Skocz do zawartości

[do 5000zł] nowy Hardtail 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

no niby tak....ale na zwykłych zaciskach przewracać się nie powinien..... raczej??? ;-))))))

 

Trochę to wszystko jest pofyrtane teraz.... amor taper, qr15, 11b najlepiej- inaczej już nie da się śmigać. Różnicę na sztywności tych rozwiązań nie zauważy nikt poza zawodnikiem xc ;-) Ja mam koła 29 " na normalnych boltach i wiotkości żadnej nie odczuwam .... wiem zaraz napiszecie że trzeba to mieć !!!! żeby być fajniejszym;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak, że bez tego nie da się jeździć, ale chodzi o późniejszą rozbudowę. Będziesz chciał lepsze koła na sztywnych osiach i musisz zmienić kręgosłup czyli amor-rama. Wolałbym poszukać coś na gorszym napędzie. Sztywne osie odczujesz jak Ci zaczną tarcze dzwonić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię fanatyzmu, w każdej postaci :)

Wybierając rower za 6000zł mam wrażenie, że będzie bardzo porządny. Wiadomo, że zawsze będą lepsze, lepsze rozwiązania, nowocześniejsze itp. 

Nie będę tym rowerem jeździł w maratonach, a po zwykłym lesie, bieszczadach itp..

Rzeczywiście sztywne osie są tutaj niezbędne, a na tych co ma LTD SL będzie lipa? :/

I pytanie dodatkowe. Ile kosztuje "sztywna oś" do takiego LTD SL i czy takie rozwiązanie będzie pasować? Czy ktoś może wkleić mi link z jakiegoś sklepu ze "sztywną osią" jako elementem... Sorki uczę się tych nowinek MTB, stąd takie laickie pytania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pytanie dodatkowe. Ile kosztuje "sztywna oś" do takiego LTD SL i czy takie rozwiązanie będzie pasować? Czy ktoś może wkleić mi link z jakiegoś sklepu ze "sztywną osią" jako elementem... Sorki uczę się tych nowinek MTB, stąd takie laickie pytania.

 

Do sztywnej osi musi być przystosowana , rama , amor i piasty . W Cube LTD niema możliwości jej montażu - chyba że z przodu wymieniając amor.

Np. tylna  DT Swiss http://allegro.pl/dt-swiss-zacisk-tyl-mtb-12-142mm-e-thru-cyklomania-i5815396142.html

A tu przednia do widelcy Rock Shox http://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/serwis-amortyzatorow/os-20mm/prod/rs-maxle-lite-15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zmieniać ramę bo ta musi od razu mieć inny rodzaj mocowania do osi 12mm no i oczywiście piastę .

Ewentualnym rozwiązaniem jest THRU BOLT http://www.dt4you.pl/thru-bolt-135mm-21610mm-aluminiowa-dzwignia-hwqasm00s2945s-p-1642.html?osCsid=b18bacede88120a13dc8140414ffbb0d ( można to zastosować w tym Cube ) wówczas osie będą miały 10mm , ale wymiana piast musowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim podejściem co do marek, materiału ramy, rozmiaru koła bierz tego Cube. Ja tam bym go kijem nie ruszył ale to ja. Mając świadomość sporych rabatów, dobrego kontaktu tutaj z przedstawicielem Gianta oraz tego, że jest zima poczekał bym do wiosny. A przynajmniej zapytał bym na PW Marcina czy dał by radę ściągnąć z poza Polski to http://www.giant-bicycles.com/de-de/bikes/model/xtc.advanced.2/25240/90979/#specifications Tylko nawet uwzględniając rabat trzeba by było dołożyć. Ile nie wiem bo też nie znam Twojego max. Tylko nie pisz, że nie chcesz karbonu bo to zupełnie nie uzasadnione u producenta jednego z najlepszych ram z tego materiału i z dożywotnią gwarancją. 

Co do Talona to już Ci napisałem co i jak więc uwzględniając rabat można wymienić to co Ci nie pasuje. Owszem nie ma osi sztywnych ale wolał bym Gianta od Cube. No i Talon nie ma tego g...a press fitu tylko mufę gwintowaną co przynajmniej dla mnie dodatkowy atut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega wyżej bez owijania w bawełnę wyjaśnił czemu odradzam Tobie Cube. U mnie ta marka to nr. 1 największego ujostwa jakie jest na rynku. Mam podobny wzrost i już napisałem co bym zrobił bo rower za tyle kasy powinien mieć jak najmniej wad. Tym bardziej, że ograniczasz się do 27,5" i nie są to "łatwe" pieniądze. Alternatywą i to bardzo dobrą jest wysyłka Canyona. Czy chcesz się tak bawić to już nie wiem ale sporo osób tak zrobiło i są bardzo zadowoleni. Jest prawie wszystko tak jak ma być i nawet ramę masz z alu https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-7-9.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A właśnie sztywność 15 mm axle jest nieporównywalna do zwykłego sh*tu qr, zwłaszcza dla ciężkich riderow i kół 29.u mnie jak miałem qr5 to notorycznie pękaly szpilki i dzwoniły tarcze .Więc to ma sens

A jeśli mi dzwoniła tarcza w widelcu z goleniami 35 mm i z osią skręcaną na 4 śruby o średnicy 20 mm? To była magia? :)

Proponuję poczytać niemiecką prasę, która lubuje się w testach laboratoryjnych. Dokonali pomiaru sztywności i wyszło im że różnica sztywności między zwykłym zaciskiem a osią 15 mm jest.... iluzoryczna. Testy wykonywano na tym samym modelu widelca z różnym systemem mocowania.

To że tarcza Ci nie dzwoni przy tej osi może wynikać (może - nie musi) z lepszej sztywności całego widelca. A wątpię że doświadczenie różnicy zdobyłeś na dokładnie tym samym amortyzatorze (model, rocznik itd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że chyba dostaję tutaj kubeł zimnej wody na łeb :)

Mam 2 kolegów, jeżdzą Cubami, jeden na fulu, drugi mtb (jakiś acid ~3000zł). Oboje zachwyceni itp :)

Zdawaćby się mogło, że niemiecki producent nie odwali lipy, a tutaj taka opinia, namieszaliście mi w bańce :P

Chętnie kupiłbym Gianta, ale za podobną kasę ma słabsze hamulce, koła i piasty,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 kolegów, jeżdzą Cubami, jeden na fulu, drugi mtb (jakiś acid ~3000zł). Oboje zachwyceni itp

 

Musisz wziąć pod uwagę , że każda opinia jest mocno subiektywna.

Sam użytkowałem Cuba, na tamte czasy był to świetny rower , jak dla mnie.

Nie był idealny, ale dzięki temu, wiedziałem czego potrzebuje w następnym rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube to szajs bo nie ma sztywnych osi? Really? Może jakieś inne argumenty? 
Nie bronie tej marki mimo iż sam mam Cube, ale do zakupu przekonał mnie osprzęt i właśnie cena. Jeździłem wcześniej chwilę na rowerze ze sztywną ośką z przodu i nie zauważyłem żadnych zmian między zwykłym QR podczas jazdy po lesie a ważę około 95kg. Rozumiem, że sztywną ośkę warto mieć bo jest coraz popularniejsza i jeśli ktoś nie jeździ amatorsko to za pewno odczuje to bardziej niż amator. Mam znajomych co również "ujeżdżają" Cube z czego jeden ma podobno wagę do mojej i nie zdarzyło mu się połamać zacisków zwykłej ośki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam znajomego co musiał po niecałych 100 km wymieniać na gwarancji bębenek w piaście XT. Rower to Cube. Wiec wybacz ale twierdzenie, że Giant ma słabe piasty jest kiepskim argumentem. Tym bardziej, że nie wiesz jakie one tam są bo z racji modelu i ceny obstawiam maszyny. Może robią sami a może robi dla nich Formula. W Cube masz zwykłe Deorki więc o czym mówimy. Giant też idealny nie jest ale sorki jak można go mieć pewnie za gdzieś 5K to znowu o czym mowa. Dostaniesz taki rabat na tego Cube za blisko 7K?? Szczerze wątpię. Hydraulikę wymienisz za symboliczną kwotę na SLX'y. Nawet lepiej bo najnowsze hamulce XT lubią puchnąc jak "idą" długo pełną mocą. Za resztę jak tak bardzo chcesz mieć fajne koła to fabryczne na sprzedaż. Składasz nowe za resztę kasy na konkretnych piastach. Tylna DT 350 a na przód dobry Novatec i masz koła w zasadzie bez obsługowe. Całość wyjdzie tyle co ten katalogowy Cube tylko to już będzie konkretny rower. 

 

Cube to nie szajs przez brak osi sztywnych chociaż osobiście uważam, że brak możliwości chociaż konwersji w ramie pod QR 12mm w takiej kwocie to już lekka przesada ale za całokształt. Spierać się kto na czym jeżdzi nie ma sensu bo znam kilku bardzo zadowolonych użytkowników Krossa a ta marka też ma wiele za uszami. Sam lata już mam Authora ale jak widzę co oferują to ..... nawet nie skomentuję. Generalnie po podwyżkach w kwotach 5-6K straszna nędza się zrobiła. Trzeba mocno uważać by nie złapać się na "świecidełka" i albo zejść z ceny bo nie warto albo dołożyć grosza na to co jest lepiej poskładane. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem pojęcia, że szukając harda za 6000zł (w moim mniemaniu jak za alu to wysoka półka) będę rozkminiał na temat "bylejakości" komponentów. Interesują mnie już tylko rowery dostępne w sprzedaży stacjonarnej, nie będę wysyłał roweru na gwarancji lub jeździł 200km za serwisem :P

Im dalej w las tym więcej szyszek :P

Z tego co widzę to co nie kupię czy Dżiaajanta czy Kjuuba to tak czy siak w każdym będzie coś nie tak :D

Zapytam inaczej, skoro kilka lat temu nie było sztywnych osi itp to jak rowery z takiej kategorii sobie radziły? Czy brak sztywnej osi to jedyna wada LTD SLa? Ok tarcze na XT za 200zł to dla mnie nie problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...