Skocz do zawartości

[Bagażnik + Błotnik] , czyli problem 29erów


scotek

Rekomendowane odpowiedzi

 

hamulec tarczowe tudzież brak otworów w ramie. Podepre się United Cyclist. Z tego co widzę na ich filmach mają chyba bagażnik Tubus Disco montowany do osi piasty. Tubus robi takie adaptery.

 

Poza tym niekoniecznie hamulec musi przeszkadzać kwestia jak go osadzili w ramie.

 

Przymierzalem model Tubus Logo Classic 26/28 od znajomego na 2 różne 29ery . Załączone pręty o długości 240 mm ze spokojem sięgały do ramy, w drugim (damska geometria więc widelki idą niżej) są potrzebne te na 350 mm. Pasuje tak że wchodzi mi pod spod błotnik SKS Velo 55 ! Jest jeden moment krytyczny: tam gdzie są montowane zaczepy do górnych mocowań które następnie montuje się do widelek ramy. Te mocowania mogą kolidowac z blotnikiem po jego bokach. Rozwiązaniem jest zwężenie blotnika w tym miejscu. Z tego co widzę na modelu Tubus Logo Evo system zaczepienia jest inny i być może wpasuje się idealnie nad blotnikiem bez jego zwężenia .

 

Co do cen w DE .Te które podałem na dany moment były obowiązujące. Teraz promo jest mniejsza a i euro lata pod sufitem. Ale udało mi się dorwać model Logo Evo 26/28 bez tych mocujacych prętów górnych (ale to nie kłopot , można dokupić) za 199 zł :D bagażniki nowe ,jeszcze nie przyszły ale zdjęcia wyglądają spoko . Mają jeszcze wspomniany model Logo Classic. Na stronie Tubusa są dokładnie podane wymiary. Na moje wymierzcie swoje rowery i jak przypasuje to brać. Z przesyłką wyjdzie 220 zł. Tu macie linka http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5921959200. Nie dziekujcie ;)

 

Scotek - mam do sprzedania bagażnik Crosso za 90 zł + KW po jednym sezonie , do tego sakwy Crosso Big (oliwka) i Small (żółte) Dry (całe bez uszkodzeń )

 

Lewocz - a brat miałby sakwy Ortlieb Back Roller Classic , 2 komplety potrzebne ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clasiki ( Ortlieb Back Roller Clasic) są teraz na sklepie w wersji czarne i czewono-czarne) - możne by za 390 wyrwać. Inne kolory pewnie za jakiś czas się też pojawią bo sklepy się zaczynają pomału zatowarowywać.

W razie czego tel do mnie 515 100 991

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Rower 29 może służyć jako wyprawówka, wystarczy tylko węższe opony założyć i podchodzę wszystkie akcesoria z 28.

 

Z tego co patrzyłem to w chwili obecnej nie ma dostępnych opon tourongowych dla koła 29". A minimalna grubość to 2.10.

Chciałbym zrobić jak w poprzednim rowerze, czyli mieć dwa komplety opon: 1. porządny "balon" z mocniejszym terenowym bieżnikiem do latania w terenie i 2. na wyprawy jakaś touringowa wąska tak poniżej 2.00, ale na razie nawet nie ma takich opon na rynku.

 

Chyba, że masz coś na oku [emoji6] , tyle że jakiś sensownych marek typu Schwalbe, Continental, Maxxis czy Michelin, a nie heng song chung czy coś w ten desent [emoji3]

 

Scotek - mam do sprzedania bagażnik Crosso za 90 zł + KW po jednym sezonie , do tego sakwy Crosso Big (oliwka) i Small (żółte) Dry (całe bez uszkodzeń )

 

 

Na razie nie potrzebuję. Mam swój wysłużony bagażnik Crosso zarówno na tył jak i na przód [emoji6] . A sakwy to czarne experty na tył i żółte dry small na przód (jedna lekko przytarta podczas lekkiej gleby, ale dziury nie ma, więc nadal lata na moim "Scottilacu" [emoji48] ).

 

Jak mi nie wyjdzie mod, czy bagażnik się posypie to chętnie podmienię na pewnego Tubusa [emoji4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obręcze 29 to tylko trochę szersze 28-ki. Ja do swojego 29 calowca zakładałem już nieraz zwykłe opony 28. Nie pamiętam jakie dokładnie, coś taniego bo to z reguły na zimę zakładam. Łatwiej błotniki założyć i drogie Mondiale się nie niszczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clasiki ( Ortlieb Back Roller Clasic) są teraz na sklepie w wersji czarne i czewono-czarne) - możne by za 390 wyrwać. Inne kolory pewnie za jakiś czas się też pojawią bo sklepy się zaczynają pomału zatowarowywać.

W razie czego tel do mnie 515 100 991

@lewocz

Chcę kupić parę rzeczy do mojego roweru. Dałbyś radę sprawdzić czy ma na magazynie i po jakiej cenie? Podesłałbym Ci listę na PW [emoji4]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz co potrzeba, z takich podróżniczych akcesoriów jest sporo fajnych rzeczy Crosso, Topeak, Tubus, Ortlieba, Ax, Sigma, Ibera itp.  Nie obiecuję, że uda się wszystko wyrwać za pół darmo :)  ..ale na pewno jakiś fajnt rabat uda się zrobić, zwłaszcza teraz gdy zima jeszcze trzyma i szef pozwala na takie akcje bo lepszy rydz niż nic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wziąłem przymierzyłem i pasuje jakby była zrobiona na 29"

A czemu miałaby nie pasować skoro obręcz to 622x18mm? Typowy rozmiar crossa to 622x17-19mm.

Różnice zaczynają się w rowerach szosowych gdzie potrafi być 622x13mm lub faktycznie typowo pod szerokie opony 622x23mm.

 

Średnica w tych wszystkich kołach jest identyczna, jedyna różnica to szerokość, a i tak nie zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...