę to mam ją drugi rok w poprzednim rowerze. Ale tam jest łańcuch na 8, a nie 11 rzędów. Dużo słyszałem, że do 11 nie ma sensu zakładać spinek.

 

Jednak miło by było mieć wszystko w jednym. Hexus II jest blisko ideału, tylko nie wiem czy skuwacz do 10 rzędów poradzi sobie z jedenastką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...