Skocz do zawartości

[Tłoczki] Elixir 5 - ocierająca cały czas tarcza, brak możliwości rozepchania tłoczków.


lucass3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jutro pierwszy wyjazd w góry, a tu jak zwykle przed wyjazdem musiało się coś zepsuć i to samo. :/

Chodzi o tylny hamulec (Avid Elixir 5), przebieg 500KM po płaskim. Rower przez 1msc stał sobie nieużywany, wczoraj został mi przywieziony w samochodzie. Nie wiem kiedy sie to stało, czy jak rower sobie stał przez miesiąc, czy jak leżał w samochodzie, czy jak go odwróciłem do góry nogami na jakieś 10min. Tylny zacisk trze mi cały czas o tarcze, i nie chodzi mi o brak regulacji zacisku, tylko trze tak że koło nie chce zrobić samo 1 pełnego obrotu. Wyciągłem klocki i tak: 1 tłoczek jest na równi z zaciskiem, a 2 minimalnie wystaje (ale to naprawde troszke) próbowałem go rozepchnąć żeby też był na równo z zaciskiem ale bez skutku. 

 

Ktoś ma jakiś pomysł co zrobić? Trochę dziwna sprawa bo przy rowerze nie było dosłownie nic robione i się takie kwiatki akurat teraz porobiły. Klamka też chodzi inaczej jak przednia, hamuje dobrze tylko że lekko dotknę i już hamuje, nie ma w ogóle takiego skoku jak przednia.

 

Byłbym wdzięczny za jakies szybkie odpowiedzi,bo nie wiem czy jednak nie przełożyć jutrzejszego wyjazdu; szkoda klocków a na pewno zostaną zjedzone przez cały czas lekko zaciśnięty tłoczek.

 

PS: W czasie transportu tylne koło nie było wyciągane.

 

PS2: Prosiłbym moda o przeniesienie do działu Avid, przez swoje gapiostwo zrobiłem temat w nieodpowiednim dziale.

Edytowane przez lucass3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże, albo naprowadzi na jakiś trop? Ciekawe jest to, że jak sprawdziłem je o 5 rani gdy było chłodniej to koło już sie lepiej kręciło, natomiast jak wracałem pociągiem w 30 stopniach to się znowu pogorszyło i koło tylko pół obrotu robiło. Jak to możliwe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo tak naprawdę Elixiry to straszny badziew.Dzieją się z nimi różne cuda i czasami naprawdę trudno dojść o co chodzi.Skoro masz ograniczony skok klamki to może masz za dużo oleju w układzie.Lekkim tarciem bym się nie przejmował bo ten typ tak po prostu ma.Spróbuj jeszcze ustawić zacisk.Poluzuj śruby ,przytrzymaj dźwignię i dokręć zacisk.A najlepiej kup sobie deorki 615 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie chodzi o lekkie ocieranie tylko blokowanie koła tak, że po zakręceniu robi tylko 1 obrót.

Będę próbował odkręcić troszke odpowietrznik na klamce i rozepchnąć tłoczki. Jak to nic nie da to chyba będę je musiał przelać całe.

A za dużo oleju to nie wiem skąd miałoby się wziąć, przeciez się nie rozmnożył tam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się,że nawet Shimano nie zaleca stawiania roweru do góry kołami ze względu na możliwość zapowietrzenia hamulca.Musisz pogodzić się z faktem,że Twój nowy sprzęt uległ awarii.Najlepiej oddać go na naprawę gwarancyjną  lub zakupić porządne hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Zdaje się,że nawet Shimano nie zaleca stawiania roweru do góry kołami ze względu na możliwość zapowietrzenia hamulca

Tak piszą w manualach. Mi sie nigdy nie zdarzyło tak zapowietrzyć ani avida ani shimano ... moim zdaniem jak jest źle zalany hamulec to tak sie może zdarzyć. A nie raz naciskałem klamkę kołami w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...