Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

misiojedzie

[odżywki] Olimp - Fire Start i Extreme Speed

Rekomendowane odpowiedzi

misiojedzie

Hej :)

Chciałem zapytać o skuteczność tytułowych odżywek na zawodach.

olimp-fire-start-energy-gel.png

Extreme_speed_Shot_i3558_d650x650.jpg

Dostałem od żony w prezencie te odżywki na nadchodzący weekend ;) mówiła że zapytała w punkcie z suplami o coś skutecznego na zawody rowerowe. Na fire starcie pisze że działa do 3 godzin, extreme speed jest bardziej krótkotrwałym ale mocnym shotem na bazie kofeiny. Jak faktycznie używac i czy można łączyć odżywki tj przed startem żel i gdzieś pod koniec extreme speed? W zeszłym tygodniu miałem taki spadek formy że o ile pierwsze 20 km wyścigu poszło mi tak jak nigdy (jeżdżę cały czas po trasach którymi wytyczona była trasa zawodów i nie miałem jeszcze nigdy takich średnich) to na ostatnich jeszcze asfaltowych jakiś 6-7 km tragedia, fakt że jechałem pod wiatr, do tego przyjechałem na zawody niewyspany bo prosto z pracy a wstaję o 4.30)

Pytanie do Was, czy warto? wiadomo że kilka dni przed faktem posiłki węglowodanowe i odpowiednie śniadanie rano w dzień zawodów ale jak żel i shot mają mi pomóc a nie zaszkodzić to czemu nie. O odżywkach mam pojęcie ale bardziej jeżeli chodzi o siłownię, nie miałem bezpośrednio do czynienia z takimi produktami do sportów wytrzymałościowych.

Oczywiście przed weekendem pojadę sobie jutro na żelu a pojutrze sprawdzę extreme speed żeby zobaczyć czy nie będę miał po tym rewolucji żołądkowych, jeżeli będzie ok to kupię na sobotę znów bo to nie jakiś wielki piniondz ;) 

Liczę na konkretne odpowiedzi, pzdr :)

ps mam jeszcze mały batonik kreatynowy kupiony kiedyś tam "na zaś"

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
mmisiek9612

zwykła chemia i tyle jak sobie wkręcisz w głowie że działa to będzie działać jak nie to nie...  kofeina i trochę glukozy czy innych cukrów cudów nie sprawi ewentualnie doda chwilowego powera który równie szybko się skończy jak się zaczął.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wojtas7

i nie pisze a jest napisane

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misiojedzie

o super, ostatnia odpowiedź to same konkrety.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
rzezniol

Jak jeszcze się okaże że twoje jelita są nadpobudliwe i nie tolerują dużych dawek kofeiny i jej podobnych stymulantów, to do mety możesz dojechać z brązowym kleksem :D

Pozdro

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misiojedzie

;-) dlatego muszę to wcześniej sprawdzić :-D ale co do samej kofeiny to myślę że mogę stosować bez obawień ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
B_art

Pewien rodzaj napedu odrzutowego ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misiojedzie

na szczęście liczy się dobra motywacja - dać z siebie wszystko choćby sie mialo zesrać :-D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
misiojedzie

Sprawdziłem oby dwa wynalazki, żel w jeden dzień i shot w drugi, zaszkodzić nie zaszkodziło a czy pomogło? moim zdaniem pomogło biorąc pod uwagę średnią prędkość a robiłem specjalnie praktycznie tą samą trasę co wcześniej na samej wodzie z sokiem. chociaż od kilku dni ładuję węglowodany a wcześniej nie przykładałem specjalnej uwagi do diety (ale ogólnie jem zdrowo).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
B_art

Pewnie glownie placebo, ale dziala, przynajmniej na poczatku ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.