Skocz do zawartości

[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj z bratem wyjechaliśmy o 17 , wróciliśmy o 22. Pokręcone na Wejherowo , Redę , kalwarie i po drodze do domu jeszcze na kebaba :) Po kalwarii trochę ostrzejszych zjazdów , tym razem nie zerwałem tam łańcucha :P W Redzie z dość sporej góry dobiło 60 km/h bez kręcenia :D

 

Dzisiaj wziąłem się za tylne koło , bo wczoraj stwierdziłem że trzeba by było skasować luz na bębenku. Rozebrałem piastę prawie do zera ( prawie :P ) Bo nie mogłem w żaden sposób odkręcić bieżni z bębenka. Próbowałem śrubokrętem i młotkiem , próbowałem zrobić sobie jakiś klucz do tego i nie szło za cholerę. Podjechałem do sklepu , żeby gość mi to odkręcił ale mnie rozbroił na miejscu :P Obejrzał i mówi , że za serwis bębenka weźmie 30 zł , mówiłem żeby tylko odkręcił bieżnie. Gość się za to bierze - spryskał jakimś penetratorem , wypłukując tym samym smar z bębenka ... Ale dobra , miał być serwis bębenka , tylko nie wyszło mu to za bardzo - odkręcić próbował tak jak ja - młotkiem i śrubokrętem. Po pierwszej próbie się poddał i mówi , że "Ja mam taki klucz w domu"... W końcu tego nie odkręcił a tylko wypłukał smar z bębenka :P Ja też sprawę już olałem i wpuściłem jedynie olej do bębenka , piastę poskładałem normalnie na smar i jeździmy aż bębenek się podda.

 

Mając już zdjętą kasetę wyczyściłem ją razem z łańcuchem i tylną zmieniarką. Zaraz biorę się za smarowanie łańcucha i to będzie koniec na dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień rozpocząłem od treningu na czarnej MTB w Wawrze, 30 km, średnia 18 z hakiem. Same korzenie i piach.

 

Wysłane z mojego Orange Neva 80 przy użyciu Tapatalka

A zakończyłem regeneracją z rodziną na dystansie 25 km.

 

Wysłane z mojego Orange Neva 80 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nie było :)

Wtorek MTB. 29,3 km, 378 up ze średnią 25,1 km/h

Środa szosa. 72,1 km, 743 up ze średnią 28,9 km/h

Czwartek szosa. 91,9 km, 702 up ze średnią 33,2 km/h

Piątek MTB. 23,3 km, 360 up ze średnią 17,4 km/h

Dziś szosa. Walka z wiatrem. 103,1 km, 746 up ze średnią 31,5 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś zamówioną paczkę i część rzeczy zamontowałem. Linki do przerzutek dostałem załamane , więc jedynie do wyrzucenia. Tym samym wymieniłem tylko hamulcową i żałuję , że wybrałem uszczelniane końcówki pancerzy , bo mocno upośledzają pracę hamulca. Nie jeździłem jeszcze , ale klamka nie chce wracać do końca bo szczęki nie mają siły ciągnąć linki :P Co do załamanych linek to pisałem do sklepu i ciekaw jestem co będzie , szczególnie że też dostałem 6 końcówek pancerza zamiast zamówionych 10 :P Pierwszy raz takie jaja w tym w sklepie. Reszta była ok , więc zamontowałem torbę pod ramę wraz z wyposażeniem - dętki , klucz 15 , multitool ze skuwaczem , łatki , trzy spinki i do tego pompkę zamontowałem na ramie na tryty :P Bo rama nie wspiera montażu dwóch bidonów. Do tego sprawdziłem stan łańcucha przymiarem , który też dzisiaj dostałem. Na kasacie widać zadziory a przymiar 0.75 nawet się nie przymierza żeby wpaść. Obcinaczki do linek również wypróbowane i nawet tną :D 

 

Wymiana linek do przerzutek musi poczekać , a szkoda bo chciałem zmienić wszystko razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...