Skocz do zawartości

[Korba Ultegra] a suport BB30.


Darek14

Rekomendowane odpowiedzi

Dedykowane suporty 30/24 mają jedną wielką zaletę - miski są stale dociskane i eliminuje to problem z "rozkalibrowaniem" mufy.

Mistrz to chyba Praxis Works,gdzie dodatkowo tuleja rozpycha delikatnie mufę,co jeszcze mocniej stabilizuje wkład.

W przypadku tulei z gwintem poszukałbym jak najlepszej jakości i wkleił na Loctite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Niestety, muszę się przyznać, że ani się nie znam na sprawach technicznych ani nie mam czasu się tym zajmować. Będzie robic to 

serwis, w którym od wielu lat zostawiam rowery i do tej pory byłem zadowolony - naprawdę się starali. Natomiast po rozmowie z mechanikiem odniosłem

wrażenie jakby w tym temacie nie był do końca zorientowany. Dlatego zapytałem na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest mniej uniwersalne i droższe niż adapter + suport (zwłaszcza gdy chce się pozostać przy korbie Shimano, wtedy montuje się ogólnie dostępne suporty), Bezsensowny zakup.

 

Nie używałbym aż tak mocnego sformułowania ;). Bo niby dlaczego bezsensowny? Stosowałem oba rozwiązania, czyli zarówno dedykowany suport, jak i adapter. Nie zauważyłem przewagi żadnego z tych rozwiązań nad drugim. Ale jeśli ktoś jest maniakiem wagi, to dedykowany suport będzie lżejszy. Nie będzie także droższy od hybrydy adapter + suport Shimano.

 

Faktem natomiast jest, że jeśli ktoś na wieki wieków zamierza pozostać przy Shimano, a w zasadzie przy standardzie BSA, to adapter daje mu więcej możliwości, bo suportów BSA jest bez liku, czego nie można powiedzieć o suportach BB30/24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...