Skocz do zawartości

[napęd] wymiana


Jogus

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanie w niedalekiej przyszlosci chce wymienic caly naped i caly czas sie zastanawiam nad czesciami deore xt czy deore lx wiem ze lx wyjdzie taniej ale chce tez kupic taki zestaw zeby byl wytrzymaly wiec w cene wchodzi przerzutka tyl (bo przod mam sram x-3) korba ktora kupie jako pierwsza(jaki tez suport kupic??) a na koncu pojdzie kaseta i reszta czyli łańcuch i pedały. czy moglby mi ktos cos doradzic jakie te komponenty kupic ktore wymienilem wyzej?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie scigam sie ale czasami jade w dluzsza trase (kilku dniowa) i chcialbym aby wytrzymaly ta droge, a jakie sa roznice pomiedzy xt a lx i jaki sprzet kupic z reszty zeby wszystko ladnie chodzilo??:> pozdrawiam :angry2:

 

aaa i jaki modele bys polecil z lx??:>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała grupa Deore LX byłaby dobrym rozwiązaniem ;) według MR porywnywalna jest wzgledem działania/funkcjonowania do XT. Ja niestety nie miałem okazji sprawdzic tego :)

Jesli ja mialbym kupowac to zrobilbym mix :D np. korba+przednia przerzutka LX a reszta XT.

Jesli coś plece to poprawcie mnie :angry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sprzet kupic z reszty zeby wszystko ladnie chodzilo??

 

Polecam korbę LX 580, przerzutka przod LX lub XT (róznica w cenie chyba poniżej 10 zl) - na cycle.shimano-eu.com zobacz czym sie różnią.

Na tyl tez LX-a bym dal, bo skoro się nie ścigasz w błocie nie potrzebne Ci są bajery typu ceramiczne łożyska kółeczek itp.

 

Co do reszty to od lat jezdze na kasetach i łańcuchach SRAM

Kaseta PG 970 i łańcuch PC 971

Cały bajer z łańcuchem to spinka - nie trzeba rozkuwać i możan szybko umyć w wodzie z proszkiem - polecam taki patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caly czas sie zastanawiam nad czesciami deore xt czy deore lx wiem ze lx wyjdzie taniej ale chce tez kupic taki zestaw zeby byl wytrzymaly

Akurat w przypadku napędu - korby, kasety - grupy sprzętu mają niewiele wspólnego z wytrzymałością i z jakością działania. Tym bardziej w przypadku droższych korb gdzie stosuje się blaty aluminiowe trwałość jest dużo mniejsza.

 

Moja rada - kup korbę do 100 zł - jakieś Alivio lub Truvativa, kup najtańszą kasetę ze stajni Shimano i jakiś lepszy łańcuch. Gwarantuję Tobie że będziesz bardzo zadowolony i wytrzyma to Tobie nawet bardzo długą drogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...