Skocz do zawartości

[Hamulec hydrauliczny] Nie odbija tłoczek hamulca - Promax Q3


Gość okti51

Rekomendowane odpowiedzi

Gość okti51

Cześć wszystkim!

 

Od jakiegoś czasu mam problem z hamulcami tarczowymi, hydraulicznymi Promax Q3. Gdy puszczę klamkę przedniego hamulca, on cały czas hamuje. Z tego co zauważyłem, nie odbija tłoczek hamulca. 

W internecie przeczytałem, że trzeba wymienić uszczelkę tłoczka hamulca, lecz nigdzie takowej nie mogę znaleźć. 

Może wy mi pomożecie rozwiązać ten problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Jestem tutaj nowy :)

Piszecie ze jak jeden z tloczkow nie "chodzi" to sie zapiekl.

A ja mam taki sam problem tylko ze rower wczoraj dostałem w paczce i od nowosci tak jest.

W przednim hamulcu Promax DSK-913 jeden tloczek jest wcisniety na maxa nie rusza sie wcale a 2 zas wysuniety jest bardzo, hamuja ale wiem ze jest to nie tak jak ma byc. Tyloko ten wysuniety sie rusza.

Znowu tylny hamulec caly czas jest zacisniety ale to po przejeździe 40km sie tak stalo bo wczesniej bylo ok i klamka tego hamulca jest luzna od nowosci mozliwe ze jest malo plynu?

Jak to naprawic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajolem sie najpierw tylnim hamulcem.

Rozpycham tloczki klamka jest sztywna elegancka, zacisne hamulec i pozostaje zacisniety tloczki nie wracaja na swoja pozycje a klamka goni ma luzy, znowu rozepvham tloczki jest ok scisne hamulec i znowu zostaja klocki..

 

Co teraz zrobic zeby dzialalo jak powinno??

Promax dsk-913, decipher

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli hamulec jest nowy a nie chcesz/nie możesz go reklamować to pozostaje rozebrać zacisk, co już zostało napisane.

Ponieważ jednak ten hamulec pracuje na płynie DOT który niszczy uszczelki to jedynym ratunkiem jest włożenie hamulca na dno kubła na śmieci i kupno innego, działajacego. Opcje zakupu części zamiennych pomijam bo jest to bardzo mało prawdopodobne ze takowe znajdziesz.

Hamulec jest moze nowy - był nieużywany - jedna polezal troche u producenta a potem u sprzedawcy, co doprowadziło do takiej sytuacji.

W Wlk Brytanii zestaw hamulców Shimano br m 355 kosztuje 30 funtów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Rozwiązania są niezmiennie te same :) Niestety. Uszczelki prawie na pewno są zdeformowane, zamiennych części raczej w detalu nie dostaniesz, pozostaje ryzykować z zamiennikami (jeśli cokolwiek znajdziesz). Poza tym możesz nabyć inny zacisk pracujący na tym samym płynie - pozostaje kwestia kompatybilności końcówki przewodu/oliwki/zaprawki z gniazdem w zacisku. 

Jeśli jeździsz rekreacyjnie, unikasz kiepskiej pogody i warunków zimowych - niższych temperatur - to możesz spróbować szczęścia z hamulcami Shimano altus/acera/alivio. Jeśli Ty i warunki jesteście bardziej wymagający to sensowne jest nabycie przynajmniej slx od Shimano. 

Chyba najsensowniejszym (mimo wszystko) hamulcem pracującym na DOT będzie Hayes serii Dyno - producent daje dożywotnią gwarancję na szczelność systemu. Hamulce te nie powalają pod żadnym względem, jednak nie pamiętam by jakakolwiek sztuka miała awarię, objawy podobne np do Avidów czy Twoich hamulców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszu napisz do Romet-a co Ci w tej sytuacji zaproponują przecież jesteś w trasie i do serwisu Romet-a nie możesz dojechać , po to otrzymujemy gwarancje aby nie przejmować się w sytuacjach awarii puki co u szwagra Promax-y DSK-913 Decipher działają bardzo dobrze , a używa ich codziennie w dojazdach do pracy. Shimano SLX są do nabycia w UK za 74.95 £ i miał byś już święty spokój z hamulcami na lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...