Skocz do zawartości

[Amortyzator] Suntour XCM L.O. 100 mm


Rekomendowane odpowiedzi

Na poczatek troche danych teechnicznych

 

Przeznaczenie : ALLMOUNTAIN (KOŁO 26")

Skok : 100mm

Goleń górna : Stal wysokogatunkowa STKM (28,6mm)

Goleń dolna : Aluminium

Rura sterowa : Stal wysokogatunkowa STKM 1 i 1/8"(28,6mm)

Długość rury sterowej : 255mm(1 i 1/8"(28,6mm) AHEAD

System tłumienia : Elastomer

Amortyzacja : Sprężyny

Rodzaj hamulców : V-brake/Tarczowe

Kolor : Czarny/Srebrny

Regulacja : Napięcie wstępne sprężyny/Mechaniczna blokada skoku

Waga : 2350 gr.

 

Tak wyglada w moim biku :

 

http://img408.imageshack.us/my.php?image=dscn18179ve.jpg

 

Pierwsze wrazenie calkiem pozytywne . Jako uzytkownik Capy T4 uwazam , ze SR prezentował sie solidnie , tej pewnosci dodawały golenie 28,6 . Poczatkowe kilometry napawały optymizmem ( oczywiscie bez przesady ) , amor chodził dosc płynnie . Na moje 80 kg , był moze troszeczke za miekki , jednak dobrze mi sie jezdziło na nim .

Blokada w tym amorze działa , chociaz ciezko sie przyzwyczaic do jazdy na sztywniaku - zadnego , naweet minimalnego drgniecia goleni po zablokowaniu .

 

Po około 1000 km pojawiły sie luzy , jeednak nie bylo one aaz tak duze , zeby mogło to niepokoic . Obecnie amor ma najechane prawie 2k i potwierdza sie , ze za 180 zl nie kupimy dobrego amora. Luzy sa juz mocno wyczuwalne , guma chroniaca jest poszarpana i popękana ( wlasciwie to nie wiem dlaczego ) . Mam nadzieje dojechac jakos na nim do konca sezonu , chyba ze sie rozsypie juz całkowicie....

 

Do jazdy po parku ( chociaz po co komu 100mm w parku ) to by sie nadawał . Uprawiam XC i to w tym sezonie wyjątkowo "lekkie" i na tym etapie nie powinien byc w takim stanie . Smiem powiedziec , ze wytrzymal mniej niz moja CApa :blink:

To co mnie zdziwiło to zastosowanie , nadmienione przez producenta ... Allmountain ? hehe ... smieech na sali ...

 

Ocena w skali 1-10 - 3 z minusem :) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chmmm też posiadam XCMa tyle że nie z lock out`em przebieg ponad 1450km

 

nie wiem jak poznać luzy. Ale od jakiegoś miesiąca unosząc koło do guóry i puszczając je amorek wydaje dźwięki - lecz golenie sie nie ruszają (przynajmniej tak mi sie wydaje). Nie wiem co to (domyślam się że to są luzy) ale dla pewności zamieszczam nagranie . Oceniam go na 7 (oczywiście jeśli to luzy słychać to daje 4 :))

Edytowane przez Blizzard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam ze te waga to katalogowa, realnie on wazy 2690gr :)

 

Zapomnialem wlasnie o tym napisac :P hehe no wazy troche ...

 

BYc moze bedzie wytrzymalszy od XCP i Gili . W tym przedziale nigdy nic nie wiadomo...Jak Ci waga nie przeszkadza to bierz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie pod temat. Moj model to XCM - H - LO ( z olejem) skok 80mm

 

Mam juz przejechane 1200 km na nim i zadnych luzow nie mam( sprawdzalem bardzo dokladnie zeby nie oszukac), dziwie sie nawet ze wy juz macie :) Amor calkiem przyzwoity nierownosci nawet wybiera, nawet i mniejsze gdy ustawimy go zeby byl bardzo miekki. Blokada dziala i nic sie nie objawia zeby mialo byc inaczej. Jezdze przewaznie w lesie, lubie docisnac na zjazdach i nic nie wskazuje ze amor by z tego powodu cierpal. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz model z olejem i 80mm skoku. Czyli teoretycznie mniej podatny na wystepowanie luzów z racji mniejszego skoku ;) Roznie bywa z amorami . MOj ma 2000 km i ma luzy ;)

 

P.S. Tak wogle to zapraszam do tematu "Rzeszów - wspolne wypady " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...

ja mam na nim przejechane 250 km. ostatnio zauważyłem że w takcie jazdy w bardzo mokrych i błotnistych warunkach po prostu amorek nie działa wbije się troszeczkę i tak już zostaje. nawet próbowałem naciskać na kierownice z całej siły a on ledwo co drgnął a co w tym najlepsze ze dzisiaj po jeździe umyłem rowerek przeczyściłem golenie i poczekałem trochę aby cały rowerek trochę przeschnął i niespodzianka.. amorek chodzi bez problemowo.. ta sytuacja juz dwa razy mi się powtórzyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postawiłem dzisiaj rowerek do pokoju i amorek działa bez zarzutu a na dworze przy temp ok + 5 znowu ledwo co działał :/

 

postawiłem dzisiaj rowerek do pokoju i amorek działa bez zarzutu a na dworze przy temp ok + 5 znowu ledwo co działał :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość R3surrection

myślę że przy cenie 180zł luzy po 2000km nie są wielkim zmartwieniem xD

 

ps

 

cały czas odnoszę się do xcr z olejem inne wersją zdają się być bezcelowe ta jest bardzo fajna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...