Skocz do zawartości

[do 2800zł] cross - Evado 5.0 2014 czy coś innego ?


stawek

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzięki za pomoc.

 

Aha jeszcze jedno. Przyznam szczerze, że na temat amortyzatorów nie wiem w zasadzie nic.

Dzisiaj wziąłem instrukcje obsługi od mojego roweru i było napisane aby pod żadnym pozorem nie odkręcać tego kapselka który znajduje się u góry ponieważ

w wyniku czego odkręcenie go w konsekwencji grozi utratą zdrowia itd.

Powiedzcie mi tylko w jaki sposób mam spuścić z niego ciśnienienie jeśli jest za duże ? Bo domyślam się, że właśnie przez ten kapselek u góry na lewym goleniu.

A druga sprawa:

we wnętrzu jest powietrze pod bardzo dużym ciśnieniem

 

bardzo dużym tzn. o jakich wielkościach mowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Sam mam hydrauliczne tarcze w rowerze i widzę ich przewagę, ale błagam was ludzie nie wciskajcie innym na siłę tarcz do crossów, które poruszać się będą w 100% po asfalcie lub ostatecznie po suchych polnych drogach. Naprawdę musza wydać więcej, żeby było fajnie, BO TAK?

 

 

 

Trzeba wziąć pod uwagę,że często nie ma wyboru i jest się skazanym na tarcze,bo np. rower z lepszym osprzętem,który nas interesuje nie posiada piwotów pod V - ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko w jaki sposób mam spuścić z niego ciśnienienie jeśli jest za duże ? Bo domyślam się, że właśnie przez ten kapselek u góry na lewym goleniu.

A druga sprawa:

bardzo dużym tzn. o jakich wielkościach mowa ?

Pod ciśnieniem 4-6 atm. zależnie id wagi rowerzysty.

żeby spuścić, trzeba odkręcić korek na zaworze ... następnie wcisnąć pręt zaworka ... można też nakręcić końcówkę pompki  do amortyzatorów, i powoli spuszczać pompką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie próbuj upuszczać powietrza bez pompki, bo ta komora tam jest tak mała, że nawet minimalny ubytek powietrza powoduje spadek ciśnienia o kilka barów i koniec z jazdy...

 

Jak nie chcesz kupować pompki to podjedź do jakiegoś serwisu i niech Ci "użyczą" pompki i pomogą ustawić amortyzator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy ma ktoś informację na temat tego jaka dętka fabrycznie jest montowana w moim rowerze ?

Zamówię dzisiaj węższe opony (700x28c) i nie wiem czy nie będę musiał zmienić dętek.

Proszę o pomoc.

Rower: Kross Evado 5.0 2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...