Skocz do zawartości

[menstruacja] jej wpływ na kondycję


Noritsu

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem z treningow Kung-Fu i Karate zawsze podczas menstruacji zwiazanej tak z utrata krwi jak i z zachwianiem bilansu chemii wplywa (Ameryki nie odkryje) zdecydowanie ujemnie. Zawsze jak dziewczyna na treningu ma te dni to informuje trenera i cwiczy inaczej o wiele mniej intensywnie. Silniejszy wysilek podczas menstruacji nie jest najlepszym rozwiazaniem. Nie jestem lekarzem jeno genetykiem i handlowcem :) wiec jesli wypoweidzialem sie niefachowo prosze o sprostowania wszelakie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie spodziewałam się, że któryś z panów się tu udzieli. :)

Noritsu - nie bardzo wiem, co masz na myśli pisząc 'lepsze osiągi'. Moim zdaniem napięcie przedmiesiączkowe pomaga na treningach - bez przerwy nieprawdopodobnie i na wszystkich wkurzone, idąc wyżyć się na rower dostajemy nagłego przypływu energii. :D Ale tak na poważnie - oczywiste, że gorsze wyniki uzyskujemy będąc w czasie miesiączki i czasem także przed - większość kobiet jest obolałe, w złym humorze, to płaczliwe, to zdenerwowane i wiadomo, że wtedy wysiłek fizyczny to ostatnie, na co mamy ochotę. Często jest też tak, jak pisze Diensdale - w wyniku utraty krwi i ogólnego złego sampoczucia jesteśmy osłabione i nic nam się nie chce. Także zbytni wysiłek w 'te dni' jest niewskazany.

Czy na pewno chodziło Ci o takie odpowiedzi ? Bo to, kiedy Twojej dziewczynie lepiej się ćwiczy, ona sama powinna wiedzieć najlepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Bo to, kiedy Twojej dziewczynie lepiej się ćwiczy, ona sama powinna wiedzieć najlepiej"

 

Dokladnie, menstruacja jest bardzo osobnicza cecha, jedne kobiety wogole nie odczuwaja bolu inne napiecia przedmiesiaczkowego a inne nie sa w stanie chodzic podczas miesiaczki, albo przez bol albo przez utrate bardzo duzej ilosci krwi, na pewno wzmozony wysilek powinien byc unikany podczas samego krwawienia lepiej przez te pare dni odpoczac niz gdzies na rowerku zemdlec w lesie, kobieta sama najlepiej wie co moze a czego nie robic podczas miesiaczki

 

@ Noritsu, myslisz pewnie o hormonach wydzielanych podczas cyklu miesiaczkowego (hormony gonadotropowe, estrogeny, progesteron, prolaktyna etc.) ich dzialanie nie wplywa na caly organizm ale tylko na nazady rodne kobiety przez co nie maja one wplywu na jakies lepsze osiagi plci pieknej w ktorejs z faz cyklu...

 

na "osiagi" moga wplywac i wplywaja adrenalina, noradrenalina, serotonina etc. ale to juz inna bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam w imieniu mojej drugiej połówki: Jaki wpływ ma menstruacja na kondycję u kobiety?? Skoro jest cykliczna to kiedy pozwala na najlepsze osiągi?? (...)

Jak w drugim czytaniu zobaczylem to o cyklicznej to normalnie sie rozesmialem ;) Niezla gra slow :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A juz myślałem, ze z tym cyklicznym to nikt nie zobaczy :)

No chodziło mi, właśnie najbardziej na wpływ hormonalny, bo to, że moja dziewczyna ma przed "tymi dniami" super power to wcale nie znaczy, że to dobrze dla organizmu. Tak czy siak dziękuję za pomoc i rady tak za męskie jak i za kobiece ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...