Skocz do zawartości

[Ramy]Budzetowe aluminium w rozmiarze 650b ~1000 zł


Pixon

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Ojj Panowie panowie z matematyką na bakier tutaj :D

 

Ale nie przesadzajmy. XTC jest tylko o połowę droższy a nie o 1,5 x droższy bo wtedy kosztowałby 2500zł.

 

Jest dokładnie tak jak napisałem, jest półtora raza droższy.

 

1,5 x 1000 zł = 1.500,00 zł

 

2500 zł to by kosztował gdyby był droższy o 150% :icon_exclaim:

 

Już nie przesadzaj, nie masz podstaw by twierdzić że ten carbon za 1500 jest do bani, sztywna rama za takie pieniądze to nieopłacalna inwestycja moim zdaniem, nie ma w niej nic prócz loga i tej sztywnej osi a jest o połowę droższa od accenta ale to moja ocena tylko.

 

Od Accenta jest akurat o 100% droższa ;) Lub dwa razy droższa :D Jeżeli mówimy o ceny wyprzedażowej Gianta 1499 zł. Bo jak bym miał za tę ramę zapłacić 1999 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie przesadzaj,  nie masz podstaw by twierdzić że ten carbon za 1500 jest do bani

Oczywiście, nie twierdzę, że ten karbon jest do bani.

Stwierdziłem tylko, że ja bym na to nie wsiadł ponieważ strach nie pozwoliłby mi wyjechać na tym w cięższy teren.

Ja osobiście wolałbym właśnie dobrą rame alu niż cchiński karbon, podobnie chyba jak  @@beskid

 

 

 

Ojj Panowie panowie z matematyką na bakier tutaj

 

Albo matematyka albo gramatyka...

 

Gdybyś napisał: "jest półtora raza droższy" to faktycznie daje to 1500zł

Ale napisałeś: "jest o 1,5 x droższy" i to daje jak dla mnie 2500zł

Niby takie małe "o" a jaka różnica...

 

Ale już nie popadajmy w paranoje :D

Kto by się przejmował takimi szczegółami  :laugh: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdzaliscie jak z dostępnością tego xtc. Bo dystrybutor podobno nie miał ich juz w zeszłym roku. Mam taka rame i mogę szczerze polecić (oprócz tego ze jest troche krótka), ale jakosc wykonania na bardzo wysokim poziomie, do tego dwa zestawy osi w zestawie i zadowalająca waga 1580g w m (sam wazylem razem z misjami sterów). Jakby ktos był zainteresowany to rama będzie za jakiś czas na sprzedaz, ale to dopiero jak uda mi sie dojsc do siebie po wypadku i bede miał sile żeby cos z nią zadzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o połowie ceny xtc ale nie ważne, miał być temat o budżetowych ramach przecież...

Poza tym masa ludzi uważa iż chiński Carbon do badziewnych nie należy i ogólnie wiadomo że czołowi producenci także sprzedają je pod swoim logiem za grubszą kasę ale nie zamierzam się w tym temacie o tym rozpisywać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

A masz może zdjęcia wersji czarno grafitowej matowej bardzo mnie interesuje jej wygląd. Myślicie, że roz. M będzie na mnie dobry 178cm, przekrok jakies 80cm??

W końcu nowe Peaki dopłynęły do Polski. Na razie mam czarno-białą rame w rozmiarze M. Reszta rozmiarów i kolorów powinna pojawić się w przyszłym tygodniu.

Dokładne fotki na plusie:  https://plus.google.com/photos/118228872339293792172/albums/6125809823650691585

 

20150313_111838.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co ci nie odpowiada w geometrii peaka 27.5 ? Ja tam nie widzę niczego złego.

 

Może ja się wypowiem bo też chciałem kupić tę ramę, a parametry mam podobne jak kolega powyżej. Rama w rozmiarze S jest stanowczo za duża, 44 cm podsiodłowej to lekkie przegięcie, pozatym nie wiem dlaczego Accent upiera się przy tak ostrym kącie główki, obecnie standardem w XC robi się kąt na poziomie 69-69,5*.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Ska z podsiodłówką 440mm to rzecz jak najbardziej normalna. Miałem tak w 26 przy waszym wzroście i był spory zapas.

A geometria z kątem główki ma coś skopane.

Przy 100mm Epiconie w Peaku 29 wychodzi mi kąt główki w granicach 70.5-71*, a wg strony także podają 72st.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...