Skocz do zawartości

[hamulce] różnica formula T1s a T1


mast6er

Rekomendowane odpowiedzi

T1S to wersja robiona dla Speca . Pod względem działania różnicy nie ma .

 

T1 to loteria - można trafić hamulec z świetną mocą a można trafić egzemplarz który nie hamuje i wiecznie ma jakiś humorek . Odpowietrzanie Formuli jest ciut problematyczne - bywa że w płynie brak pęcherzyków a mimo to klamka jest gumowa.

 

Moje zdanie jako byłego posiadacza dwóch egzemplarzy tego hebla i wielu innych hamulców jest takie że lepiej zrobisz kupując SLX M675 / XT (mimo że nie przepadam za heblami shimano z pewnych względów) lub Avida Elixir 7 Trail którego mogę także polecić jako obecny właściciel.

Edytowane przez jasinski21444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz :laugh:

mam zamontowane oro k18 i wiem jak jest z odpowietrzaniem....a jak w T1 wygoda klamki? potrzebuje hamulaca w alpy (planowany tygodniowy wyjazd a tak to standard troche plaskiego troche świetokrzyskich górek....) waga jest słuszna 90 kg z plecakiem i musze miec niezachwianą wiare w hamulec....z twojego doswiadczenia polecasz XT 785 czy elixir 7 trail...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Elixira 7 Trail - katuje je regularnie w górach gdzie tarcza często przybiera różne odcienie czerni i jeszcze nie zdarzyło mi się żeby przestał hamować z jakiegoś powodu .

Na standardowych klockach mają odczuwalnie więcej mocy niż XT z radiatorem i mniej gumową klamkę .

 

Przy tarczach 203/180 wystarczy delikatnie operować jednym palcem by wytracać prędkość na dużym nastromieniu (30%+) lawirując między drzewami .

Obecnie w kolejnym fullu mam 180/160 i te same hamulce i mocy w sumie nie brakuje i też wystarczy jeden palec .

 

T1 względem K18/K24 mają minimalnie więcej mocy , XT mocowo są podobne jak T1 ale łatwiej je odpowietrzyć .

Edytowane przez jasinski21444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...