Skocz do zawartości

[koła] szosowe - jak dobic powietrza?


kr1s1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki problem posiadam oponki 700-23 w mojej szosie i po nabiciu na maxa powietrza pompka reczna(opona twarda praktycznie nie odksztalca sie pod palcem) w czasie jazdy czuje jakbym mial go zamalo bo czasem na dziurach mi dobija nbo i nie tocza sie kola tak jak powinny.Czy jest mozliwosc pompowania presty za pomoca jakiejs rpzejsciowki za pomoca kompresora na stacjach benz?jezeli tak to jaka i gdzie kupic?ewentulanie jaka pompke polecacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A ja zaproponuje dobrą pompke, najlepiej stacjonarna z tzw smathead'em główką do presta i samochodowego wentylka :) A pompka przyda sie także do materacy,piłek czy innych bajerów do wodnych zabaw :) minusem tylko może być cena choc i ta ostatnio spada.

Kupiłem taka http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/218 jednak wymieniłem na mocniejsza http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/518 i jestem zadowolony z niej do dziś. A wspomnianą końcówke/przejściówke mam jako breloczek przy kluczach:)

dsc002487fk.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trochę naiwne pytanie. Jak się pompuję koła jeżeli wentyl jest typu presta? Rower z takim zaworkiem mam od niedawna, teraz trzeba by podpompować koła a tu nic - nie wiem jak tak żeby coś wchodziło.

Kupiłem u siebie przejściówkę, taśmę teflonową miałem więc jedynie ją uszczelniłem, pompuję używając pompkik samochodowej. Trzeba jakoś trochę odkręcić trochę ten zaworek czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcasz nakrętke na tym bolcu, czyli zaworek i wciskasz go... wtedy powietrze dopiero może zejść, albo można napompować....

 

Przejściówke mam, troche inną, też ją nosze jako breloczek przy kluczach i pompuje kompresorem.

Nieraz ucieka powietrze ale to głównie zależy od końcówki kompresora na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

ja uzywam przejsciowki takiej:

przejsciowkaxd1.th.jpg

kosztowala jakies 5 zl, nie potrzebuje jej niczym owijac i pompuje badziewna pompka samochodowa, ktora wysiada przy ponad 6 atmosferach i zaczyna stekac, teraz wlasnie rozgladam sie za stacjonarna pomka rowerowa z manometrem.

jestem przekonany do przejsciowek, z tego wzgledu, ze juz nie raz spotkalem sie z uszkodzeniem wentyla presta podczas wlasnie pompowania (bez przejsciowki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BikerFG, mam taką samą, tyle że moja pompka ma max 9 atmosfer i radzi sobie całkiem przyzwoicie, a owinąłem ją taśmą, bo na forum pojawiły się takie opinie więc od razu się zabezbieczyłęm, nie byłem jedynie pewien samej czynności pompowania a nie chciałem zepsuć zaworka.

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taką...

 

jedynym problemem dla mnie jest, to że nie moge sprawdzić manometrem jakie ciśnienie mam w oponach i dlatego przewierce niedługo większe otwory w obręczach na wentyl samochodowy

 

a może ma ktoś z Was na to jakiś na sprawdzenie ciśnienia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

ja też mam taką...

 

jedynym problemem dla mnie jest, to że nie moge sprawdzić manometrem jakie ciśnienie mam w oponach i dlatego przewierce niedługo większe otwory w obręczach na wentyl samochodowy

 

a może ma ktoś z Was na to jakiś na sprawdzenie ciśnienia??

 

 

mozesz kupic sam manometr - "groszowa" sprawa, poszukaj w motoryzacyjnych najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 2 manometry w domu, niestety żadnym nie moge tego zrobić

 

poprostu jak wkręce tą przejściówke i przyłoże manometr, nie moge wcisnąć zaworka, żeby odczytać ciśnienie.... mam nadzieje, że zrozumiecie o co chodzi....

Musze chyba jakoś przerobić końcówke manometru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BikerFG

mam 2 manometry w domu, niestety żadnym nie moge tego zrobić

 

poprostu jak wkręce tą przejściówke i przyłoże manometr, nie moge wcisnąć zaworka, żeby odczytać ciśnienie.... mam nadzieje, że zrozumiecie o co chodzi....

Musze chyba jakoś przerobić końcówke manometru.

 

w sumie masz racje z tym osobnym manometrem... nawet nie pomyslalem.

to rozwiazaniem chyba jest tylko pomka z manometrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...