Skocz do zawartości

[odchudzanie] rower Scott Aspect 930


reneefer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim,

 

chciałbym odchudzić mój rowerek i będę wdzięczny za Wasze opinie od czego zacząć. Nie wiem na ile  jest to realne z moim budżetem (ok. 1500 zł) ale chciałbym zejść poniżej 12kg. Z góry dziękuję i pozdrawiam. 

 

Scott Aspect 930

 

http://www.scott.pl/...12&id_prod=5128

 


RAMA
Aspect 900, aluminium 6061 podwójnie cieniowane

WIDELEC
Suntour XCR-LO-R, blokada, regulacja odbicia, 100 mm skoku

STERY
Ritchey Logic OE integ.

PRZERZUTKA (TYŁ)
Shimano Deore RD-M592
27 Speed

PRZERZUTKA (PRZÓD)
Shimano FD-M370 / 34.9mm

MANETKI
Shimano SL-M370-9R
R-fire plus

KLAMKI HAMULCA
Shimano BL-M395

HAMULCE
Shimano BR-M395
Hydr. Disc
180F/160R mm SM-RT30 CL Rotor

KORBOWÓD
Shimano FC-M391
44x32x22

OŚ KORBOWODU
Shimano BB-UN 26
Cartridge Type

KIEROWNICA
Syncros M2.5 FT
680mm, black, 31.8mm
9° BS

MOSTEK
Syncros M2.5
HL TDS-D345A-8

PEDAŁY
Wellgo C 128

SZTYCA
Syncros M2.5, 31.6mm

SIODŁO
Aspect SCT19

PIASTA (PRZÓD)
Formula CL51

PIASTA (TYŁ)
Shimano FH-RM 35-CL

ŁAŃCUCH
KMC X9

KASETA
Shimano CS-HG20-9
11-34

SZPRYCHY
14 G, stainless, black

OBRĘCZE
Syncros X-39 Disc
32H, black

OPONY Schwalbe Rapid Rob 29 x 2.25 / 50TPI

 

 

 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1500 zł za 665 gram? trochę dużo... ja się nie znam ale można za 500 zł kupić amortyzator o podobnej wadze i niewiele gorszej charakterystyce (nie dla onanizatorów). 

 

Mając rower ~~ 13kg (mój) zacząłem od kupienia lżejszych opon (112zł z wysyłką) ok 400gram mniej będzie, też dążę do 12-12,5 kg ale 

bitch_please_-_blk_mens_cu_1.jpg

 

1500 zł za 665 gram...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam bardzo, ale kupując Rebe za te 1500 zł zyskujesz trochę więcej niż -600g... Zyskujesz amortyzator. Bo XCR to co najwyżej uginacz. Nawet jakbyś go zmienił na jakiegoś marzoka ważącego tyle samo lub więcej to będziesz błogosławił dzień, w którym to zrobiłeś :-)

 

Jaki sens ma odchudzanie dla samego odchudzania? Rob to tak, żeby wrażenia z jazdy się jak najbardziej poprawiły. Owszem, lekkie koła to ważna rzecz i od tego warto zacząć ale ja na Twoim miejscu wymienił bym też amorek. Nie wiem w jakiej cenie jest do wyrwania nowy Epicon, ale to całkiem dobry amorek i myślę, że jak się postarasz to upchniesz go w budżecie razem z kołami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...