Skocz do zawartości

[12000]full do enduro kupno w przyszłości


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Scott genius 730 czy Giant Trance? który rower jest lepszy do enduro? Jaki polecacie? Czy Maestro Giant jest lepsze od zawieszenia Scott genius 730?

W sklepie powiedzieli mi że Maestro to szmelc,Scott jest wg nich 10 klasy lepszy.

 

Modele to Giant Trance 27'5 i

Scott genius 730

Który wybrać?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sklep, to po pierwsze.

Po drugie, nie ma lepszego zawieszenia. Każde jest dobre. Zależy co kto lubi i jakie ma preferencje oraz jak co postrzega. To bardzo ulotne.

 

W rowerza za 12 patyków musisz mieć na pokładzie myk myka, Bez tego się nie da:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi u Cannondale powiedzieli, że nie mają RS Pika w sprzęcie bo to za tani wideł dla nich jest a Trek, że super hiper bo ma taką samą gwarancję ;)

 

Więc co Ci mieli powiedzieć jak handlują Scottem?? Nie możesz na sero brać tego co Ci naopowiadają. Jak chcesz ich zagiąć porównaniami to powiedz, że wybrałeś Speca Stumpjumper'a FSR Evo albo Hecler'a Santa Cruz'a. Zobaczysz co Ci powiedzą. Te dwa to oczywiście tylko przykłady na zawieszenie skoro Maestro to szajs.

 

A teraz całkiem sero to Scotta kijem bym nie tknął.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień sklep, to po pierwsze.

Po drugie, nie ma lepszego zawieszenia. Każde jest dobre. Zależy co kto lubi i jakie ma preferencje oraz jak co postrzega. To bardzo ulotne.

 

W rowerza za 12 patyków musisz mieć na pokładzie myk myka, Bez tego się nie da:)

Oni mi powiedzieli ze myka nie trzeba na hopy 2 m. Stwierdzili że Scotta zawiecha da radę na full enduro max speed.

 

Beskid czemu Scott byś nie wziął? Jakieś argumenty na nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzi ciekawą maszyną jest Specialized Enduro, który występuje w wersji 29"@155mm. Podstawowa wersja (Comp) mieści się w Twoim budżecie.

 

Maestro (wirtualny punkt obrotu) to zdecydowanie nie badziewie. Generalnie ma dobrą opinię (wysoki poziom izolacji od napędu i hamulców), choć dwa razy czytałem, że potrafi się usztywnić przy hamowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mi powiedzieli ze myka nie trzeba na hopy 2 m. Stwierdzili że Scotta zawiecha da radę na full enduro max speed.

 

Beskid czemu Scott byś nie wziął? Jakieś argumenty na nie?

 

Mażesz coś o sobie napisać?? Na początek gdzie taki sprzęt masz zamiar użytkować. Będzie ta maszyna góry widziała czy nie?? Na hopy 2m to ani jeden ani drugi tylko coś z dużo bardziej płaskim kątem główki min 67* a najlepiej 65* i większym skokiem 160-170mm. Są takie endurówki, którym już bliżej do DH.

 

Czemu nie Scott?? Bo to jednozawias jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mażesz coś o sobie napisać?? Na początek gdzie taki sprzęt masz zamiar użytkować. Będzie ta maszyna góry widziała czy nie?? Na hopy 2m to ani jeden ani drugi tylko coś z dużo bardziej płaskim kątem główki min 67* a najlepiej 65* i większym skokiem 160-170mm. Są takie endurówki, którym już bliżej do DH.

 

Czemu nie Scott?? Bo to jednozawias jest.

 

Mam 1.7 wzrostu 90 kg. Oczywiście będzie maszyna widziała góry.głównie góry.z tymi hopami to wyszło kiedy ja zapytałem o myk myka to oni powiedzieli ze hopy do 2 m nie trzeba go mieć.styl jaki mi się podoba to typowe enduro. Wirtualny punk obrotu nie występuje u innych podobny do Maestro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak głównie góry to bierzesz coś z genialnym Pike'em ewentualnie Revelation a nie dupianym Fox'em z przodu. I myk myk musi być bo jak to będzie jechać na zjazdach??

 

Sprawa druga to jak się zapatrujesz na podjazdy bo im mniejszy kąt główki ramy tym troszkę gorzej. Zrób selekcję na 67* i te na 65* lub te okolice. Typowe Enduro to właśnie 67* i więcej. Wszystko mniej to już nakierowanie na rąbankę w dół.

 

Nie wszyscy stosują wirtuala. Ten rodzaj zawiechy cechuje się najmniejszą podatnością na "bujanie". Podobnie jest z (VPP) w Santa Cruz, Banshee (V4B). Inni mają 4 zawiasy i takiego czegoś powinieneś z taką kasą szukać. Włącznie ze Specem gdzie zawieszenie 4 zawiasowe (ogniwo Horsta) jest uważane za jedno z najlepszych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott ciągle jeszcze reprezentuje alpejską szkołę enduro, czyli daje radę na 4-godzinnych podjazdach asfaltami i szutrami, a potem przyzwoicie radzi sobie na zjazdach. Problem w tym, że dobry rower enduro nie ma sobie przyzwoicie radzić na zjazdach. Ma na nich być totalnie zarąbisty! Scott nie jest, ale sprzedawca robi z Ciebie idiotę i chamsko wciska Ci kit (serio, zmień sklep) :(

 

Giant spoko, ale czy akurat Trance...? Do enduro lepszy i w dodatku tańszy jest Reign: http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/reign.27.5.ltd/18862/76331/

 

Ale można jeszcze lepiej:
https://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=3560

https://www.canyon.com/mountainbikes/bike.html?b=3609

http://www.yt-industries.com/en/products/bikes/enduro/9/capra-al-1?c=92

http://www.commencal-store.com/PBSCProduct.asp?ItmID=15146293

http://www.radon-bikes.de/bikes/mountainbike/all-mountain/slide-275/slide-275-90-hd/

 

Spece też są spoko - zarówno Enduro, jak Stumpjumper FSR Evo (oba jako 29" i 650b zależnie od gustu)

 

Generalnie szukaj:

- mykmyka (to nie służy tylko do skakania - sprzedawca chyba jeździ tylko na szosie...)

- Pike'a

- kąta główki maksymalnie 67

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat Scotta się wypowiadał nie będę bo handlowaliśmy nim i na bank nie do niego nie wrócimy. Polska dystrybucja jest co najmniej nie poważna więc łatwiej, szybciej i taniej prywatnie było mi reklamować Equalizera z Ransoma w Niemczech niż walczyć z Polskim przedstawicielstwem.

 

Zapytaj chłopaków ze Scotta czy wiedzą, że ściśle ukrywana tajemnica o produkcji ram w Tichung wyszła na jaw?

Zapytaj dlaczego wycofali się z damperów rozprężnych Equalizer i widelców future shock? Specjalnie podkupiono głównego inżyniera z FOX który miał rozwinąć terralogic a zdupił wszystko co było można.

Dlaczego tak często zmieniają systemy zawieszeń?

CARBONY SCOTT'A SĄ TŁUCZONE W ZNACZNEJ CZĘŚCI PRZEZ GIANTA ! ! ! Do tego ramy Colnago, koła carbonowe Token, Bontrager.

 

Co do mykmyka to czy oni na nim mieli okazję jeździć?

Zobacz jaka jest tendencja, pojedź na Rychleby czy na Smrk, oglądnij rowerki na pierwszych lepszych zawodach EMTB. Gwarantuję, że ponad połowa rowerów w tej chwili jest zaopatrzona w MykMyka.

 

Co do Gianta.

Na model który podsunął Ci Wooyek musisz się spieszyć bo praktycznie od września były zapisy. Taka sama historia jak z Trance 27.5 2 z ubiegłego roku.

Masz mega bazę w postaci ramy, widelca, dampera i sztycy Reverb Stealth. Solidne koła może nie najlżejsze ale naprawdę wytrzymałe i piekielnie sztywne.

 

Budżet pozwoli Ci dozbroić rower w lepsze hamulce czy lepszą korbę (ta moim zdaniem akurat da radę).

 

Masz 160/160 czyli faktycznie rower aspirujący do enduro który pozwoli powalczyć.

W moich załącznikach masz bikea którego sprowadzałem z poza Polskiej dystrybucji dla znajomego który razem z dinozaurami :) ścigał się w Pucharze Polski DH. Stwierdził, że spokojnie Reignem jest w stanie ogarnąć 90% krajowych tras DH.

 

Ja swojego Reigna 2 LTD dostanę w przyszłym tygodniu i jeżeli jesteś z Dolnego Sląska lub okolic to zapraszam bardzo na testy.

 

post-102574-0-09909200-1425631686_thumb.jpg

post-102574-0-78939300-1425631725_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

CARBONY SCOTT'A SĄ TŁUCZONE W ZNACZNEJ CZĘŚCI PRZEZ GIANTA ! ! !
 

To chyba dobrze? Giant jest największym producentem rowerowym jeśli chodzi o carbon, również jednym z najstarszych, więc mają najlepsze technologie i ogólnie know-how, żeby zrobić dobrą ramę. 

 

 

 

spokojnie Reignem jest w stanie ogarnąć 90% krajowych tras DH
 

No to spory margines bezpieczeństwa zostawił, bo moim zdaniem na dobrym enduraku można bez kompleksów atakować 100% krajowych tras DH. Chyba, że miał na myśli racing na średnim/wysokim poziomie, to może 90% ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Gianta to bardzo dobrze bo pokazuje jakim uznaniem się cieszy. Tylko w takiej sytuacji nie rozumiem wywyższania się Scotta i gadania, że jest 10 klas lepszy.

Jest jeszcze lepiej bo oni twierdzą że giant to pospólstwo kupuje a scott elita i zobowiązuje. Widzę że jednak lipny ten sklep uważają stal Croma jako ciężki szmelc,inny pracownik twierdzi że Romet jest gowniany dlatego go nie mają, za to mają Kross i twierdzą że jest the Best.dodatkowo jak mi zapletli koło to sprychy miały luzy.powiedzieli że po 50 km mi dodciągna. Niestety nie mam innego sklepu ani serwisu w okolicy.

Ogniwo Horsta jest bardziej awaryjne niż virtual?

I czy system ratalny zakupu np u Gianta jest opłacalny?jednak chyba właśnie Giant będzie najlepszym wyborem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w takiej sytuacji nie rozumiem wywyższania się Scotta i gadania, że jest 10 klas lepszy.

 

Piszesz, jakby jakość fabryki, w której wykonano ramę, była jedynym czynnikiem determinującym "lepszość" roweru... A co z projektem, geometrią, zawieszeniem, doborem komponentów i rozwiązań/standardów a na koniec zgraniem tego wszystkiego do kupy, żeby super jeździło? TO moim zdaniem różni rowery dobre od wybitnych, a kto wykona poszczególne kawałki jest kwestią drugorzędną.

 

Inna sprawa, że Scott z całą pewnością nie jest od Gianta lepszy, w ostatnich latach nawet jako brand dużo tracą (a Giant zyskuje), a to zawsze było ich największą siłą. Bardzo dobre ciuchy i akcesoria za to mają ;)

 

 

 

Ogniwo Horsta jest bardziej awaryjne niż virtual?
 

Nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym dzisiaj stał przed wyborem "gotowego" roweru enduro i miał na ten cel 12k to rozważał bym zakup pomiędzy Canyonem Strive a YT Caprą.

Rowery ze świetną geometrią, świetnym zawieszeniem, dobrym osprzętem, znakomicie jeżdżące i z nowymi standardami i rozwiązaniami jak shapeshifter Canyona.

Do tego stosunek cena/jakość... bezcenne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś dokładnie to co Ci napisałem o kątach i zastosowaniu czyli co z podjazdami. Napisz konkret co chcesz nim robić to wiele się wyjaśni. Jaki napęd bo lubią wkładać 1x....

 

Tool jest jeszcze nie obecny a nawet jak już się pojawi to jest nie sprawdzony w terenie. Takim jest znakomicie wyposażony Kross Moon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałeś dokładnie to co Ci napisałem o kątach i zastosowaniu czyli co z podjazdami. Napisz konkret co chcesz nim robić to wiele się wyjaśni. Jaki napęd bo lubią wkładać 1x....

 

Tool jest jeszcze nie obecny a nawet jak już się pojawi to jest nie sprawdzony w terenie. Takim jest znakomicie wyposażony Kross Moon.

Ok to mój profil jazdy zbliżony jest do tego

Lub tego

Coś pomiędzy tymi dwoma takie typowe enduro, równiez z podjazdami ale nie takimi jak w przypadku race xc.

 

Dzsiaj byłem znów w tym sklepie i zaproponowali mi Specialized Enduro z ogniwem Horsta że skokiem 170/170 z 2013 roku za...7000 zł.brać od ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...