Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Trasa Katowice - Jezioro Chechło-Nakło - Katowice.

64 km. Bardzo ciężko. Temperatura świetna, ale wiatr trochę za mocny. Trasa w 60% po asfalcie w tym w połowie o dużym natężeniu ruchu. Ogólnie brak sił, na szczęście batonik trochę dodał mi sił na powrót.

Przy samym bajorku godzinne leżenie na ławce.

 

vh79OiW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sporo robiłem , obyło się bez jazdy ale zabawa była :) Zacząłem o 14 skończyłem w okolicach 20 :)

Moja mama stwierdziła , że jak przyjedzie do niej ktoś z dziećmi to żeby im się nie nudziło to załatwi rower. Mój brat miał w garażu kilka rozebranych rowerów itp. Jak się skończyło to wiadomo , Krzychu dostał robotę :D Koła które tam były były scentrowane ale miał drugie to dał , w jednym nie było dętki , w drugim kapeć. W kołach które były w rowerze jedna sprawna , drugiej nie było ale i tak obręcze były niskie i wentyl jest za krótki do nowych kół .... Jak się okazało koła 24" więc takiej dętki nie mam :( Linka od przedniego hamulca pękła po 3 naciśnięciach , tylna podejrzewam też pęknie. W każdym razie wziąłem się za to bo nie miałem co robić. Wyczyściłem te czerwone koła , do piast też nikt nie zaglądał bo nie mogłem ruszyć tych śrub , ale przyniosłem sobie imadło , wsadziłem koło i próbowałem , po chwili poszło :)  Z przedniej piasty było słychać mielący się piach więc ją rozebrałem i przesmarowałem , teraz idzie gładko i cicho :) To co tam znalazłem też było ciekawe :D Z tyłu wolnobieg hałasował i słabo się kręcił , rozebrałem to , wyczyściłem i przesmarowałem ale nic to nie dało , po za tym że łańcuch już się na nim nie blokuje. Zdjąłem te 4 opony , 2 pójdą na śmietnik bo są popękane a 2 zostaną , strasznie ciężko schodzą i wchodzą opony na 24" ... Próbowałem odkręcić tarcze z tych kół i nie szło za cholerę. Psikałem to wd i innymi podobnymi , dociskałem ile mogłem a i tak śruby okrągłe , tylko 2 udało się odkręcić. Przy okazji wynalazłem łyżki do opon dla "niezaopatrzonych" :D Chociaż podejrzewam , że plastikowe by pękły przy kołach 24" Jutro trzeba wyprostować przedni błotnik , zajrzeć do sterów bo piszczą i skrzypią , wyczyścić ten sprzęt i może ktoś się wybierze po pancerze , linki i te dętki co bym to skończył.

 

Swoją drogą ciekaw jestem jak to będzie jeździć :D Trochę takie mało męskie ale może zimą będzie zabawa tym :D

Galeria z tego co zrobiłem jest do obejrzenia tu:

http://imgur.com/a/0yVcy

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56km ze średnią 18,5km/h. Dwie pętle w lasku wolskim, góra dół + bielany. Potem asfaltem przenosiny pod Wieliczkę i jeszcze pętla w lesie rżąckim. Cały czas nauka nowego bandyty, ale już widzę że powrotu do 26 cali nie będzie. Duże koło robi robotę. Ale oryginalne siodełko z fabrycznego montażu pojdzie chyba do wora. Dupsko chce urwać.

 

Tapnięte z mojego Mate 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja szukałam noclegu w Kościelisku na TRR i wszędzie ceny z kosmosu albo brak miejsc (albo jedno i drugie na raz). Jak w końcu zadzwoniłam gdzieś i usłyszałam "tak, są miejsca, 40 zł/pokój/dobę" to byłam w głębokim szoku. Ciekawe, czy faktycznie ta rezerwacja będzie jak przyjdzie co do czego bo pani tylko zapisała moje nazwisko i termin, nawet przedpłaty nie chciała  :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Wczoraj 44 km głównie przez łąki, pola i lasy z lekkimi " niespodziewankami ".

Najpierw mało powietrza z tyłu, a że nie było pompki pod ręką i nie chciało mi się wracać, to jechało się jakoś dziwnie - trzeba było bardziej uważać na zakrętach.

Następnie prawie spadł mi łańcuch po przydzwonieniu pedałem w jakiś korzeń.

Potem zatrzymała mnie kobieta, której spadł łańcuch.

@ kantele

Mam nadzieję, że będziesz miała więcej szczęścia niż ja, kiedy kilka lat temu po umówionym stawieniu się na kwaterę, ku mojemu zdumieniu okazało się, że jakimś cudem to już nieaktualne.

Dzień wcześniej przyjazd był przeze mnie potwierdzony :icon_exclaim:

 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem sobie urlop i poświęciłem czas na przejażdżkę z moją Panią. 40km ze średnią 15km/h :( Byłem bardziej zmęczony niż po godzinie podjazdów. Na szczęście teraz wypadłem jeszcze na 20km trip po lesie. Rogal zagościł znów na twarzy :) W sumie w 4 dni 200km, więc jutro dzień bez roweru. Bandyta jedzie na obowiązkowy przegląd gwarancyjny i przy okazji wymianę siodła, bo dupsko pali żywym ogniem.

 

Tapnięte z mojego Mate 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wieczorem (tzn wczoraj)pobrykalem na goralu,podczas dnia strasznie wiało a ja nie znoszę wiatru,moze byc deszcz,śnieg,zimno tylko nie wiatr,jak dla mnie ok lubie tak około 15 stopni,na rowerku byłem około 2 godzin,przy okazji przetestowałem moja lampkę lezyne mega drive w warunkach miejsko-parkowych,las zaliczyła miesiąc temu:-)

Dzisiaj zrobiłem sobie urlop i poświęciłem czas na przejażdżkę z moją Panią. 40km ze średnią 15km/h :( Byłem bardziej zmęczony niż po godzinie podjazdów. Na szczęście teraz wypadłem jeszcze na 20km trip po lesie. Rogal zagościł znów na twarzy :) W sumie w 4 dni 200km, więc jutro dzień bez roweru. Bandyta jedzie na obowiązkowy przegląd gwarancyjny i przy okazji wymianę siodła, bo dupsko pali żywym ogniem.

 

Tapnięte z mojego Mate 8

na jakie siodło zmieniasz?czy bedziesz dobierał pod rozstaw kosci kulszowych?,wiem ze w Kraku gdzieś na Długiej to robią.Też musze u siebie zmienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem na trasie , brat dzwoni żebym mu spinkę założył a potem wiadomo , pogawędka i czas zleciał że już potem dalej nie jechałem. Wyszło mało ale ogólnie spoko. 

 

Panowie doszedłem do tego ciężkiego toczenia. Tylna opona ... Wydawała się dość twarda (jak na teren) ale dobiłem , było 2,1 dałem do 2,5 bara , przód też podbiłem do 2,5 ale mi się nie podoba to zejdę do 2.2  Wynik się poprawił , w terenie idzie znacznie lepiej na szybkość i zmęczenie a piaski jeszcze dają rade. 

 

Miałem też "przyjemność" ustawiać przednią przerzutkę przy 9 s ale na szczęście tylko jej wysokość i kąt. Cholernie zegarmistrzowska robota ...

HwncPpH.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...