Skocz do zawartości

[ból łokci] problem z bolącymi łokciami


kryszy

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, że podczas jazdy bolą mnie łokcie. Tzn. bolą wtedy kiedy w czasie jazdy spróbuję daną rękę zgiąć, na chwilę pomaga rozruszanie ręki. Po jeździe mam problem żeby w pełni wyprostować rękę (znów pojawia się ból w łokciu) i utrzymuje się on kilka dni. Kiedy wyprostuję rękę, zacisnę dłoń w pięść i spróbuję obracać dłonią w nadgarstku to również czuję dyskomfort w okolicy łokcia.


 


Nie do końca wiem czym to jest spowodowane, od razu zaznaczam, że nie jeżdżę na prostych łokciach. Łokcie mam zawsze ugięte i bardzo tego pilnuje. W tym roku - Walmart.com od lutego zacząłem jeździć na rowerze szosowym ale wcześniej miałem taki sam problem na rowerze MTB.


 


Czy ktoś z was miał podobny problem, czy może to być związane ze słabymi mięśniami rąk? Zaczyna mnie to powoli martwić, bo nie chciałbym doprowadzić do sytuacji w której nie będę mógł ręki wyprostować w ogóle... Mam 28 lat, 185cm wzrostu i niestety nadwagę - ważę 96kg.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dosyć często też miałem bóle nadgarstków i w łokciach tylko że na fullu mam szeroką kierownicę i jeżdżę na dosyć wyprostowanych rękach, przesunąłem siodełko nieco do przodu, założyłem krótkie rogi Ritchey WCS i zmieniłem chwyty na ESI Chunky, przy zmianie amora dałem 1 podkładkę małą więcej i poprawa jest po tych zabiegach, jeżdżę w rękawiczkach Endura Rapido i Endura Full Monty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jestem ciekaw czy to może być wina crapowatych rękawiczek (używam badziewia z lidla :)) Tzn. to raczej mało prawdopodobne bo nadgarstki w ogóle mnie nie bolą. W pracy pracuję przy biurku więc kilkanaście godzin dziennie ze zgiętymi łokciami też pewnie nie pomaga. Warto pomachać hantlami żeby spróbować wzmocnić mięśnie ramion? Tylko czy to czasem nie odniesie odwrotnego skutku jak zacznę obciążać łokcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...