Skocz do zawartości

[Rower] Który wybrać - porównanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję Waszej pomocy:) otóż przymierzam się do kupna roweru, mam przeznaczone 1500zł( 100 zł. w tą czy w tą nie zrobi mi różnicy). Dodam, że rower przeznaczony będzie do jazdy głównie po mieście, ale i na wyprawy za miasto, trochę lasów, nierównych powierzchni ale bez przesady.

 

Zastanawiam się nad dwoma, proszę o podpowiedź gdyż zależy mi na kupnie takiego roweru, którego za 3 lata nie będę musiała oddawać do serwisu.

Oto te rowery:

 

KANDS AVANGARDE CRS 2xT ( specyfika roweru:

 http://promosport.pl/678-kands-avangarde-crs-2xt-hydraulika.html)

 

 

Author Horizon (2015) ( specyfika roweru: http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/author/author-2015/rowery-crossowe/author-horizon-497857)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Super specem nie jestem ale może moja opinia trochę ci pomorze.

Author to dobra marka rower wydaje się być solidny.  Trochę kuje w oczy hamulec typu V-brake i wolnobieg zamiast kasety. Posiada szersze gumy które lepiej sprawdzą się w lekkim terenie niż w mieście. 

 

Drugi kandydat jest wyposażony jest juz w hamulce tarczowe hydrauliczne shimano, tak więc powinien lepiej hamować. 8rz kaseta da ci więcej opcji w doborze przełożenia, ułatwo to poruszanie się na tym rowerze. Węższa opona niż u rywala lepiej sprawdzi się w mieście ale tez da radę w lekkim terenie.

 

Na temat ram i amortyzatorów się nie wypowiem. To kwestia dla mądrzejszych odemnie. Między tymi rowerami jest więcej różnic. dobrze było by się przymierzyć do obydwu i wybrać pod siebie. 

Mam nadzieje ze ci odrobinę pomogłem.

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za trzy lata to rower powinien być w serwisie, zależnie od stopnia eksploatacji i to zwyczajnie, z powodu jego używania/zużycia części. Zakładam że takich serwisów będzie nawet 6, przynajmniej raz w roku duży przegląd plus z raz mniejsze lub większe drobne problemy. 

Tanie hydrauliczne hamulce Shimano to kiepski pomysł i absolutnie nie daje pewności że rower nie trafi do serwisu z problemem z hamulcami. To produkty z kiepskiego materiału, niedopracowane i produkowane "po taniości".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ten author ma wolnobieg, to nawet na niego nie patrz. W tej cenie masz integrala v3 na o niebo lepszym osprzęcie, a jeśli chcesz te hydrauliki to właśnie kands avangarde będzie najlepszym wyborem.

@Diakon166, i jako że znana marka, author się bardziej ceni czego skutkiem jest rower na wolnobiegu w cenie 1,5k. Opony można zawsze zmienić a z resztą byłoby więcej zachodu.

 

EDIT: Tobo mnie ubiegł :). To prawda, hydrauliki w tej cenie to więcej problemów, bierz integrala v3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...