Skocz do zawartości

(napęd) 2x10/11 vs 1x11 do 29er'a.


yaneeks

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie 2x10 wygrywa. Uniwersalnością i trwałością. Jeździłem pół roku 1x10 i wróciłem do zmieniarki z przodu.

 

Przy napędzie 1x11 jeśli masz nogę, to skatujesz zarówno blat i bębenek błyskawicznie. U mnie z blatu stalowego już po kilku miesiącach zniknęły 2mm materiału na ząb. Bębenek ponacinany. Zdecydowanie rozwiązanie mało sensowne. Wydawało się fajne, bo lżejsze i dobre do budowania siły. Wydawało się też tańsze, jednak w praktyce niszczy się sprzęt.

 

1x11 nie sprawdza się nie tylko w górach, również na maratonach. Później na zdjęciach po twarzy widać na podjeździe, kto jedzie bez zmieniarki z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź też pod uwagę, że jezeli masz 2x10 XT to jest to już normalny sprzęt. Chodzi mi o to, że jest to osprzęt o stosunkowo niskiej wadze, dobrej wytrzymałości itp. Ludzie piszą o zejściu z wagi około pół kilo na przejściu na 1x10 ale robią takie przejścia z niższych grup. Dla grupy XT ten zysk wagowy będzie na tyle niewielki, że jezeli nie jeździsz w zawodach kasując same pudła na każdych zawodach to te kilka gram chyba Cie nie zbawi, a stracisz znaczący zakres przełożeń. Przykładowo dzisiaj w górach jadąc spokojne tempo korzystałem z 24x36 a na zjazdach dokręcałem przy 38x11 i czasami brakowało. W przypadku jednej zębatki z przodu albo pójdziesz jak pros na podjeździe albo zostaniesz z tyłu i będziesz liczył na pozycję aerodynamiczną na zjeździe. Jak jeździsz XC/płaskie maratony spoko, ale...
Czemu w ogóle chcesz zmienić napęd na XTR? Waga? Precyzja działania? Wygląd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie śmigam na 2x10 xtr, i jedyne na co mógłbym się przesiąść do 2x11

Z przodu mam korbę 38/26

Jak dla mnie 1x11 strasznie ogranicza i zawęża

 

Co do przesiadki z XT na XTR waga to nie wszystko, precyzja to dodatkowy plus, na zmianie korby czy kasety nie odczujesz różnicy

Przy manetkach i przerzutkach już tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...