Skocz do zawartości

[kadencja] duża ale gorsze wyniki


Dadi

Rekomendowane odpowiedzi

6 !

Na początku sezonu jeździłem na względnie małej kadencji po szosie a moja średnia oscylowała w granicach 28-29 km/h przy dystansach 60-70 km. Od ponad miesiąca zmieniłem styl jazdy tzn zmieniłem kadencje na większą - typowo szosową ~90-100. Moja średnia spadła do 27 km/h na podobnych dystansach jak poprzednio.

Chciałem wrócić do małej kadencji ale moje nogi jakby osłabły ! Póki nie ma odpowiednich obrotów cieżko mi się jeździ. Ile muszę jeździć jeszcze żeby moje wyniki były takie jak poprzednio ? A może jednak uparcie kręcić na twardych biegach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem cos co zaobserwowalem na sobie.

Zwykle jeździlem z wysoka kadencja. Pojechalem kilka razy pod rzad z kumplem co jeździl mala kadencja po 100km na dzien i tez jeździlem mala. Potem mi zostalo i tak krecilem ale srednie zaczely spadac. Wiec proboje znowu szybko krecic ale juz nie moge tak szybko jak wczesniej. Zrób sobie ćwiczenie :

Wieczorem jak juz nie bedziesz wsiadal na rower ani biegal ani nic zrob sobie 4x 50 przysiadów.

Przed sama jazda na rowerze na drugi dzien zrob tez z 50 przysiadów i u mnie takie cos skutkuje obnizeniem kadencji na jakis czas.

Ale ja naleze do tych co zwykle jeżdżą z wysoka kadencja i w lesie i na szosie :]

 

Edit: może spadła bo sie ogolnie zmeczyles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu jeździłem dużo i z mała kadencją. Później zmieniłem styl jazdy i zaczęłem jeździć z dużą. Zmiana spowodowała, że zaczęło mi się jeździć dużo łatwiej pod górę, a średnie nie spadały. Dopóki nie poszedłem do pracy i zaległem za biurkiem, nie zauważyłem żadnych zmian jeśli chodzi o siłę. Po powrocie do jazdy nie byłem w stanie jeździć na blacie 44t, po jednym sezonie i całej zimie poświeconej na robienie przysiadów dopiero dochodzę do jakiś 80% dawnych możliwości.

Wydaje mi się, że zacząłeś jeździć wolniej i przez miesiąc straciłeś trochę formy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem już rozwiązałem. Pomógł mi w tym pulsometr. Teraz większą uwagę zwracam na to co pokazuje (trzymam się strefy treningowej) stąd też nieco mniejsze średnie. Poza tym podobno organizm potrzebuje troche czasu na adaptacje do nowych warunków tj jazdy z dużą kadencją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczenie sie jazdy z duza kadencja i wysoka srednia to bardzo żmudne zadanie. Jednak na przestawienie stylu jazdy potrzeba czasu, ale nie wolno sie zniechecac. Twoj nowy styl jazdy pozwoli Ci pokonywac dluzsze dystanse z mniejszym nakladem mocy i co najwazniejsze bedziesz oszczedzal swoje stawy (szczegolnie kolana).

 

Bądź cierpliwy i duzo jeźdź :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...