Skocz do zawartości

[turystyka] i rower szosowy


Dadi

Rekomendowane odpowiedzi

Cel turystyczny,jak najbardziej - tylko wygląda to ciupek inaczej niż na turystyku czy góralu.

Malutko się da zwiedzić na szosie pomiędzy tirami,dlatego zawsze wyznaczam punkt do którego jadę,tam robie chwilke przerwy (zwiedzam,podziwiam,posilam się,itd.) a póxniej zazwyczaj wracam.Chyba,że rozkładam wyjazd na 2 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jechałem dookoła Polski z kolegą...

Ja miałem przewymiarowanego górala na slickach i LX'sie, kolega tanią szosówkę Geant'a...

Najpierw urwało mu się mocowanie bagażnika, potem piasta dostała luzów, hamulce zaczęły niemiłosiernie wyć i na koniec tylna przerzutka odmówiła współpracy...

Oczywiście kilka razy kleił dętkę i rozerwał przednią oponę...

Po powrocie wymienił wszystkie szprychy i tylną obręcz.

Mój rowerek - pomimo bliskiego kontaktu z samochodem - nawet nie wiedział że odbył tę trudną podróż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

bo rower górski to taki gruboskórny niedźwiedź

a szosówka - delikatna sarenka

Ja zawsze myślałem , że rower szosowy ma taki osprzęt który łatwo się nie daje kkm :034: (tak sobie tłumaczyłem ceny osprzetu szosowego)

 

P.S Czy trekking to niedźwiedź na nogach sarenki ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja zawsze myślałem , że rower szosowy ma taki osprzęt który łatwo się nie daje kkm
Właściwie to dobrze myślałeś...

Ja pisałem o taniej szosówce Gianta - była w większości na osprzęcie górskim... tzn. napęd jakiś TY...

 

Jakby chcieć porównać XTR'a do Dura-Ace to... nie ma co porównywać...

Moje niewiele używane (22tyś km bez błota) przerzutki XTR mają takie luzy jakby z gumy były...

(oczywiście przesadzam, nowe LX'y mają luzy większe...)

Ale w starych DA po 50tyś pojęcie luzów nie istnieje... nie da się wygiąć palcami ani wózka tylnej przerzutki ani prowadnic przedniej... po prostu beton...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zależy jaki rodzaj turystyki cię interesuje.Ja od lat jeżdżę na szosówce na ok. miesięczne wyprawy.Mój bagaż uległ stopniowej modyfikacji.Teraz wożę ok.3 kg,w tym namiot,śpiwór i fiordmatę w torebce na kierownicy.Plus mapy.W drugiej torebce,mocowanej na sztycy,ciepłe piankowe ciuchy.Ta torebka robi też za błotnik.Reszta w kieszeniach.Nie zamieniłbym szosówki na inny rower.

e7a42c65210a06ebm.jpg

33c764fda73a1d50m.jpg

5b879603d3352e4fm.jpg

0ce550490c9749a6m.jpg

9bae2f185e81a2b2m.jpg

0b0d94207cf61f8dm.jpg

434734a5bb0413f8m.jpg

6e2264822b227fe8m.jpg

c3b0b7d256bbfd70m.jpg

5cfe56bc1f41bfe7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mesje Jażem niezły hardkorowiec jesteś jak sie pakujesz na miesiąc w 3 kg .. mogłbym dokładniejszy spis rzeczy prosić ? nawet na priv // bo mi sie kroją dłuższe wycieczki i sie chciałem w 8kg zamknąć na 2 tygodnie ,ale widze ,że da sie lżej..

p.s. fajna mina na 3 foto od góry : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Polecam osobiście szosówkę i minimalny bagaż.

Przy większym bagażu, gdzieś ponad 10 kg na pewno lepiej i praktyczniej jechać (jak bawół) trekingiem.

Mnie taka jazda obładowanym rowerem - "byle do przodu" nie przynosi jednak przyjemności.

Ale to me subiektywne zdanie.

 

P.S. Jażem - ile płaci Mapei za reklamę swej firmy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się - można do szosy podczepić Extarawheela? Bo nurtuje mnie od pewnego czasu to pytanie. Z qmplem w odległych planach (tzn jak sobie kupimy szosy ;) i będzie czas i chęć) mamy wyprawę na Nordkapp. Ale właśnie tak inaczej trochę, z jednej strony chcielibyśmy mieć jak największą niezależność (czyli jak najwięcej własnych rzeczy - żarcie też) a z drugiej właśnie szosy nam się mażą. Wiem pomysł może trochę poroniony ale my tez zdrowi na głowach nie jesteśmy. Dodam że plan przewiduje dwa biki i jeden extrawheel :) i wymiana przyczepką co jakiś tam dystans. Co o tym myslicie?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...