Skocz do zawartości

[CODE5] Wyje ale tylko w jednej ramie :(


Booby

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. Z góry zaznaczam że w/w hamulec mam w zjazdówce (BIG HIT2), w rowerze cywilnym (KONA HOSS DELUXE) i znam jego budowę do granic możliwości i nigdy nie miałem z nimi najmniejszego problemu i byłem z nich bardzo zadowolony. Z przyczyn zupełnie odemnie niezalżenych stałem się posiadaczem ramy ELLSWORTH MOMENT 21 cali i postanowiłem złożyć mojego pierwszego "fulla enduro". Wszystko pięknie , hamulce oczywiście CODE5. I tu koniec sielanki. Hamulec tylni WYJE, cały rower wpada w wibracje przy hamowaniu. Przód bez zarzutu. Jak się domyślacie pokombinowałem już wszystko. Zmiana klocków , zmiana tarczy, zmiana płynu na DOT5 co wiązało się z odpowietrzaniem. Nawet dałem koło zapleść tylne na nowo bo myślałem że to ma coś wspólnego z problemem. Ale mina mi zrzedła kiedy przełożyłem kompletny hamulec z BIG HITa który działał bez zarzutu i był dokładnie ten sam objaw. WTF????? Wszystkie hamulce jakie posiadam mają tarcze 203mm od AVIDa , żadnych uniwersalnych itp, wszystkie adaptery identyczne. Sprawdziłem całe zawieszenie i łożyska w ramie - 0 luzów. Ma ktoś jakieś sugestie co mogę jeszcze sprawdzić i co może być problemem??

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obecnie mam z tym styczność na co dzień, może nie z wyciem ale nie równoległością płaszczyzn ramy i zacisku, Jak Tomek napisał, zacisk jest pod kątem, może nawet nie zauważalnym i klocki wpadają w wibracje. Z czasem sie dotrą ale ciezko to na 100% powiedzieć.

 

Jak mniemam masz tam stary i poczciwy IS w ramie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale w avidzie jest korekcja w dowolnym kierunku. Mogę zacisk przykręcić pochylony, przekrzywiony czy jaki tam chce. Z dzikich obserwacji stwierdzam że jakbym go nie przykręcił to wyje identycznie. Zamówiłem tarcze 160mm na próbę i zobaczę co będzie bo przy 185mm jest lepiej ale dalej wyje - znaczy wyje kiedy więcej nacisnę klamkę aniżeli w wersji 203mm.

P.S Tak , mam klasyczny IS.

Edytowane przez Booby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...