Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem taką odpowiedź od serwisu:

"Nowe grupy 11 rzędowe szosowe nie są w ogóle kompatybilne z grupami 11rz mtb. Kasety 11rz szosowe są szersze niż mtb, w związku z tym wymagają piasty kompatybilnej z takimi kasetami. Również kaseta 105 11rz nie będzie działała z napędem z grupy xt. Dodatkowo taka kaseta nie wejdzie na piastę dt 370"

W związku z tym pozostaję przy pierwszej opcji czyli przejściu na 10rz. Z jaką przerzutką ożenić kasetę szosową 11-28 i manetki XT780 żeby działało to jak należy? Wspomniano tu o ZEE ale te przerzutki mają małą pojemność i do korby 3rz może się to nie nadać chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zawsze Jak wchodzi nowa technologia przez spory czas jest sporo niedomówień i braków we wiedzy :P

 

 

"Nowe grupy 11 rzędowe szosowe nie są w ogóle kompatybilne z grupami 11rz mtb.

To fakt, są szersze o jakieś 2-3 mm, natomiast z tego co pamiętam odstęp między koronkami jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kasety są ze sobą zamienne, w obrębie grup. Przy szosowych simano 10sp konieczna często okazuje podkłada bo kaseta będzie luźna. Nie wiem jak wygląda sytuacja miedzy 11sp srama i shiamno, bo to zupełnie inne standardy, ale rozstaw zębatek chyba taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam napęd xt 8000 z kasetą 11/42, kultura pracy przerzutki jest bardzo słaba, a dokładnie przerzutka na sprzęgle pracuje pod bardzo dużym oporem, na wyścigu XC naprawdę bolał mnie kciuk.

Poprzednio jeździłem na xtr 986 i było to najlepsze co do tej pory miałem.

 

Skoro napisaliście że grupy są kompatybilne to chyba spróbuję założyć przerzutkę xtr 986 do kasety xt 11/42 i manetki xt m8000. 

 

Powinno zadziałać? z przodu mam jedną tarczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ten ta druga przerzutkę masz gdzieś w australii ze proces wysyłki będzie trwał miesiąc ? zakładaj i sprawdzaj, teoretycznie powinno działać. A sprzęgło tak ma działać. im ciężej, tym lepiej dla samej przerzutki, dla palców to już nie specjalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Do poziomu 10s w mtb wiem jak jest z wymiennością, ale odnośnie 11 biegów nie znalazłem jak na razie nic a bez j.angielskiego ciężko znaleźć w necie. Zatem zapytam tutaj:

Czy 11 biegowy system srama (manetka, przerzutka) obsłużą 11s kasetę shimano.

(nie pytam o bębenki bo to oczywiste itd ale chodzi mi samą szerokość kaset i odległość między kolejnymi trybikami)
Pytanie jak łatwo się domyśleć podyktowane finansami - najtańsze w tej chwili GX kosztuje 599 za nierozbieralny kawał blachy :/

ps: na chłopską logikę: skoro 10s sh i sram było wymienne, 10 i 11s shimano jest kompatybilne a 10 i 11sram nie to 11s shimano i sram MOŻE być różne. Tylko ciężko znaleźć czy chodzi tylko o ciąg linki czy szerokość kasety :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poziomu 10s w mtb wiem jak jest z wymiennością, ale odnośnie 11 biegów nie znalazłem jak na razie nic a bez j.angielskiego ciężko znaleźć w necie. Zatem zapytam tutaj:

Czy 11 biegowy system srama (manetka, przerzutka) obsłużą 11s kasetę shimano.

 

(nie pytam o bębenki bo to oczywiste itd ale chodzi mi samą szerokość kaset i odległość między kolejnymi trybikami)

Pytanie jak łatwo się domyśleć podyktowane finansami - najtańsze w tej chwili GX kosztuje 599 za nierozbieralny kawał blachy :/

 

ps: na chłopską logikę: skoro 10s sh i sram było wymienne, 10 i 11s shimano jest kompatybilne a 10 i 11sram nie to 11s shimano i sram MOŻE być różne. Tylko ciężko znaleźć czy chodzi tylko o ciąg linki czy szerokość kasety :/

 

Użytkownik ishi pisał w jednym temacie, że ma kasetę 11s od shimano i resztę Srama

http://www.forumrowerowe.org/topic/181287-2016-nowa-grupa-shimano-xt-m8000-11-speed/?p=1795432

 

Może on będzie coś więcej mógł powiedzieć.

 

Edyta: Widzę, że zostałem wyprzedzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...