Skocz do zawartości

[dyskonty] Lidl, Biedronka, Aldi etc. odzież i akcesoria sportowe.


KolegaMisia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam niebieskie z lidla moje pierwsze spd 1500km zrobione śladów zużycia nie widać,w czasie obfitego deszczu można z nich wylewać wodę odziwo stopa się nie przegrzewa ale jednorazowo max 3h jechałem jednak po około godzinie zaczynam odczuwać leki dyskomfort gdyż nam szeroką stopę a te buty trochę za wąskie przy palcach są dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niebieskie buty MTB z Lidla o dziwo rewelacyjne, jak za taką cenę. Sztywna podeszwa, mocne rzepy, dopasowane rozmiarem do mojej stopy idealnie. Rzeczywiście może nie są tak wentylowane jak Shimanowskie, ale dzięki temu stopa nie marznie przy jeździe w okolicach 15 stopni.

Po ok. 1 000 km jazdy treningowej praktycznie żadnych śladów zużycia, a trochę błota, kamieni i piachu po drodze miałem. Jako rezerwowe użyłem ich także podczas BM Jelenia Góra i sprawdziły się całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Daruj sobie chłopaku zachodu. Polukaj na OLX i wykukaj jakąś promo na używki. Łyknij sobie i ciesz się butem przez sezon lub dwa za 100zł. Te z Lidla to szmatexy i odradzam zupełnie ich zakup nawet na pierwsze SPDy.

Kolega jeździ drugi rok w takich pomarańczowych i sobie chwali. Tak więc odwrotnie. Daruj sobie używki, jak nie masz za dużo środków to lepiej kupić za 70-100 zł z Lidla, przynajmniej na leczenie grzybicy nie wydasz pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 2 lata temu buty w Lidlu były na tyle dobre, że wytrzymały ten okres w żaden sposób nie rzutuje na jakość obecnych. Tak można się sugerować w przypadku firm, które mają swoje fabryki, a nie Crivita, kupującego tam gdzie taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że 2 lata temu buty w Lidlu były na tyle dobre, że wytrzymały ten okres w żaden sposób nie rzutuje na jakość obecnych. Tak można się sugerować w przypadku firm, które mają swoje fabryki, a nie Crivita, kupującego tam gdzie taniej.

Powtórzę się, za 70 zł (tyle chyba kosztowały w tym roku) uważam że bardziej się opłaci to początkującemu niż kupować używki. Ja osobiście kupiłem buty SPD Shimano ale bardzo dobrze rozumiem dylematy ludzi, stojacych przed takim wyborem przy zakupie pierwszych butów SPD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to przez jeden dzień i po jednym dniu się rozleciały. Jak Cie nie stać na podstawowe buty Shimano cena 300zł, to kup używki 100-150zł jak za dużo to dozbieraj a teraz jeździj w zwykłych butach i bez problemu wyrobisz sobie nogę, będzie Ci łatwiej. Nie kupujcie tego ścierwa bo szkoda czasu i zachodu.

 

No chyba że chcesz kupić to za 70zł i jak się rozlecą to iść odebrać swoje 70zł z tym, że buty w komplecie nie mają bloków a koszt podstawowych to około 30zł, czyli robi się 100zł czyli tyle za ile kupisz sobie używki w idealnym stanie bardzo łatwo trafić, wystarczy posiedzieć troszkę na OLX.

 

Grzybicą się nie przejmuj bo każdy z nas ma w domu jakiś alkohol którym może zdezynfekować wnętrze obuwia. Zresztą jak wypierzesz je szczoteczką i ciepłą wodą z proszkiem to na pewno nie złapiesz żadnej grzybicy. Nie wierz w takie bajki o jakiejś grzybicy. Ja kupiłem używane buty i nawet nie chciało mi się ich myć bo były jak nowe i jeżdzę w nich już od maja i jeszcze żadnej grzybicy nie dostałem. 

 

Dziadek mówił, że w wojnę to wodę ze strumyka pił cały półk i wszyscy żyli, a dziś się każdy taki delikatny porobił, że buta się po drugim obawia włożyć :D

 

Jak mierzysz w sklepie na półce to też milion osób wkłada nogi różne i nikt nie narzeka, więc proszę mi tu bajek nie przemycać pod pozorem nakłaniania do zakupu tej ceraty. 

 

Jak chcesz mieć grzybicę to właśnie kupujesz buty z Lidla te czarno niebieskie. Tam nie ma wietrzenia i światła, czyli idealny klimat do rozwoju grzybów i bakterii...

 

Pozdrawiam.

 

 

NIE KUPUJCIE TYCH SPD Z LIDLA - temat przerobiłem i wiem dokładnie. U mnie wytrzymały 150km czyli 2 dni :D Dajcie sobie spokój, tego nikt nie kupuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z tym, że buty w komplecie nie mają bloków

 

żadne buty w komplecie nie mają bloków :) Bloki są z pedałami :)

 

 

Po za tym uważam, jak kolega wyżej, każdy kolejny rzut w lidlu to coraz większe buble. Nie warto na to kasy wywalać.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Cie nie stać to nie kupuj SPD, zbieraj i jeździj w normalnych butach.

 

Jak masz parcie to se kup i w razie czego oddasz jak się rozlecą a kasę zwracają bez problemu.

 

Ja bym tego nie kupił z dwóch powodów:

 

1 Szkoda czasu na bieganie do Lidla po buty i bieganie do Lidla z butami to jest kwestia kilku dni przy intensywnym treningu bądź kilku tygodni przy oszczędzaniu.

2 Buty są całkowicie z ceraty, nie mają żadnej wentylacji. Te dziurki widoczne na zdjęciach to nie wywietrzniki tylko faktura w ceracie.

2' Są tak ciężkie, że w porównaniu do Shimano M088 wypadają jak krążek 10KG do krążka 1KG :D

2'' Kupując te buty grzybicę masz w gratisie no albo odparzenia od zakiszonej nogi.

 

 

Tyle w temacie. Prosto, rzeczowo i na temat. Zdecydowanie odradzam buty z Lidla SPD MTB te niebiesko czarne.

 

Dziękuję za wysłuchanie mojego zdania, każdy z Was ma prawo do swojego.

 

Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba że chcesz kupić to za 70zł i jak się rozlecą to iść odebrać swoje 70zł z tym, że buty w komplecie nie mają bloków a koszt podstawowych to około 30zł, czyli robi się 100zł czyli tyle za ile kupisz sobie używki w idealnym stanie bardzo łatwo trafić

 

Po pierwsze promo to są tu tacy co przejechali w takich butach (nie konkretnie w tych niebieskich) już któryś tysiąc km.  Po drugie primo, to bloki dostajesz razem z pedałami a nie z butami!  A za 100 zł używane w idealnym stanie (?), mniej fantazji.

Powtórzę, ja kupiłem nowe Shimano ale jakby mnie nie było stać to kupiłbym takie z Lidla ale w życiu używanych. Takie jest moje zdanie.

Miłego dnia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że burzliwie się o butach zrobiło.

Tyle było narzekań na spodenki rowerowe z Lidla a moim zdaniem za tę kasę nic lepszego się nie kupi.

 

Polecane za to były koszulki. Kupiłem w tym roku i mój rozmiar - guma w ogóle nie trzyma - z oszczędności zrobili ją tylko z tyłu i dół koszulki mam za luźny. Do tego uwiera zamek, bo jest tak przyszyty, że między końcem zamka a ciałem nie ma dodatkowego materiału. Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez anarchy, 14 Lipca 2015 - To dla uspokojenia tematu....
Ukryte przez anarchy, 14 Lipca 2015 - To dla uspokojenia tematu....

Kupiłem M088 z OLX UŻYWANE za 100zł z przesyłką pobraniową, a wyglądają jak nowe. I co łyso Ci? Ty za tyle kupiłeś nowe w Lidlu w które przed Tobą na pewno ktoś wkładał nogę chociażby dla przymiarki, więc nie widzę tu problemu. Proszę Was nie szukajcie usprawiedliwienia swojego zakupu na forum.

 

W Lidlu buty to dziadostwo cerata śmiecie. Lepiej kupić używane firmowe buty niż buty z Lidla.

 

To tak jak by zapytać czy lepiej było kiedyś kupić Nowego Poloneza z Salonu za 50 tys. zł, czy używanego VW, ja bym brał drugą opcję.

 

Nie wrzucaj używanych butów do jednego kotła, czyli używanej bielizny, bo to dwie różne sprawy.

Akurat buty rowerowe używane są na pewno lepsze. Tak samo jak lepiej kupić używany rower lepszej klasy niż nowy BTWIN z Deca za ten tysiąc zł.

 

Najłatwiej jest iść i kupić cerate w Lidlu za stówkę bo jest łatwo dostępne.

 

Żeby trafić Shimano M088 za stówkę trzeba się naszukać i nakombinować i jest to opcja dla bystrzaków a nie leniwców :D

 

Absolutnie nie polecam butów SPD z Lidla bo to szmatexy, ceratexy. Jeśli chce się mieć gnój w bucie po wycieczce rowerowej to sobie je kupujcie.

 

Miałem ceratexy mtb z Lidla 2 dni dokładnie, na dwóch wypadach, zajechałem i oddałem. Miałem i wiem.

 

Miałem M071 model z 2003 roku przejechałem na nich 100km i sprzedałem bo rzepy nie zapewniają sztywności.

 

Mam M088 i jeżdżę od maja i są sztywne i przewiewne i bardzo polecam, nawet 300zł warto dać za nowe i je kupić.

 

Miałem testowałem i wiem. Koniec kropka. I cokolwiek tu byście napisali to będę mieć swoje zdanie i przestrzegam wszystkich przed omijaniem tego bubla szerokim łukiem.

 

Niedawno były po 99zł a teraz zaoferowali to po 79zł bo po prostu to nie idzie im i mają cały kontener w Gdańsku który muszą wyprzedać a towarek ten zupełnie nie schodzi i kupują to tylko gadżeciarze, którzy chcą mieć gadżet a nie porządny produkt. Koniec kropka.

 

Miałem dotykałem testowałem widziałem sprawdziłem i WIEM.

 

Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza

To zaczyna być nawet zabawne  :woot:  Się kolega meliski napije  :laugh:

 

A tak na poważnie - każdy oczy ma i widzi co kupuje. Jak kupi używane i mu nie przypasują to będzie mógł je oddać, ale co najwyżej swojemu psu do zabawy i będzie 100zł w plecy. To, że komuś tam się udało coś kupić i trafił z dopasowaniem i dostał coś mało zużytego i nieprzepoconego to gratuluję. Nie każdy ma jednak cierpliwość, żeby pół sezonu na buty polować. Kupi dziadostwo, rozpadną się, odda, dostanie kasę, albo weźmie następne. Mniej z tym zachodu niż z siedzeniem na portalach i polowaniem na używane okazje. 

 

Poza tym widzę sporo osób, które sobie te buty chwalą, więc tragedii nie ma. Na pewno nie będą nawet w połowie (albo i nawet w 1/3) tak dobre, jak markowy produkt, ale cena jest adekwatna do jakości. To jak z rowerem za 700zł i 3000zł. Są tacy co na tych za 700zł śmigają i dla nich to wystarcza a są tacy, co na rower za 3000zł nie chcą już tyłka sadzać bo to ciężki złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem M088 z OLX UŻYWANE za 100zł z przesyłką pobraniową, a wyglądają jak nowe. I co łyso Ci? Ty za tyle kupiłeś nowe w Lidlu w które przed Tobą na pewno ktoś wkładał nogę chociażby dla przymiarki, więc nie widzę tu problemu. Proszę Was nie szukajcie usprawiedliwienia swojego zakupu na forum.

 

(...)

To tak jak by zapytać czy lepiej było kiedyś kupić Nowego Poloneza z Salonu za 50 tys. zł, czy używanego VW, ja bym brał drugą opcję.

 

Nie wrzucaj używanych butów do jednego kotła, czyli używanej bielizny, bo to dwie różne sprawy.

Akurat buty rowerowe używane są na pewno lepsze. Tak samo jak lepiej kupić używany rower lepszej klasy niż nowy BTWIN z Deca za ten tysiąc zł.

 

(...)

Żeby trafić Shimano M088 za stówkę trzeba się naszukać i nakombinować i jest to opcja dla bystrzaków a nie leniwców :D

 

(...)

 

 

Pozdro.

Zwykle buty tez kupujesz uzywane? Pewnie tak, bo przeciez lepsze niz nowe.

Dla mnie co innego jest wlozyc noge dla przymiarki a co innego jezdzic kilka godzin i pocic sie iles razy. Zreszta zaskocze Cie - te uzywane tez kiedys byly nowe i w sklepie przymierzali je ludzie.

Co do wyboru auta - nowe czy uzywane to pamietaj, ze gdyby nie bylo "frajerow" kupujacych nowe to takie "bystrzaki" jak Ty nie mieli by co kupowac.

Akurat uzywany rower czy samochod to zupelnie co innego niz uzywane majty, skarpety czy buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam białe zeszłoroczne i nie narzekam, rok przejeżdżone. Model3100 robisz pojazd na te buty, a dalej nie przyznałeś racji nawet co do tego że bloki są z pedałami a nie butami.  I jeszcze do tego ja też Cię zaskoczę, akurat but może wyglądać jak nowy, ale grzybicy nie zobaczysz i tego co tam się wyhodowało przez ten czas "mienia" ich przez kogoś, osobiście wolę kupić tańsze nowe na próbę, i przez ten czas poodkładać kasę na nowe lepsze. Według mnie jak na pierwszy but w cenie niższej niż pedały nie ma co narzekać, ja bym poleciał jak ktoś chce zacząć z SPD a budżet ma ograniczony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano · Ukryte przez anarchy, 14 Lipca 2015 - To dla uspokojenia tematu....
Ukryte przez anarchy, 14 Lipca 2015 - To dla uspokojenia tematu....

Przy bardzo ograniczonym budżecie nie pchałbym się w SPD tylko jeździł w normalnych przewiewnych butach :)

 

Kupiłem te M088 i jestem bardzo zadwolony, że za stówkę mi się trafiła taka okazja, bo właśnie sobie zamówiłem M089 nówki sztuki za 3 stówki a te używane sprzedam za 2 stówki :) I za stówkę tym sposobem mam nówki sztuki a grzybicę da się wyleczyć, to nie nowotwór :D

 

Grzybicę to prędzej wy wszyscy w tych szmatexach z Lidla złapiecie a nie ja w używanych SPDach :)

 

A buty do codziennego użytku kupuje ZAWSZE nowe.

 

Jest jeszcze takie urządzenie przeważnie w większych miejscowościach na siłowniach które kosztuje 2zł i likwiduje Ci 99% bakterii i drobnoustrojów, więc jak kupisz używki wsadzasz do takiego urządzenia i masz na pewno 99% bakterii wybitych :)

 

Używki shimano są przede wszystkim przewiewne a te szmatexy z Lidla niebiesko-czarne które błyszczą się jak lakierki i ściągają promienie słoneczne sprawiają, że Twoja noga się konserwuje w Twoich butach :D Jak chcesz mieć ogórki kiszeniaki zamiast nóg to sobie kup SPD MTB z Lidla.

 

Miałem i stwierdzam jednoznacznie, że jest to dziadostwo jakich mało !!! Od potu który nie ma gdzie wyparować i braku wentylacji zrobi się grzybica a nie od przewiewnych butów.

 

Lepsze każde używane Shimano za 100zł niż nowe z Lidla za 80zł i koniec kropka. A za 2zł urządzenie do zabijania bakterii i buty masz jak nowe :)

 

Zresztą jak chodzisz na basen to tam też możesz złapać grzybicę i da się to wyleczyć bez problemu. Jakoś od maja jeżdżę w używkach i wszystko jest SI.

 

Napadacie teraz na mnie, żeby usprawiedliwić swój zakup. Jedni napiszą, że na testy inni że budżetowe, jeszcze inni że jako awaryjne, reszta powie, że do okazjonalnej jazdy po bułki :D Jak zwał tak zwał. Jesteście zadowoleni to ja się cieszę razem z Wami. Tylko kto mądrzejszy i umie patrzeć i wyciągać wnioski to po "zmacaniu" tego ceratexu od razu sobie odpuści zakup tego czegoś w obawie przed skiśnięciem stóp. 

 

A Wy dalej siedźcie sobie w swojej strefie "komfortu" z przekonaniem, że SPD z Lidla to najlepsze co mogło się przydarzyć w Waszym życiu :)

Jeśli jest Wam w nich dobrze to gratuluję wyboru i życzę jak najdłuższej eksploatacji :) Tylko nie próbujcie mnie na siłę przekonać do przyznania racji, że buty z Lidla są coś więcej warte niż G**NO ! Miałem je osobiście i wiem czym to pachnie, Wy raczej shimano nie mieliście także radziłbym się nie wypowiadać, przynajmniej do chwili jak sprawdzicie przetestujecie i zdacie wtedy relacje. Moje zdanie jest moje i wara od tego. Kończę te bezsensowne wywody bo i tak na 100 osób 99 pokieruje się promocyjną ceną i kupi to bez względu na komfort, jakość wykonania czy inne takie.

 

Najważniejsze to mieć swoje zdanie i się tego trzymać, robić co się lubi i nie przejmować się resztą stada, która zmierza w złą stronę ! :)

 

Pozdro Techno.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez anarchy, 14 Lipca 2015 - To dla uspokojenia tematu....
Ukryte przez anarchy, 14 Lipca 2015 - To dla uspokojenia tematu....

No i gratuluję kupiłeś używki za stówkę, teraz kolejne nojki za trzy, cieszę się twoim szczęściem, ale widzisz, ja nie byłem przekonany do spd w ogóle, to mogłem kupić i rzucić w kąt nawet jak mi nie podejdzie i miałem jeszcze 20 złotych na bardzo dobre piwo. Spd mi podeszło i zostanie ze mną, a że wytrzymały tyle czasu to jestem nic tylko zadowolony, i zapewne kolejne buty kupię już porządniejsze. Po prostu myślę rozsądnie, mając na uwadze że buty z lidla mają tą zaletę że jak coś się stanie to oddam i po problemie. Używek nie oddasz, nie znasz przeszłości, ja miałem paragon i zaufanie do tego sklepu. A skoro buty które nosisz na codzień są nówkami, to i buty do uprawianiu sportu powinny być tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Napisano · Ukryte przez anarchy, 14 Lipca 2015 - To dla uspokojenia tematu....I zalecałbym odrobinę więcej kulturwy.
Ukryte przez anarchy, 14 Lipca 2015 - To dla uspokojenia tematu....I zalecałbym odrobinę więcej kulturwy.

 

 

A buty do codziennego użytku kupuje ZAWSZE nowe.

Dlaczego? Przecież takie "bystrzaki" jak Ty kupują używane, chodzą i sprzedają dwa razy drożej. I dziwię Ci się, że chcesz kupić teraz nowe. Przecież jakbyś dobrze poszukał na olx to kupiłbyś ze dwie pary takich "prawie" nówek. Pojeździłbyś i opchnął po dwie stówki za sztukę. I miałbyś na kolejne cztery pary.

A jak ktoś codziennie rowerem jeździ? To takie buty rowerowe też są do "codziennego użytku".

Odnośnik do komentarza

Z pulsometrem z Lidla biegam od 1,5 roku 3/4 razy w tygodniu po około 10-20km. Zegarek działa, mierzy puls z dokładnością zadowalającą amatora, szybko łączy się z opaską. Czy nie będzie zakłócał licznika rowerowego nie wiem, ponieważ nawet w instrukcji obsługi nie została podana częstotliwość na której komunikuje się zegarek z opaską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...