Skocz do zawartości

[pytanie] ścieranie tarczy XT SM-RT86 180mm


cinek1987cinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam szybkie pytanko.

Kupiłem ostatnio tarczę -jak wyżej- na przód. Hamulce to SLX BR-M675 na klockach żywicznych G01S.

Generalnie wszystko jest ok. Ale zastanawia mnie powierzchnia ścierania na tej tarczy - z tyłu mam taką samą - ale 160mm- i jest git.

A z przodu ściera mi jak na zdjęciu:

https://www.dropbox.com/s/d9nfqz6v079yyid/2015-03-31%2007.11.01.jpg?dl=0

 

Czy to normalne? Czy może nie takie klocki powinny być do tej tarczy - bo raczej ustawienie zacisku pod 180mm jest ok.

 

Z góry dzięki za odp.

 

Pozdrawiam

Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że klocki innego producenta kompatybilne z tym zaciskiem nie będą miały innego kształtu albo "dłuższej w dół" okładziny.

Czy górna część okładziny wystaje ponad rant tarczy? Jeśli tak jest to adapter wymagałby splanowania, czyli skrócenia, które przybliży zacisk do osi koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki w nowych Shimano tj. Deore/SLX/XT są bardzo wąskie, w porównaniu do moich starych Tektro to ok. 25 % mniejsze klocki. U mnie na SLX + tarcza XT powierzchnia styku wygląda tak samo, całe szczęście, że współczynnik tarcia nie zależy od wielkości powierzchni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarcze Shimano mają limit grubości 1.5mm. W praktyce częściej zmienisz tarczę z powodu kaprysu albo skrzywienia, niż jej zdarcia.

Moja XT po całym roku na tylnym kole, przebieg 7kkm, ponad 20 wypadów w góry i jest w połowie żywota (około 1.75mm).

A jest używana tylko z klockami metalicznymi i spiekanymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...