Skocz do zawartości

[hurtownia] gdzie warto kupować/gdzie najtaniej


szliri

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, moje pytanie kieruje głównie do osób które prowadzą działalność gospodarczą/pracują w sklepie o tematyce rowerowej. Planuje otworzyć w najbliższym czasie interes, ukierunkowany będzie głównie na artykuły sportowe (w tym części rowerowe w okresie sezonu letniego) - sprzedaż będzie wysyłkowa, z możliwością odbioru - jednak nie będzie sklepu stacjonarnego (dlatego też ceny muszą być atrakcyjne/konkurencyjne). Gdzie warto się zaopatrywać, interesują mnie głównie części eksploatacyjne (chwyty,pancerze,linki,kasety (modele max klasa shimano slx), wolnobiegi,łańcuchy,siodełka,sztyce,klamki,hamulce vbrake) itp Żadnych drogich amortyzatorów,kół karbonowych,wylajtowanych ram etc. Z góry dzięki za odpowiedzi i dyskusje ! :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenie powiem Ci jedno... nie jesteś w stanie uzyskać takich rabatów jak większe sklepy rowerowe. Nikt nie da Ci takich rabatów przy zakupach kilku sztuk jak sklepy, które mają już wyrobioną markę i rabaty u dystrybutorów. Jak chcesz tylko sezonowo kupować, to raczej nie ma sensu. No chyba że zakupy będziesz robił na sporą sumę, to co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

astanawiam się tylko jak by wyglądała sprawa z fakturami, często chińczyki wysyłają paczki jako gift więc ani cła ani vat nie płaci się a jak wiadomo skarbówce takie rzeczy nie uśmiechają się.

 

Jak chcesz prowadzić sklep na "giftach" i mnóstwie paczek odbieranych na "słupów",bo przeciez Urząd Celny puści free tylko pierwsze kilka paczek na ten sam adres ?

Będziesz opodatkowywał wtedy sprzedaż od ceny brutto dla klienta ? Utopisz się w VAT,dochodowym zresztą też.Zabierze cały zysk.

Skąd wygenerujesz koszty ? Z papieru toaletowego ?

Musisz mieć faktury,kwity z cła,vatu - to wszystko obniża podstawę do opodatkowania.

 

Chyba,że jesteś odważny,wtedy pierwszy lepszy klient,który nie dostanie paragonu/faktury za linkę wartą piątala zrobi Ci kłopoty.

 

Co do zakupów u polskich dystrybutorów - nie liczyłbym na cuda ani perspektywę rozsądnych zysków przy tej skali.

Pewnie obserwujesz rynek,skoro chcesz się w to bawić.Często widać,skąd się biorą "okazje" w internetowych sklepach - to echo dużych przecen w crc,bike-discount itd.Wiele razy dostawałem nie-przemetkowany nawet szpej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść teraz na rynek jest ciężko, musisz mieć kase i wiedze. Zadając tutaj te pytanie pokazujesz, że wiedzy nie masz. Na takiej drobnicy nic nie zarobisz, a jak zarobisz to zysk zje Ci prowizja Allegro (bo pewnie tam będziesz zaczynał). Pewnie ceny z podstawowym rabatem hurtowym u dystrubutorów są wyższe niż ceny na Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejść teraz na rynek jest ciężko, musisz mieć kase i wiedze. Zadając tutaj te pytanie pokazujesz, że wiedzy nie masz. Na takiej drobnicy nic nie zarobisz, a jak zarobisz to zysk zje Ci prowizja Allegro (bo pewnie tam będziesz zaczynał). Pewnie ceny z podstawowym rabatem hurtowym u dystrubutorów są wyższe niż ceny na Allegro.

Dlaczego sądzisz, że wiedzy nie mam ? Na temat prowadzenia działalności gospodarczej wiem bardzo dużo skończyłem szkoły właśnie w tym kierunku. Co do hurtowni nie mogę tego wiedzieć ponieważ informacje na temat cen hurtowych przedstawiane są jedynie osobom które prowadzą sklep i mają nip/regon. Sprzęt rowerowy byłby jedną z wielu rzeczy którą bym sprzedawał dlatego robię rozeznanie czy warto iść w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...