Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem skorzystać dziś z gotowej trasy. Okazało się , że w mojej okolicy jest ich około 35 w tym trasa maratonu mtb Kąpino , którą kiedyś mam zamiar się przejechać. Jednak dziś wybrałem coś bliżej. Sporo asfaltu co mi się nie zbyt przypadło bo sporo pod górkę i rower strasznie ciężko się toczył , podczas podnoszenia korby było słychać jak zwalniał , łapałem każdego stopa. Dojechałem do lasu i pomyślałem "wreszcie utrzymam normalną prędkość" a tu taki wał. Nie byłem wstanie utrzymać nawet 10 km/h , pomyślałem że coś jest nie tak. Schodzę , podnoszę tylne koło - robi 2 obroty i staje. Pierwsza myśl - byle nie piasta bo z nią nic tu nie zrobię. Okazało się że v-ka postanowiła się rozregulować , na szczęście skok klamki skracałem baryłką a nie na lince i dzięki temu mogłem odsunąć klocki od obręczy. Potem było gładko , była nawet fajna górka z której zabrakło mi przełożenia i prawie wjechałem w rów :D Zakręty , prędkość , zapatrzyłem się nie kuriera 'siódemki" i było blisko. Tylny hamulec już "naprawiłem" , wystarczyło pół obrotu śrubą od sprężyny ...

Yt4axdS.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 km., na zielonej strzałkę przy moim "ulubionym" skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych i rowerów, dzisiaj znowu miałem szczęście (oprócz mnie jeszcze jeden pieszy),bo Pan kierowca mając czerwone uważał że zielona strzalka daje mu pierwszeństwo przed każdym innym użytkownikiem drogi, choćby nawet ten użytkownik miał zielone. Ech szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem 25 km ale przygód miałem kilka. Raz jakaś dziewczynka na rowerze wjechała mi w tylne koło ( za szybko weszła w zakręt :D ) , ładnie sobie pokręciłem między ludźmi w parku przy około 30 km/h.  Przestawiłem endomondo na tryb "zawsze optymalizowane" przez co jakieś 7 km "straciłem" bo po chwili jazdy przestawało rejestrować. Ogólnie powinienem dziś "świętować" :D mija równo rok od zakupu roweru. 

fglEdnz.png

 

 

Swój cel osiągnąłem.

pc77Hv2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek szybka zmiana na nowe koła i łańcuch i w drogę. Dystans 33,2 km, czas 1:19:00, śr. prędkość 25,3 km/h, śr cad. 91, śr. hr 159, 200m wzniesień

Wczoraj najdłuższa moja wyprawa. Dystans 104 km, czas 4:17:45, śr. prędkość 24,2 km/h, śr. cad. 92, śr. hr 154, 786m wzniesień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...