Skocz do zawartości

[amortyzator] epicon, raidon..?


T0Y0T

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Po odradzeniu kupna amortyzatora do dirtu, czas zaopatrzyć się w jakiś średniej klasy amortyzator do XC zamiast sztywnego sztućca ;) Waże 85 kg, chciałbym coś powietrznego, ale dobrym olejowym też nie pogardzę. Budżet do 600 zł. I dobrze by było gdyby amortyzator był dostępny na rynku :) W używane nie chcę wchodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to niby jest 3x21? Zapewne masz 1 1/8" tylko niedokładnie zmierzyłeś. Co do długości to jak chcesz nowy to zawsze będzie wystarczająca, docinasz na ile potrzebujesz. Skok wyznacza geometria ramy, choć od biedy te 20mm w tą czy w tą może być do przełknięcia, ewentualnie amortyzator z regulowanym skokiem rozwiąże sparawę i pozwoli poeksperymentować.

Piwoty komplikują sprawę, bo odeszły juz praktycznie do lamusa.

Zamiast kupować xc30 czy podobne rzeczywiscie wolałbym się skontaktować z Activią czy nie zostało jeszcze coś z wyprzedaży, ktoś wyżej juz to radził.

Edytowane przez modrzew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Po odradzeniu kupna amortyzatora do dirtu,
i wsadzenia go do leciwej ramy do XC postanowiłeś znowu błysnąć i wetknąć tam 120mm skoku, biorąc pod uwagę iż oryginalnie był tam sztywny widelec, który odpowiada mniej-więcej 60-80mm skoku...

 

Kolejna kwestia to czy tam przypadkiem nie ma sterówki 1"?

 

 

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wytłumacz mi, jaki jest twój interes w tym co ja chcę tam "wetknąć"? :D różnica pomiędzy 3 cm a 2.53 jest spora, także sam rozumiesz ;p zrobię ten rower do xc, sprzedam go i problem z głowy.

 

Zmierz konkretnie średnicę rury sterowej a póżniej coś się dobierze, Raidona lub Epicona na skok 80mm da się obniżyć samodzielnie, gdyby po wsadzeniu go ze skokiem 120mm był by za wysoki.

 

Fakt idzie przód do góry przy zmianie ze sztywniaka na amorek, lecz sam to ostatnio klientowi na serwisie robiłem na jego zyczenie i był zadowolony choć geometria ramy z przodu bardzo się podniosła

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...