Skocz do zawartości

[Kompendium] Kompatybilność napędów do 11s


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Nie chcę zakładać nowego tematu, a ten wydaje mi się najbardziej odpowiedni. Otóż chcę zmienić napęd mojego roweru z 3x8 na 2x10 i proszę was o ocenę komponentów, i ewentualne korekty czy, i co można by było zmienić żeby np. było taniej lub lepiej w podobnych pieniądzach. Dodam że shimano nie jest priorytetem. Moja obecna konfiguracja to Korba 42-32-22, kaseta 11-34. Sporo jeżdżę po górach, układ 22-34 najczęściej wystarcza na podjazdach a 42-11 korzystam sporadycznie. Takie części dobrałem:

Korba - FC- M615 24-38

Kaseta - CS- M771 11-36

Łańcuch - CN- HG95

Przerzutka:

Tył - RD- M615

Przód - FD- M676

Manetki - SL- M610

Suport widziałem w komplecie z korbą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie koło? Jak 29" to rozważ korbę 36/22 z przerzutką M618, ona obsługuje korby 38/24 i 36/22, będziesz miał wybór jak nie teraz to na przyszłość podmieniając tylko zębatki. Jak się nie ścigasz, to po co ci tak droga kaseta? Daj najtańszą Deore i ciesz się taką samą pracą, zaoszczędzoną kasę dołóż do manetek XT.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak koło 29, zapomniałem dopisać. Kaseta faktycznie mogła by być tańsza. Korba 24-38 dlatego że znalazłem w necie kalkulator przełożeń i jest najbliżej tego co mam teraz, a to jest wystarczająco. Jak bym dał mniejszą małą to by już na podjazdach było za lekko, a też duża mniejsza niż 38 to na asfalcie za często bym nie dokręcał. Jeżdżę głównie po górach, jednak trzeba dojechać w te góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10s są 3 kasety: 11-32/34/36. Jak za miękko z 36 to dasz ciaśniejszą, proste. Druga sprawa, z korbą 36/22 jeździ się niemal tak samo jak z korbą 1rz, naprawdę warto. 38z i 11 na kasecie to już tylko na mocne zjazdy, ale te 2 zęby to też łatwo dokręcić. Nie mów mi, że na tych płaskich asfaltach jeździć będziesz na 38:11/13, nie uwierzę. Nie patrz na to co masz, ustal przełożenia tak, by najczęściej używane koronki z blatu (jazda po płaskim) wyszły w okolicy 14-17 czyli 3 do 4 koronka kasety, a wtedy wyjdzie ok. Zobaczysz też, że korba 36/22 będzie ok z jedną z tych 3 kaset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie zakładając nowego tematu, zajeździłem totalnie mój napęd (42-32-24 > 11-34 > 29") i szykuje się na przesiadkę na 2x10.

Największym problemem jest zmiana zębatek w korbie (m660 > linia łańcucha 50mm), dobrałem zębatki 38/26 (od korby m675 > linia łańcucha 48,8mm) Czy te 2 blaty będą pasować? Kolejna sprawa, jaką kasetę najlepiej kupić, posiadam piastę DT350 na alu bębenku- czy kaseta XT to minimum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasetę lepiej tak, lepiej XT bo im więcej koronek na pająku, tym lepiej dla bębenka.

 

Odnośnie zębatek korby, powinny pasować bo rozstaw śrub jest chyba taki sam (104/64mm). Gorzej jednak z przednią przerzutką obsługującą tak powstałą korbę. Obecne są skonstruowane pod linię łańcucha 48,8mm, a ty z 3 rzędowej korby zrobisz 2 rzędową gdzie linia łańcucha wyniesie 46,8mm. To 2mm różnicy i może się okazać, że przerzutka nie złoży ci się wystarczająco i na biegu 1x1/2 a może i nawet 3, łańcuch będzie tarł o wewnętrzną część prowadnika przerzutki. Będziesz musiał to wypróbować. Do tak powstałych korb były przerzutki XTR i SLX 665 9s. Ta druga wymagała jeszcze rockringa, bo nie wiem czemu, ale łańcuch przelatywał na prawe ramie korby mimo prawidłowego ustawienia przerzutki. Dało się też te przerzutki pożenić z łańcuchem 10s, ale wymagało to precyzyjnej regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie załamałeś, czyli wychodzi na to, że najlepiej by było kupić dedykowaną korbę i przerzutkę pod 2s. Chyba że by jakoś pokombinować z dodaniem podkładki miedzy miskę łożyska a ramę, wtedy linia łańcucha powinna się zwiększyć, czy to może zadziałać?

 

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz krzywe nogi, jesteś kaleką to proszę bardzo, ustawiaj sobie niesymetrycznie ramiona.

Najlepiej to podejdź do jakiegoś kolegi co ma napęd 2x10 i podmieńcie korby. Ty tylko odkręć blat i spróbujcie ustawić biegi. Jeśli się da, to możesz próbować. Te 2mm to może być tylko i aż 2mm, ale opinie chodziły w necie, że obciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Cześć!

 

Mam napęd 1x9 z kasetą 11-34.

Trzy największe zębatki są na wspólnym pająku (HG-80)

Czy jest możliwa podmiana pająka z firmowego 26-30-34 na pająka od kasety 10 rzędowej 28-32-36?

Zwiększony przeskok pomiędzy zębatką 23 a 28 przeżyję, ale czy da się taki układ poprawnie wyregulować? Chodzi mi przede wszystkim o mniejszą odległość pomiędzy poszczególnymi zębatkami w kasetach 10 rzędowych.

 

Zatem zamieniłem w kasecie 9rz sekcję 26-30-34 na 28-32-36 z kasety 10rz. Wszystko działa poprawnie. Operacja czysta, łatwa i przyjemna, ponieważ trzy największe tryby są (u mnie) na wspólnym pająku. Ponieważ pająk jest nieco inaczej zbudowany (nie ma specjalnych frezów pod łebki nitów) nawet nie trzeba było stosować żadnych dodatkowych dystansów, by zachować prawidłową odległość pomiędzy trybem 23 a 28. Przełączanie biegów pomiędzy trybami 23 a 28, pomimo dużej różnicy w liczbie zębów, zupełnie bezproblemowe.

Dzięki tej konwersji stałem się posiadaczem kasety 9rz o rozpiętości 11-36 : -)

 

Z innej mańki.

1. Czy ostatnią przerzutką w układzie low normal była Shimanowska M970?

2. Czy istnieją tylne przerzutki w układzie low normal w systemie dyna sys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez problemu. W pająku 10rz największy tryb jest dalej odsunięty od szprych niż w 9rz. Mam gdzieś nawet zdjęcia porównawcze tych pająków.

Od 11 do 28 odległości są prawidłowe. Dopiero 32 i 36 są przesunięte w stronę środka kasety.

 

Miałem nadzieję, że się na tym skończy, ale niestety na maratonie dalej jest ciut za twardo (to znaczy, na początku maratonu jest idealnie, później biegi "utwardzają się" i pod koniec brakuje bardziej miękkiego przełożenia). Skończy się pewnie na zmianie przedniego trybu na o dwa zęby mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem nowy temat ale chyba odpowiedniej jest zapytać tu:

 

Cześć

Stałem się właśnie posiadaczem karbonowej ramy od Kross level a11 z 2013 roku i stanąłem przed pewnym dylematem. Rama ma już założony suport Press Fit XTR SM-BB 91. W związku z tym czekają mnie dwa potencjalne scenariusze:

  1. Ze względu na to, iż jestem w posiadaniu korby pod napęd 9 rzędowy Truvativ stylo GXP 3.3 (22-32-44) mógłbym wymienić suport na pasujący pod korbę Truvativa i mieć spokój.
  2. Kusi mnie jednak aby może zostawić w ramie suport shimano, sprzedać korbę truvativa (mam dwie) i zakupić korbę shimano. I tu pojawia się moje pytanie. Aktualny napęd (9 rzędowy) przedstawia się następująco:
  • Manetki – Shimano Deore XT SL-M770
  • Przerzutka przednia – Shimano SLX FD-M661
  • Przerzutka tylna – Shimano XTR RD-M972
  • Kaseta – Deore XT 12-32
  • Łańcuch – Deore XT
  • Korba – Truvativ Stylo 3.3 22-32-44

Jeśli bym się decydował na zmianę korby to myślałem o Deore XT lub SLX. Na początku myślałem żeby zdecydować się na 10 rzędową FC-M782 42-32-24 lub FC-M670 42-32-24 ale znalazłem ten temat

http://www.forumrowerowe.org/topic/157549-korba-770-czy-780/

i chciałem się zapytać czy będę miał problemy ze spasowaniem takiego zestawu czy będą ładnie współgrać? A może odpuścić sobie i pozostać przy punkcie 1?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korby 10s działają bezproblemowo z napędem 9s (wiem z autopsji) niektóre przerzutki przednie także (możliwe że wszystkie, ale tego nie wiem)

Dzięki za odpowiedź. No właśnie co do przedniej przerzutki mam największe wątpliwości bo nie udało mi się znaleźć czy da radę obsłużyć korbę pod napęd 10 rzędowy.

Rozumiem, że jeśli przednia przerzutka da radę to nie będę musiał zmieniać nawet łańcucha na 10 rzędowy?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

 

Mam takiego autorka 29era: spiryt

MECHANIZM KORBOWY	SHIMANO M-4000 40-30-22 (170/ 175 mm)
OŚ SUPORTU	        SHIMANO ES300 Octalink
PRZERZUTKA PRZEDNIA	SHIMANO Acera (34,9 mm)
PRZERZUTKA TYLNA	SHIMANO Alivio
MANETKI	                SHIMANO Alivio (27)
KASETA	                SHIMANO HG400-9 11-34 (9)
ŁAŃCUCH	                KMC Z99

Popsułem w nim przednią przerzutkę. O ile cały rower jak widać jest prawie na alivio 4000 to przerzutka acera :D To chyba dobra okazja na pozytywną zmianę. 

 

Co mu dać? Alivio z serii 4000 czy warto Deore? Serwisant poleca mi lepszą serię na przód co mnie dziwi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kupiłem Deore i nie bangla :-(

 

Trzeba patrzeć na to na jakie tarcze jest przerzutka bo ta deorkowa jest fizycznie za duża. Chyba nie ma (przynajmniej dostępnej w polskim handlu) deore dla 40-tki największego blatu i zamówiłem sobie teraz alivio.

 

Przy okazji: Sprzedam przerzutkę przód deore. Nieśmigana, wyciągnięta z pudełka i przyłożona do ramy. (tak wiem to nie miejsce na sprzedaże, taki żart (albo i nie żart))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...