Skocz do zawartości

[łańcuch] Częste mycie łańcucha skraca jego żywotność?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że jest całkiem odwrotnie, ponieważ jeśli pomiędzy ogniwami znajduje się więcej piachu niż smaru to występuje większe tarcie i łańcuch się szybciej zużywa. Ja myję łańcuh jak zacznie już wyraźnie głośniej pracować czyli ok 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można to wziąć jako jedną wielką bujde od razu tak myślałem, ale chciałem się upewnić. Może osoba która wypowiedziała te słowa bała się o to, że z łańcucha zejdzie warstwa niklu ?? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli można to wziąć jako jedną wielką bujde od razu tak myślałem, ale chciałem się upewnić. Może osoba która wypowiedziała te słowa bała się o to, że z łańcucha zejdzie warstwa niklu ?? :)

A może stosuje zasadę, że kwas najlepiej rozpuszcza brud? :D Wtedy faktycznie częste mycie skróci znacząco żywotność łańcucha :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pare dni temu w dziale pt: co dzisiaj zrobiłes , przeczytałem post " dzisiaj umyłem napęd " czy cos w tym sensie

 

skojarzenie moje było , że za chwile ktos napisze - dzisiaj zrobiłem manicure ;)

czyszczenie napędu jest przecież tak naturalną czynnością dla bikera jak mycie zębów

czemu nikt nie zapyta czy częste pranie stroju rowerowego nie zaszkodzi jego jakości ?

- bo nikt nie bedzie jeździł śmierdzący

 

na drugi dzień kiedy jechałem po lesie i słyszałem tylko szum opon na igliwiu i spiew ptaków to nasunęło mi sie drugie skojarzenie

jazda na czyściutkim napedzie to jak sen w świeżutkiej pościeli

 

czym jest napęd w rowerze ?

- otwarta przekładnią łańcuchową, a taką trzeba konserwowac cześciej, a konserwacja polega na : itd .itd.itd.

 

lece bo mi olej skapuje z łancucha i trzeba go wytrzeć

papapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

name='Katsumoto' date='7.07.2006, 08:28' post='234573'

Ostatnio słyszałem że częste mycie łańcucha skraca jego żywotność.

eee gadanie lepiej powiedz nam kto ci tak powiedział ? B)

Myje łańcuch jak potrzeba - czyli jak jest brudny ewentualnie zaczyna cykać jak świerszcz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa teoria:)

Wczoraj przy okazji serwisowania kuzynowi bika wyvczyscilem sobie dokladnie naped, co mi zajelo jakies 2 godziny... Wszystko byloby ok gdyby nie to, ze zaraz po czyszczeniu zachcialo mi sie poszalec w lesie i znowu wszystko czeka na czyszczenie ;) Jakos nie potrafie nie jezdzic w blocie. Cos w tym jest :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio słyszałem że częste mycie łańcucha skraca jego żywotność. Sam raczej uważam to za brednie bo teoretycznie im mniej piasku się tam znajduje tym lepiej. Co sądzicie o tej teori?

Poszukaj na forum - jest taki temat w którym się nad tym zastanawiałem i pokazywałem dlaczego tak może być. Ale raczej tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...