Skocz do zawartości

[Rama] Pęknięcia na główce ramy?


Rekomendowane odpowiedzi

Na głowce ramy tuż pod mostkiem (ok 1-2mm poniżej) oraz na dole główki ramy w tej samej odległości pojawiły się pęknięcia. Zazaczyłem to na przykładowym zdjęciu. Wygląda na powierzchowne, tylko lakier, ale od czego to mogło się pojawić? Zauważyłem to dopiero po dokładnym wyszyczsczeniu roweru. Dodam, że rama jeżdżona drugi sezon.

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1ad905f131a4f774.html

1ad905f131a4f774m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery raczej nie mają luzu. Nawet powiedziałbym, że trochę za ciężko chodzi kierownica. Dodam tylko, że przez 750km jeździłem z tarczami 203mm i dopiero teraz założyłem 160-tki. Chciałem od razu zmienić na 160mm, ale nie tak łatwo dostać wszystko co potrzebne (adaptery i same tarcze). Czy to mogło mieć w tym udział? Podobno ramy XC potrafią nawet pękać od zbyt mocnych hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał rower złożony na ramie kellysa magnusa czy coś podobnego (kellys dualtec) i po roku jeżdzenia rama pękła mu w tym samym miejscu ale tylko na dole. Jeżdził tylko XC, wazył około 80 kg. Rama wymieniona na nową. To się czasem zdarza jak się ma pecha ... jakiej masz marki ramę ? aha przypomniało mi się coś jeszcze- rama uzywana od nowości z hamplami tarczowymi avid bb7- tak więc może to i od hamulców...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...