Skocz do zawartości

(DO 3000ZŁ) ROWER SZOSOWY/PRZEŁAJOWY


wojtek8

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć szukam roweru szosowego , w ogole sie na tego typu rowerach nie znam.
Moj wzrost to 192 wiec szukam ramy 62 cm , roweru jak najwiekszego bo nogi tez mam dlugie i oczywiscie modelu nowego. Bedzie uzywany glownie do asfaltu i do lzejszych tras lesnych wiec ma byc wytrzymaly. Przydaloby sie zeby dobrze przekladal sile ktora wkladam w pedalowanie  zeby dalo sie osiagac spore predkosci takie jak 70kmh+ i okolo setki z gorki ( o warunki fizyczne sie nie martwcie ) dzieki z gory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie o CX w cenie do 3000 zł, ridleye na sorze są od 3,5k focusy też podobnie

Nad używką nie myślałeś? ostatnio na allegro widziałem kilka dużych przełajówek w tej cenie. Ewentualnie pozostaje polować na wyprzedażach (najlepiej w zagranicznych sklepach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywki odpadają a rower bede kupowal zimą więc mysle ze bedzie taniej. A jakie modele zagraniczne polecacie i sklepy ?no i dlaczego :D a poza tym jakie są roznice pomeidzy rowerem szosowym a przełajowym poza wytrzymałościa? czy szosowka z karbonowym widelcem moze dorownac wytrzymaloscia przelajowce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniecznie nowy? 

ja bym obstawiał jakąś używkę dobrą, tutaj prawie dobry kandydat, prawie bo zmieniona kaseta z 10 na 8 (i pytanie dlaczego tak), więc mam wątpliwości co do jakości tego napędu w tym momencie

http://allegro.pl/przelaj-colnago-world-cup-alu-karbon-shimano-105-i4595036038.html

 

aha...

[sarkazm mode on]

do kompletu przyda się dobry licznik i prawidłowa kalibracja ;)

[sarkazm mode off]

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasciwie to od kupienia uzywki powstrzymuje mnie tylko strach ze cos moze byc nie tak jak powinno i swiadomosc ze rower nie bedzie juz jezdzil jak nowy. A co do tego colnago to jak duza bedzie roznica miedzy szosowym w osiaganej predkosci ? bo nie ukrywam ze lubie jezdzic tak ze leb urywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ograniczeniem w tym rowerze będzie szerokość opon, zakładam że realnie będziesz w stanie osiągnąć chwilowo do 40km/h ,  realnie utrzymać pewnie 35, chwilowo to i ja jeżdzę po 48-50km/h....na cieńszych oponach;)

 

na pewno zwiększysz prędkości zakładając szosowe opony , najsensowniej pewnie 23c zwijane ... z tym że obstawiam że prędkości utrzymasz takie same tyle że nieco dłużej...

 

w ogóle to trochę bez sensu oceniać 'różnice w osiągalnej prędkości' - bo ja podałem Ci 'wg swojej miary' a z tego co piszesz może dasz radę dużo lepiej

 

zasadniczo jeśli interesuje Cię prędkość to może szukaj szosówki , nie przełajówki , z prostej przyczyny - będzie raczej większy wybór ;)

 

 

odnośnie roweru używanego tego typu - musisz go zobaczyć na żywo , najlepiej z kimś kto się na tym zna i na zimno wytknie minusy - kupując przez net  po prostu dużo ryzykujesz, mało jest na tym świecie ludzi uczciwych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś mi się zdaje że w tym rozmiarze ciężko będzie Ci znaleźć nowy, sensowny rower.

 

z tego co pobieżnie wyszukałem to 

 

KTM STRADA 800  występuje chyba w rozmiarze 62cm

 

MERIDA SCULTURA 900 (rozmiarówka jak widzę do 59cm - mi raczej te 3cm w dół nie robiłoby różnicy, bardziej bym się skupił na długości rury poziomej jak już masz wydać tyle kasy to niech będzie na długość dopasowany) w cenie katalogowej 3099,00  albo 901  w cene katalogowej 3699   (swoją drogą zbliża się dobry czas na kupowanie roweru szosowego , można będzie dobrze wynegocjować cenę w sklepach)

 

http://www.rowerymerida.pl/produkt715/scultura-900-rower-merida.html

 

http://www.rowerymerida.pl/produkt714/scultura-901-rower-merida.html

 

 

wymieniać można pewnie długo , po odpytywaniu googla , potem pewnie dojdzie porównywanie osprzętu ...i zrobi się długa litania ;)

 

jak coś bardziej sprecyzujesz odnośnie wymagań to łatwiej będzie szukać - a z tym rozmiarem naprawdę zastanowiłbym się nad 59-62 (ze względu na większą fertę)   ,  

'3cm miałbyś wysuniętą sztycę bardziej, 

zobacz jaki rozmiar Ci wyjdzie z tego kalkulatora , bo podałeś tylko wzrost, może wyjdzie inaczej niż zakładałeś? : http://mathmed.blox.pl/2011/02/Dobranie-rozmiaru-ramy-szosowej-kalkulator.html

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...