Skocz do zawartości

[10500g] Cube Acid 29"- Nowy projekt Zetora


zetor65

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stary rower poszedl na czesci i powoli powstaje nowy projekt w postaci Twenty Ninera. Powoli bede uzupelnial zdjecia i postepy.


 


  • Rozmiar ramy 19"
  • Rama Cube Acid 29" 
  • Widelec W przyszlosci!
  • Tylny amortyzator brak
  • Kierownica Answer Pro Taper 680mm 31,8mm
  • Mostek Race Face Ride XC 120mm/6*
  • Sztyca Thomson 350mm 31,8mm
  • Siodło San Marco Time Pro Carbon
  • Pedały Shimano XT
  • Manetki Shimano Deore XT
  • Przerzutka przednia Shimano Deore XT 2rz
  • Przerzutka tylna Shimano Deore XT SGS 10rz
  • Hamulce Avid Elixir 7 Carbon+ Tarcze A2Z na alu pajaku 2x160mm
  • Dźwignie hamulca Elixir 7
  • Kaseta/wolnobieg Shimano Deore XT 10rz
  • Łańcuch Shimano Deore XT 10rz
  • Korba Shimano XT 2rz
  • Suport XT
  • Obręcze W przyszlosci!
  • Piasty W przyszlosci!
  • Szprychy W przyszlosci!
  • Opony W przyszlosci!
  • Dętki W przyszlosci!
  • Rogi--
  • Linki/pancerze Jagwire Ripcord Pro MTB
  • Zacisk sztycy W przyszlosci!
  • Top Cap W przyszlosci!
  • Stery W przyszlosci!
  • Gripy XLC

 


e4c5d12c75f8fb69med.jpg


ecd3bfb81f9914a7med.jpg


3368ca311439c767med.jpg


225e99041ee4eabdmed.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek 100mm, jezdzony wczesniej, idealny dla mnie ;) Siodelko jest aliexpress, z ciekawosci kupilem, za ta cene to dla samych testow, w razie czego jak prety strzela albo stelaz co jest bardzo prawdopodone przy tej wydmuszce to mam w razie czego jeszcze swoja poczciwa San Marco Ponze Power na tytanowych pretach takze ktore wyladuje w rowerze sie okaze ;) Chociaz robilem suche testy i stawalem na tym siodelku na podlodze i wytrzymuje....zobaczymy. Ryzyk fizyk. Tak jak pisze, siodlo kupione do testow co potrafia chinskie male sprytne raczki.... :D

 

Wazone na wadze kuchennej elektroniczej(tarowanej):

 

Rama bez sterow i zacisku z samym hakiem = 1821g
Przerzutka tyl= 249g
Przerzutka przod= 205g
Tarcza 2x A2Z= 208g
Kierownica Answer= 238g
Mostek Race Face= 170g
Hamulec przod Avid Elixir 7 Carbon z adapterem i srubami= 250g
Hamulec tyl Avid Elixir 7 Carbon z adapterem i srubami= 280g
Lancuch= 300g
Kaseta= 295g
Siodelko= 95g
 
Liczylem na oko i mysle ze w 10,5kg sie zamkne, co przy kolach 29" i dosc masywnej ramie bo glownie o to mi chodzilo jest dobrym wynikiem nie wywalajac na rower 10tys... a sam tez ciezki nie jestem bo waze 72kg ;)
Edytowane przez zetor65
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

10kPLN to pewnie nie wydasz, ale nie zdziwi mnie jak wyjdzie 7-8k. Same lekkie opony to 400zł.

Sam ostatnio zdecydowałem się skubnąć trochę z mojego Cuba LTD Race One. Kosztował mnie ok. 4000zł a w częściach wyszło mi 6700zł. Podglądam pomysły jak zjechać z tych 12,5 kg.

 

Dużo zależy od amortyzatora i kół jakie wybierzesz, bo to cenę robi.

Masz już jakieś typy?

Edytowane przez jackon15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zdjęcia strasznie małe. Być może źle się wrzuciły. Jeszcze sporo składania przed Tobą. Ale jeśli fundusze są, to nie powinno być problemu ;). Zdaje się, że wyjdzie 11kg na częściach które podałeś. Licząc na 2xopona+dętka 1400g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzies tak licze ok 11 kg ;) wyzej mi jie potrzeba ;) wole pancerne kola i wytrzymalosc niz wylajtowana wydmuszke ktora sie rozleci na maratonie ;) jest pelne xt i motion control wiec wystarczy ;) i lekkie opony.

Ramy Cuba ciesza sie dobra opinia mimo wszystko ze swoje waza. To bylo powodem kupna...wytrzymalosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie opony... I jak to się ma do pancerności i nierozlatywania się na maratonie? ;) Czasem sporo takich ścigantów stoi potem na poboczu albo wraca z rowerem na plecach, bo jak doliczy czas naprawy to już mu się nie chce jechać. O ile w ogóle ma narzędzia czy dętkę, bo to przecież „za ciężkie żeby wozić”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...