Skocz do zawartości

[Juicy5] Zablokowane tłoczki....


Hedo77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem używany komplet Avidów Juicy five, wyciągnąłem je z paczki i bez namysły ścisnąłem klamkę hamulca, co spowodowało zetknięciem się klocków, które już pozostały ściśnięte , z trudnością je rozepchałem ale po ponownym wciśnięciu klamki znowu się zakleszczają i nie odpuszczają.....

Założyłem je na tarczę i zaciskają się na niej, bez żadnego cofania,co może być tego przyczyną, co należy z tym zrobić ?

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem je na tarczę i zaciskają się na niej, bez żadnego cofania,co może być tego przyczyną, co należy z tym zrobić ?

 Jeżeli klamka hamulca jest " miękka" "gąbczasta"  to należy je odpowietrzyć. Jeżeli nie ma objawów zapowietrzenia to spróbuj je rozszerzyć jeszcze raz tylko nie używaj ostro zakończonych narzędzi :P Może hamulce odpowietrzane były przy wypchniętych tłoczkach i maja za dużo płynu :icon_question:

 

Edytowane przez rodszyld69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jednak nie była by to kwestia odpowietrzenia, to typuję dwie rzeczy:

- uszczelkę pod pokrywą zbiorniczka wyrównawczego ( membranę )

- uszczelkę na tłoczku klamki 

 

Jeśli masz nieco zdolności manualnych, to zrobisz to sam, a jeśli Ci się nie chce, to odsyłaj do sprzedającego.

 

Seria Juicy jest dość stara i ciężko trafić na zadbany hamulec.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce wymagają serwisu/wymiany części

Jeśli masz możliwość - zwróć je sprzedawcy.

Można naprawiać samemu, jeśli nie czujesz się na siłach - czeka Cię poniesienie kosztu serwisu. 

Nawet jeśli go zrobisz nie ma pewności że reszta hamulca jest w stanie dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie na pewno nie jest to kwestia tylko odpowietrzenia, trzeba by rozebrać zaciski, wyjąć tłoczki, przeszlifować gniazda tłoczków włókniną ścierną, wymienić uszczelki tłoczków, przed montażem nasmarować uszczelki tłoczków np. tym:

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/2220132219201-039902_05012-smar-do-hamulcow.html

+ to co napisał "detonator" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem "w gorącej wodzie kąpany", na spokojnie wszystko przeczyściłem i zmontowałem, okazało się że tłoczki wymagały "rozruszania". Po tej operacji wszystko jest w porządku i działa wyśmienicie. Wybaczcie zamieszenie i dzięki wszystkim a rzeczowe odpowiedzi !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...