Skocz do zawartości

[rower] Rower typu CROSS do 3.5 tys. zł - Jaki ?


Szy3ki

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Powiedz mi tylko jak jemu sie to opłaca ? 400 zł taniej to za ile on ten rower kupuje za 2 tysiące ?
Standardowy rabat jaki można dostać przy zakupie roweru to 10% wartości roweru, poza sezonem można wytargować 20-25% upustu (nie którzy chwalili się się nawet większym rabatem)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jestem w sklepie rowerowym po tego CUBE Cross 2015 ale nie ma gościa , będzie za jakąś godzine bo przed majówką córeczka Mu się urodziła i musiał po coś do domu jechać , więc na niego czekam a w między czasie obok też jest sklep rowerowy i podbił do omnie gościu i zagaduje co i jak itp. itd. I mówi że do 3.5 tys on ma dużo lepszą propozycje a mianowicie

 

http://www.2b3sport.pl/pl/p/TREK-8.4-DS-2015/844

 

Mówi że rower to bajka że o firmie TREK mógł by mówić i mówić same zalety w nieskończoność , lepszy jest ten rower od tego co ja chce kupić czyli

 

http://bikepark24.pl/pl/p/Rower-crossowy-Cube-Cross-2015-meski-czarny/4982

 

Pytam z ciekawości bo sam średnio się znam , kupuje i tak tego CUBE bo bardziej mi się podoba a i z gościem już sie dogadałem przed majówką a z mordy trepa nie robie ;) Tylko chciał bym wiedzieć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj się Cube'a! :)

Napęd w tym Treku to Acera, Alivio czyli odpowiednio klasę, dwie niższy od Cube'a. Jeśli sprzeda Ci tego Trek'a za 2500 to wtedy możesz się zacząć zastanawiać ale i tak wolałbym dopłacić i mieć tego Cube'a :)

 

Bierzesz w końcu czarny kolor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To zapytaj go w czym konkretne ten Trek jest lepszy.

Jaja jak berety , ściąłem się z gościem na koniec bo natręt jakich mało :/ Pytam się z czym jest lepszy a on znowu to samo że mało wiem bo Marki TREK nie trzeba nikomu przedstawiać , znana od lat , najwyższej klasy osprzęt itp. itd. Czyli żadnych konkretów i pokazałem wpisy z tutaj i cisza , powiedział że na złość  zle mi doradzacie i poszedł hahahahahahahaha :woot: :woot: :woot:


 

 

Zapytaj czy mają części do piast :)

Powiedział że mamy takie czasy że wszystko da się zrobić/zamówić :blink: Palant jakich mało ...


 

 

Bierzesz w końcu czarny kolor?

To inny model CUBE niż tamten czerwony/czarny :laugh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytam się z czym jest lepszy a on znowu to samo że mało wiem bo Marki TREK nie trzeba nikomu przedstawiać , znana od lat , najwyższej klasy osprzęt itp. itd. Czyli żadnych konkretów i pokazałem wpisy z tutaj i cisza , powiedział że na złość  zle mi doradzacie i poszedł hahahahahahahaha

Jesli dobrze pamiętam to ten model ma nowy gadźet, mocowanie licznika/lampy zintegrowne z mostkiem. Do tego cwyty z ergonomicznym podparciem dłoni i mocowanie do nóżki na dolnej rurce tylnego trójkąta. Poza tym raczej nic nie wyróżnia go z tłumu konkurentów. opieka gwarancyjna Treka jest bdb.

 

Co do piast - chodziło mi o lichą jakość tych konkretnie, Cube ma Shimano.

 

Doradzamy na złość - jemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  -uważaj, bo za chwilę dojdziesz do kwoty 4-5tys., bo to w tym kierunku idzie :icon_cool:

 

 

bierz tego Cuba, jak nie będzie czerwonego to czarny, kolor nie jeździ - dla crosowego roweru kwota w okolicach 3tys. to już jest dużo(oczywiście znajdzie się coś droższego, z jakimś nowym bajerem, typu korba HTII lub jeszcze coś innego), będziesz Pan zadowolony :thumbsup: . Jeżeli zamierzasz jeździć rekreacyjnie - jakieś dojazdy na siłownie, może weekendowy wypad do lasu to w zupełności wystarczy(aż nadto).

 

P.S. Mniej kombinowania, więcej jeżdżenia :thumbsup:

 

 

Witam.Na imię mam Robert.

 

Podpinam się pod ten temat,bo mam podobne dylemat,czyli wybór crossa do 3000 z malutkim haczykiem.Problem w tym,że wiekszość firm robi za duże ramy dla mnie mam 167 wzrostu waga okolo 60 kg.

 

Pierwszy rower,którym jestem zainteresowany to:

Kellys Phanatic 70

http://www.kellysbike.com/PL/rowery-2015/cross/phanatic-70#.VVmmCkbwwn4

Prawie wszystko mi w nim pasuje oprócz widelca na sprężynie.

 

Drugi rower to Giant Roam 0 Disc:

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/roam.0.disc/18845/76315/#specifications

W tym rowerze większość komponentów jest firmowych (Giant-a),niewiele o nich wiem.

 

Trzeci i ostatni,któy biorę pod uwagę to Unibike ZETHOS:

http://www.unibike.pl/zethosgts.php

Niby powino mi wszystko pasować,ale jakoś nie przekonuje mnie....Unibike,nie wiem dlaczego.

 

Wszystkie rowery są dostępne w rozmiarze 17" czyli odpowiednie dla mnie.Z tego co wiem Meridy i Kross-y nie robią takich "malutkich" wersji.

 

Proszę "starych" wyjadaczy o wskazówki,który wybrać,może użytkownicy podanych modeli podpowiedzą jak w pratyce spisują sie ich crossy.Czekam też na całkiem inne propozycje w rozmiarze 17",bez przesady w cenie,będę szukał opcji zbicia ceny do jak najniższej lub wyrwania kilku gratisów przynajmniej.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja co do ceny, jakoś to przeoczyłem.

Natomiast co do specyfikacji tego GT to już kwestia priorytetów. Trochę lżejsze korby i ,,lepsza'' przednia przerzutka Deore, która w praktyce nie zrobi żadnej różnicy, oznaczałyby że nie dostałbyś już w tym budżecie lekkiego, powietrznego NRX E, który jest po prostu drogi i montowany w najdroższych crossach. Jak dla mnie bezsensowna zmiana.

Hamulce faktycznie mogli dać lepsze. Tylko, że takie takie realnie lepsze to są dopiero 615.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

darekk28  - czemu nie założysz własnego tematu :thumbsup:

 

do jakich zastosowań potrzebujesz roweru?

na tej aukcji nie ma nawet specyfikacji osprzętu, ze zdjęć trudno ocenić używany rower, 

kupując fulla, musisz mieć świadomość kosztów serwisowania dwóch amorków

 

"JEŻDŻONY TYLKO REKREACYJNIE PO ULICACH ŚCIEŻKACH LEŚNYCH" - co najmniej jak w ofertach samochodów, ściąganych z zagranicy, "Niemiec jeździł tylko w niedzielę do kościoła i to raz na miesiąc, a potem płakał jak sprzedawał" :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak Slave pisze. Dziwnym wydaje się fakt że chłopak sprzedaje fulla, na bardzo dobrym osprzęcie i kupił go tylko do rekreacyjnej jazdy po drodze i ścieżkach  :icon_lol: Zwłaszcza, że jest z pięknych górzystych rejonów Karpacza i Jeleniej Góry, tam jest gdzie poszaleć i poskakać. Poza osprzętem przyjrzałbym się bardzo dokładnie ramie bo bez osobistej weryfikacji (polegając tylko na zdjęciach i rozmowie ze sprzedającym) można się nieźle nadziać. Jeśli jesteś z tych rejonów to wolałbym podjechać i oglądnąć dokładnie niż ryzykować zakup używki przez neta. Oczywiście nie znaczy to że ten egzemplarz nie jest wart swojej ceny jeśli rama i osprzęt jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet może naciągnę o stówkę czy dwie,który z podanych przeze mnie 17" (lub inny) powinny dostarczyć najwięcej przyjemności z jazdy (niezbyt długie trasy w weekendy i jazda w sezonie dość częsta ale na krótszch odcinkach) ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibike ma najlepszy osprzęt i zanim go skreślisz to proponuję się jednak przemóc i przymierzyć do niego na żywo. Jeśli jednak nie zagra to zostaje nam Giant i Kellys. Rowery bardzo porównywalne, z lekkim plusem dla Gianta. Słusznie lub nie, ale korba Shimano wzbudza we mnie trochę większe zaufanie niż SR Suntour z Kellysa. Dodatkowo miłym dodatkiem  w Giant jest kompozytowa sztyca i linki w pełnym pancerzu, schludnie poprowadzone dołem ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedź.Postaram sie przymierzyć do unibike-a w weekend,o ile będzie dostępny mój rozmiar w jednym ze sklepów.Rozumiem,że większych różnic (znaczących) nie ma w podanych modelach.Poproszę może o jakieś inne propozycję.Mam zamiar wypróbować jak najwięcej modeli i do końca maja cieszyć się już z jazdy.Czego oczekuję od roweru...pomijając jak najlepszy osprzęt,to ważne dla mnie są:gwarancja,bezawaryjność,komfort,zwrotność,szybkość,....jednym słowem zadowolenie z codziennej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zakładanym budżecie możesz jeszcze brać pod uwagę model Cube Nature:

http://cube.pl/rowery/tour/nature/cube-nature-pro-black-anthrazit-blue-2015/

http://cube.pl/rowery/tour/nature/cube-nature-pro-red-black-2015/

Niezłe rowery aczkolwiek mają zamontowane cięższy, pochodzący z niższej grupy amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedż.Cuby są ciekawe,przeglądałem wcześniej nietylko nature,Cube cross też byłby ok,ale właśnie jest to ale...najmniejsze to 46 cm niestety,czyli 18",minimalnie za duże :( Tylko 17 biorę pod uwagę,szkoda,że za mały urosłem :icon_wink: miałbym dużo większy wybór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...