Skocz do zawartości

[ból mięsni] ból mięśni uda


render

Rekomendowane odpowiedzi

Dwie różne teorie znalezione w necie:

 

"do tego można by dorzucić że im bardziej do przodu pozycja czyt. pion z kolana przed osią to pedałuje się szybciej z mniejszą siłą czyli wyższa kadencja a im bardziej do tyłu to bardziej siłowo."

 

"Przesunięcie siodła do tyłu po prostu odciąża ręce. Tak samo jak mocne pedałowanie. I stąd natychmiastowy wniosek, że im ktoś mniej/słabiej jeździ, tym bardziej powinien mieć siodło z tyłu."

 

i tu dylemat kto mówi prawdę, jeden że siodełko do tyłu drugi do przodu by jeżdziiło się lżej :)

 

Ja wczoraj ustawiłem w/g teorii lekko ugięte kolano, siodełko do tyłu, pion w pozycji rzepkowo-osiowej. zobzczymy przy najbliższej okazj co to dało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie ta pierwsza teoria nie dziala. Fakt, ze w tym samym czasie ustawialem wysokosc i pewnie to, ze bole kolan zniknely to wypadkowa obu ustawien. Poczytaj jak to sie ustawia. Ustaw wstepnie tak jak radza (konkretne pomiary dlugosci nog, os kolan, itp, a nie gdybanie) i traktuj to jakos pozycje wyjsciowa do eksperymentow. Wtedy sam ocenicz jaka pozycja jest dla Ciebie najwygodniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co innego gdy ból kręgosłupa czy tam pleców związany jest z jakimś zwyrodnieniem lub stanem zapalnym a co innego ze złym ustwieniem sprzetu. Przy zwyrodnieniu żadna zmiana pozycji już nie pomoże. Profilaktycznie można zastosować jakiś specyfik na rozgrzewkę mięśni, stawów itd. Np. Dip Hot za kilka groszy z apteki.

 

ja bym zrobił tak:

 

jeśli mnie boli kręgosłup w danej pozycji i ustawieniu siodełka, przesunąłbym je do tyłu i pojeździł. Jeśli ból powróci, zmieniłbym ustawienie siodełka do przodu. Jeśli powrócił ból ale jest mniejszy, to znaczy że trzeba przesunąć siodło jeszcze dalej do tyłu. Metoda prób i błędów. Easy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...