Skocz do zawartości

[ból kolana] Ból kolana po dłuższej trasie


kryszy

Rekomendowane odpowiedzi

W sobotę ze znajomymi robiliśmy 200km trening szosowy, z tego względu, że 4 lipca chcemy jechać z Poznania do Świnoujścia. Pogoda niestety była niekorzystna, trochę popadało i cały czas dość mocno wiało ( w porywach do 50km/h). Niestety w połowie trasy zaczęło mnie boleć lewe kolano, jako że nie bardzo miałem jak wrócić samemu i że ból nie był aż tak uciążliwy to dokończyłem trening.

Wcześniej przy innych warunkach pogodowych przy dystansie 100 km nie miałem żadnych problemów, tutaj kolano zaczęło się odzywać na 60-70 km. W sezonie mam przejechane ponad 2000 km więc to nie jest tak, że po roku siedzenia na kanapie stwierdziłem, że zrobię sobie 200 km smile.png

 

Kolano boli tylko przy obciążeniu (tj. wstawaniu z krzesła, wchodzeniu po schodach itp.). Ból jest zlokalizowany centralnie nad rzepką (czyżby przyczep mięśnia czworogłowego?). Nie jest to jakiś niesamowity ból, po prostu czuć, że coś daje o sobie znać smile.png Ze spokojem mogłem w sobotę z nim kontynuować jazdę.

Teraz mam pytanie, jest środa, od soboty smaruję kolano Voltarenem, łykam przeciwzapalnie aspirynę i cały czas je czuje. Jak długi odpoczynek powinienem sobie zaserwować? Po jakim czasie powinienem udać się do lekarza?

No i najważniejsze czy nawet jak ból mi przejdzie to jest sens robić 4 lipca 300 km trasę? Czy mimo lepiej dać sobie luz z długimi trasami przez parę tygodni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj żeby się rozciągać przed i po treningu, miałem ten sam problem i rozciąganie pomaga. Pokombinuj też z ustawieniami siodła i SPD (jeśli używasz).

 

Więcej o problemach z kolanami i rozciąganiem znajdziesz tutaj: http://www.forumrowerowe.org/topic/176223-uraz-kolanachondromalacja-ii/page-7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...