Skocz do zawartości

[Skok] Reba SL - nie wykorzystuje skoku


MariuszXXX

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem Rebe Sl, amortyzator wykorzystuje 80mm skoku z 100, reba tak już ma czy może być z nią coś nie tak ? (w dolnych goleniach jest po 15 ml oleju)

Jest jeszcze opcja, że jest ustawiona na 85mm a poprzedni właściciel o tym nie widział, jest możliwość sprawdzenia bez rozbierania sprężyny powietrznej ? np. przez pomiar wysokości górnych goleni ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakich warunkach sprawdziłeś, że wchodzi tylko na 80 mm?

 

Gdybyś ją byle czym lub naciskając na kierownicę mógł wcisnąć do oporu to najechanie na przeszkodę przy 30-40 km/h skończyło by się bardzo źle i dla amortyzatora i dla Ciebie. Końcówkę skoku zawsze bardzo ciężko wcisnąć nie bez powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tak czy inaczej bez powietrza widelec o 100mm skoku powinien się schować o 100mm i zależnie od konstrukcji powinno zostać od 3-5mm do 10-15mm lub wiecej do korony. Jeżeli widelec sie chował tylko o 85mm to nie jest to 100mm ...

 

Mój revel dojeżdża uszczelkami niemal do samej korony, zostaje ok 3mm. czyli chowa sie jakieś 149mm. +/- kilka mm ok ,ale od 100 do 85 jest więcej niż kilka. jaką grubość ma podkładka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

złożyłem już amortyzator i nie bardzo mam jak zmierzyć ale wygląda tak jak na zdjęciach w temacie dotyczącym serwisu (grubość około 15-20mm). Jutro zobaczę do tłumika czy nie ma za dużo oleju.

Mam jeszcze jedno pytanie, gdy napompuję w negatywnej takie samo ciśnienie jak w + widelec zaczyna się zapadać o kilka mm, z tego co wiem jest to normalne ale przy wyższym ciśnieniu w negatywnej o 20 psi a nie równym. To jakaś anomalia czy może się tak dziać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

W zasadzie przekroczenie pozytywnego cisniena skutkuje zapadaniem widelca. Im mniejsza komora, czyli im mniejszy skok, tym margines jest węższy. wiec nawet juz 5 psi może powodować delikatne zapadanie le różnice mogą być spowodowane stanem widelca, świeżo po serwisie prędzej sie zacznie zapadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zlałem olej z tłumika i o dziwo nie jest go za dużo ale za mało, wylałem równe 90ml pewnie z 5 zostało w goleniach i na tłumiku co dale 95ml a według manuala do reby sl wlewa się 110 ml, pewnie ktoś się pomylił i wlał tyle ile powinno był w sidzie czyli 94/96 ml. Gdy wlałem 110 ml to okazało się że przy końcu wkręcania olej zaczął wylatywać, czyli jest go za dużo, możliwe że zostało jeszcze coś w środku ? Nie zdejmowałem goleni, wyciągnąłem tylko tłumik.

 


Wszystko już się wyjaśniło, w goleni zostało jeszcze 20 ml oleju więc było go za dużo, zlałem wszytko i wlałem około 105 ml, teraz amortyzator bez powietrza ugina się na 95mm czyli tak jak powinien. Temat do zamknięcia. @Puklus dzięki za pomoc.

Edytowane przez MariuszXXX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...