Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

@ Pidzej

Super - mi się w życiu nie zdarzyło i raczej już się nie zdarzy.

 

U mnie dzisiaj 45,5 km w takich warunkach, że rower wyglądał tak :

 

7561658_IMG_20170304_172540.jpg

 

Prawie nowe buty ( 6 jazda w tym roku ) :

 

7561740_IMG_20170304_171826.jpg

 

Nie pytajcie ile mi zajęło czyszczenie ( pełna szufelka piachu ).

Trzeba będzie sobie sprawić jakiegoś fitness'a i nie będzie takiego problemu.

Jednak na tyle lubię las, że fitness byłby tylko chwilową odskocznią w celu uniknięcia ciągłego babrania się w błocie przy takich pozimowych warunkach i w razie dużych opadów deszczu.

Po drodze nie było widać żadnej osoby up... tak jak ja - to chyba rodzaj rowerowego masochizmu :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem dolne lagi z omegi. W sumie nie było tam specjalnie pasku ani wody w środku , więc uszczelki w miarę dają radę. Nie czyściłem tego tak dokładnie , jak napędu wczoraj bo nie mam typowego smaru do amorów , ale że amor zachowywał się prawie jak zablokowany - wbijał się i nie wychodził to tam zajrzałem i trochę ogarnąłem. Przesmarowałem zwykłym smarowidłem i w sumie chodzi znacznie lepiej , no ale ten smar nie bardzo się do tego nadaje więc na chwile niech tak będzie a potem się zobaczy ;) Może udało by się wymienić ten amor na jakieś powietrze jeszcze w tym roku , było by dobrze :P

 

No i w końcu się dowiedziałem jaka to dokładnie wersja - dwie sprężyny :( No ale i tak chodzi lepiej od tego zoom-a. Chciałem też wyciągnąć elastomery ale nie mam oryginalnego klucza do korków a jak potem ich nie wkręcę to niefajnie będzie :P

 

Oryginalny smar:

wjPTQFW.jpg

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo jazdy mimo innych "atrakcji" ze 30 km spokojnie, z czego około 5 w maxymalnym tempie po błocku... mimo jazdy przez całazime, jednak kondycja mogła by byc lepsza.... ale cieplutko i aż nie wiadomo jak się ubrać... ;)

 

A i jeszcze zamontowanie ojcu licznika - prezentu imierninowego... zobaczymy jak bedzie nas gonił w KM ;) 

Oczywiście Sigma 1200 ;) 

Edytowane przez Sansei6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...