Skocz do zawartości

[przerzutka] piasta wielobiegowa - dopuszczalne obciążenia


michalczeski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

To mój pierwszy post na tym forum więc bardzo proszę o wyrowumiałość.

 

Planuję wykożystać piastę wielobiegową w pewnej maszynie, ale niegdzie nie mogę doszukać się informacji o wytzrymalości tego typu konstrukcji.

Szukałem informacji na temat dopuszczalnych obciążeń piast wielobiegowych (dopuszczalnego momentu obrotowego), dokładnie Shimano Nexus Inter-3 i SRAM i-MOTION 3.

 

Niestety nawet producenci nie są wstanie powiedzieć mi ile to jest w stanie wytrzymac.

 

Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie i jest w stanie podzielic się ze mna taką informacją?

 

Za pomoc z góry dziękuję. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami podają najniższe przełożenie (wyrażone poprzez wielkość zębatek), jakie można zastosować, bez ryzyka zmielenia bebechów piasty. Można by z tego obliczyć moment (skrajny przypadek masa rowerzysty 120 kg z plecakiem, działająca na jedną korbę 175 mm razy owo przełożenie przekładni łańcuchowej).

 A ja bardzo proszę, jeśli byś znalazł te informacje gdzieś indziej, to podziel się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co znalazłem to parametry silników elektrycznych w rowerach z piastami Shimano 7, 8 i 11 biegowymi. Podają tam 50Nm, więc tyle te piasty powinny wytrzymać.

Czy 3 biegowe są mocniejsze/słabsze ciężko mi powiedzieć.

 

Nie wiem na ile prawdziwe dane (3 post):

http://www.bikeforums.net/utility-cycling/621821-nuvinci-gearless-hub.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...