Skocz do zawartości

[Pedały] SPD jakie?


Ipla

Rekomendowane odpowiedzi

M163 gdyby nie moje wysokie podbicie to bym się nie zastanawiał nad innymi ;)
...
Oki mam buty bloki pedały rower i piękna pogodę ... :)
Pytanie czy przed zamontowaniem wszystkiego w jedną całość, powinienem o czymś pamiętać ? .... ( może jakieś tipy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pytanie czy przed zamontowaniem wszystkiego w jedną całość, powinienem o czymś pamiętać ?
Czeka Cię jeszcze ustawienie bloków pod własną fizjonomię nóg. Podczas pierwszej przejażdżki  zabierz ze sobą kluczyk inbusowy aby podczas próby ustawienia bloków móc je regulować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za wszystkie rady i wskazówki .... :thumbsup: 

Przesiadka z platform na SPD .... słowem WOOW ! jak dla mnie rewelacja .... buty ustawiłem pod siebie.
Pedała z min ustawienia po 15 min zmieniłem na średnie .... głupio to zabrzmi ale czuję się pewniej wiedząc że but się nie wypnie tak łatwo :)
Oczywiście zaliczyłem kontrolowany upadek z podparciem :D  :sweat: 

Co do samych butów Shimano XC-61 ... nie czuję ich na stopach...w porównaniu do M163 sprawiają wrażenie delikatnych .... mają również siateczki wentylacyjne co w moim odczuciu jest na +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przesiadka z platform na SPD .... słowem WOOW ! jak dla mnie rewelacja .... buty ustawiłem pod siebie.
 

Mój błąd wynikający z braku wiedzy...oczywiście nie miałem na myśli "platform" tylko klasyczne pedała. przepraszam za pomyłkę .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam w tej cenie bardzo dobre pedały :thumbsup: Używam również M540 i większych różnic nie czuję podczas jazdy.

Miałem upatrzone M520 w cenie ok 90 zł brutto.

Trafiła się okazja zakupu XLC PD-S15, które podobno są na pełnych łożyskach maszynowych a nie kulkowych (jak podobno m250).

Powiedzcie mi czy warto dopłacać ok 30 zł więcej do tych XLC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to cię uszczęśliwi to mam XLC PD-S05. Pedały szosowe jednostronne. Waga jaką podali na stronie sklepu gdzie kupowałem była chyba o 15g mniejsza. Jak do tej pory przejechałem prawie 2kkm i żadnych luzów. Moje m520 po takim dystansie były już lekko rozchwiane a teraz to czekam aż się rozpadną. Cosik myślałem by kupić XLC PD-S03 lub XLC PD-S04 ale widzę, że te równie tanie i do tego ta waga (ciekawe jak w rzeczywistości?). Jeśli się zdecydujesz daj znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem 520 trzy lata temu i do tej pory xadnego defektu zero jakiejkolwiek rdzy itp. nie zamienie ich na zadne inne. Buty bardziej pod trekingowe niz typowe mtb dla mnie bardziej konfortowe: podeszfa nie taka sztywna. Sznurowane adidas , modelu nie pamietam. A naj leprze byly pierwsze gleby kupa smiechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja ze swojej strony chciałbym polecić te pedały Crank Brothers Candy 1 MTB bardzo fajne pedały ( są droższe, bo kosztują około 240zł i w tej cenie masz już pedały shimano xt ale ich funkcjonalność na trudnych błotnistych trasach rewelacja) i może się narażę ale jeździłem na pedałach shimano 520 jak i xt i niestety często wychodziły problemy z zapychaniem się błotem co do jakości brak zastrzeżeń. Do tego polecam buty Specialized 2FO Clip przetestowane przez wielu rajderów na świecie z wyglądu i w użyciu jak zwykłe buty. Wiem że nie są to najtańsze rzeczy ale po tylu latach na rowerze nauczyłem się jednego, że na pewnych rzeczach się nie oszczędza i jeśli nie jeździ się od święta to warto zainwestować.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...