Skocz do zawartości

[Amortyzator] Epicon XC 2014 cieknie dół


BoomHS

Rekomendowane odpowiedzi

Tak problem zauważyłem w moim amorze. Plama oleju na kartonie:

g2pmm22pczlf_t.jpg
Cieknie z tej śrubki, na końcu widelca widać nawet małą kropelkę:
uifa1t2etg10_t.jpg
Zauważyłem to jakieś 300-400 km temu, ale wziąłem to za wodę, bo akurat w deszczu jeździłem i po wytarciu nic dalej nie kapało, także jeździłem dalej. Potem rower odstawiłem na 3 tygodnie, zrobiłem trasę ~50km i po kilku dniach właśnie zauważyłem plamę na kartonie. Chwilę temu chciałem sprawdzić jak mocno śruba jest dokręcona i praktycznie od razu puściła, bez przykładania większej siły. Zapewne poluzowanie tej śrubki było przyczyną tego wycieku ale teraz mam dwa pytania- oddać na gwarancję, czy dokręcić kluczem dynamometrycznym do odpowiedniej wartości? Przez te kilkaset km mogło się coś uszkodzić- np. ślizgi trochę się nadwyrężyć?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

teraz mam dwa pytania- oddać na gwarancję, czy dokręcić kluczem dynamometrycznym do odpowiedniej wartości? Przez te kilkaset km mogło się coś uszkodzić- np. ślizgi trochę się nadwyrężyć?  

 

Co ma śrubka do ślizgu :) , weź imbus, dokręć i po sprawie. Zastanawia mnie tylko skąd masz olej w goleni, bo fabrycznie Epicon nie jest zalewany olejem, jeśli sam zalałeś to znaczy że podczas skręcania nie dokręciłeś tej śrubki po prostu. Odsyłanie w ramach gwarancji do Eurobiku jest bez sensu, stracisz czas i pieniądze na wysyłkę, a u dystrybutora ci tylko to dokręcą i tyle co zrobią. 

Klucz dynamometryczny też nie jest niezbędny, o ile nie będziesz tego dokręcał na absolutnego maksa to nic się nie stanie, po prostu dokręć do lekkiego oporu i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że jak słabo skręcony amor to mogą pojawić się luzy itp, ale to tylko mi się wydawało; nie znam się. Nic z amorem nie robiłem, w Activii miał tylko przy zamówieniu skok na 120 zwiększany (no chyba, że są fabryczne ze skokiem 120). Do Eurobike mógłbym się stawić osobiście ale to najwcześniej na wiosnę, do tego czasu rower i tak nie będzie używany. Też nie wiem skąd ten olej, co 50km używałem brunoxa, ale nigdy nie poleciał mi po goleni dolnej.

 

Co do uszczelki z dętki- owszem można i pewnie prowizorka trzyma najdłużej, ale jednak w nowym amorze (raptem 1500km zrobione) wolałbym mieć wszystko zrobione po bożemu. 

Edytowane przez BoomHS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co paćkać silikonem czy robić uszczelki. Kkucz do ręki i dokręć. To chyba nie jest skomplikowana operacja ? :wub:

Natomiast jeśli nikt nie zalewał dolnych lag olejem to może to być usterka tłumika. Wycieka z niego olej, przypadkowo miałeś luźną śrubkę ale olej w środku może nie być przypadkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulec suchy na 100%, poza tym jakby tak mocno z niego kapało to nie miałbym czym hamować. Po kliknięciu w miniaturkę zdjęcie się powiększa tak, że chyba wszystko dostatecznie widać. Olej być wlany nie może- wątpię, żeby sprzedawca na własną rękę bez żadnej dopłaty nie informując mnie o tym taką usługę zrobił. Z tego wynika, że to kwestia dokręcenia śruby i tyle. Tylko faktycznie pytanie- skąd ten olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często serwisujemy te amorki Suntour i bardzo często zdarza mi się wyciekajcy olej od strony tej szpilki negatywnej - komory powietrznej. lecz właśnie tylko przy luźnej śrubce. Fabrycznie róznie widać robią bo niektóre amorki po rozkręceniu są od wewnątrz na dole suche zaś w niektórych jest trochę oleju. Najlepiej to sobie zmienić chyba tą szpilke na lepszą, tj, takie co są o końcówce z oringiem i pewnym wtedy zabezpieczeniem przed wyciekiem oleju, (Chodzi mi o szpilki takie jak w Duroluxach, Axonach)

Edytowane przez ACTIVIA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...