Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

To było piękne :) Siedzę znudzony , myślę "to poczekam sobie do poniedziałku" a tu nagle telefon od brata , że mogę przyjść po swoją paczkę :) 30 sekund i gotów do drogi , 2 minuty później już w domu zadowolony robię unboxing :D Tylko jedną sprawę zwaliłem... Zapomniałem o kluczu do kasety i jutro muszę przejść się do sklepu po klucz albo żeby mi ją przykręcili , a mogłem zamówić wszystko od jednego sprzedającego. Wymieniłem natomiast przednią oponę a za tył wezmę się jutro jak już będę miał przykręconą kasetę. Swoją drogą bardzo śmiesznie to wyszło. Pierwszy raz kaseta w rękach i zapomniałem że jedno nacięcie jest węższe , próbuje założyć - "co jest do cholery?". Za to po wymianie przedniej opony jestem mile zaskoczony bo kupiłem taką samą jak miałem i różnica w bieżniku wiadomo - teraz bardzo ciężko zerwać przyczepność przedniego koła :) Nie wiedziałem też że przy zakupie kasety 7s dystans jest w komplecie i poprosiłem sprzedającego o dystans - teraz mam 2 :D Jeden pewnie pójdzie na oddanie jak mi się zbierze trochę więcej przedmiotów.

 

Co za życiorys napisałem :D

 

Foto tutaj: http://imgur.com/a/pyei4

Jakość niektórych zdjęć jest słaba - ekscytacja i trzęsące się ręce :D

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przed wyjściem na rower obróciłem mostek na "+". Od pewnego czasu mam problemy zdrowotne i podczas ostatniej wizyty u lekarza zadałem pytanie co z jazdą na rowerze, czy mogę jeździc bo rower jest moim najlepszym sposobem na aktywny wypoczynek, że tez jest wentylem, który w wyniku zmęczenia podczas jazdy suszcza ciśnienie, stres danego dnia czy tygodnia. Niestety nie jest różowo i na moją odpowieź, że poruszam się rowerem MTB i moja sylwetka jest pochylona p. doktor zachwycony nie był. Niestety nie mogę się już forsować, a najlepiej byłoby gdybym przesiadł się na jakiegoś mieszczucha czy rower turystyczny albo przestał jeździć. Ale takiej opcji nie przewiduję. Stąd wczorajsza zmiana położenia mostka. Dziś wróciłem do "-" bo tak jest mi po prostu lepiej i wygodniej. Przy okazji wyczyściłem i nasmarowałem łańcuch. Liczę na to, że jutro pośmigam trochę. Muszę korzystać bo  czeka mnie chyba w tym roku dośc długi rozbrat z jazdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dokończyłem montaż roweru :) Kaseta zamontowana , łańcuch skrócony i założona spinka , tylna opona nowa , kasetę dokręcili mi w serwisie , regulacja tylnego hamulca i tylnej przerzutki. Nie wiem dlaczego koło nie chciało wejść w haki , jedna strona wchodziła a druga nie. W każdym razie napęd jest skończony :) Zrobiłem 10 km testowo , wszystko ładnie działa. Wczoraj jeszcze po demontażu koła regulowałem przedni hamulec. Poszło na klamkę :)  Tylko teraz mam jeden problem. Zbyt słaba noga żeby się dynamicznie napędzać. W starym wolnobiegu przeskok był po 2 zęby a tutaj są 3 po 3 jak dobrze pamiętam i jest spora różnica , ale to dobrze bo przynajmniej łyda urośnie :) Coś chciałem jeszcze pisać , ale zapomniałem.

 

Może komuś komplecik opon? :D

http://imgur.com/a/LOVSI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda dziś średnia , 10 minut pada , 10 minut słońce ale wyrwać się udało. Nie pomyślał bym , że zmiana stopniowania może tak wpłynąć na całą jazdę. Starałem się zaliczyć wszystkie możliwe tereny - udało się ale oprócz błota bo nie było :D Z black jack-a póki co jestem średnio zadowolony , ale może to się zmieni jak pojeżdżę trochę. Za to sporo większe prędkości można osiągać na asfaltowych dojazdach. Na wolnobiegu udało mi się max 52 km/h przy kadencji chomika ze sporej góry. Teraz w mieście luźno kręcąc 48 :)

 

zSPDP3y.png

 

O i jeszcze wyciąłem sobie błotnik z butelki :)

Edytowane przez Ychu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...