Skocz do zawartości

[SPD] Buty i pedały-najlepiej komplet.


jogi109

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wielkimi krokami nadchodzi ten moment. Za jakieś 3 tyg kupuję jak wyżej. Chciałbym przeznaczyć 350zł maks (z przesyłką), dlatego szukam kompletów, promocji itp. Dużo dobrego w tym segmencie słyszłem o shimano. Znalazłem xc30 + m520 za 300zł. 

Będzie OK na początek?

Jeśli ktoś, coś widział, wie, słyszał o jakiś promocjach/przecenach, proszę o info. :)

Pozdrawiam aktywnych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem na start dobry zestaw, jedna uwaga - do butów Shimano warto przymierzyć się fizycznie przed zakupem, to że nosisz (dla przykładu) 43 niekoniecznie będzie miało odwzorowanie w rozmiarze 43 tej firmy - i niekoniecznie chodzi o dłogość buta  /  wkładki, ale tez o szerokość   ,  ja mierzyłem model zdaje się sh-m088   , ale dla mnie były ewidentnie za wąskie , większy rozmiar był znowu wyraźnie za długi  , tanomiast w turystycznych (sznurówki + rzep)  MT43  jak dla mnie jest szerzej i dla mnie jest wygodnie,  z tym że normalnie noszę 43 a   MT43 mam w rozmiarze 44  , więc   warto poprzymierzać wcześniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie kupilem northwave'y sparta poonad 2 miesiace temu za okolo 260? (juz nie pamietam a nie chce mi sie rachunku szukac:) ) do tego m520 i szczerze moge polecic zestawik, buty przewiewne (przy 4 C az za przewiewne :D), nie waza tony, co prawda nie nadaja sie do calodniowej pieszej wyprawy w gorach ale nie o to w tych butach chyba chodzi
ale tak juz pisal kolega wyzej, trzeba osobiscie przymierzyc wiec najlepiej gdzies w swoich okolicach poszukac sklepu gdzie mozna kupic lub chociaz przymierzyc bo szkoda kasy na kuriera zeby wymieniac jak sie z rozmiarem nie wstrzelisz, w moim przypadku akurat dlugosc wkladki z butow do biegania mniej wiecej sie sprawdzila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wielkimi krokami nadchodzi ten moment. Za jakieś 3 tyg kupuję jak wyżej. Chciałbym przeznaczyć 350zł maks (z przesyłką), dlatego szukam kompletów, promocji itp. Dużo dobrego w tym segmencie słyszłem o shimano. Znalazłem xc30 + m520 za 300zł. 

Będzie OK na początek?

Jeśli ktoś, coś widział, wie, słyszał o jakiś promocjach/przecenach, proszę o info. :)

Pozdrawiam aktywnych!

 

Ja ze swojej strony polecam Diadore, mam od roku buty mtb model x-country (wersja na trzy rzepy), kupiłem nówki za 150zł w dobrej promocji, warto poszukać po sklepach internetowych. Trzeba tylko pamiętać, że to są buty raczej nie nadające sie do chodzenia, za to do jazdy - świetnie :) sztywna podeszwa, lekkie i przewiewne. mam porównanie do miejskich i turystycznych Shimano - różnica w jeździe jest ogromna. Do tego bloki za ~50zł i zostaje sporo na pedały - tu szukałbym używanych na allegro, ale nie każdy ma zaufanie do używanego sprzętu :) do 100zł mozna kupić używane XTRy w niezłym stanie - szybki serwis i zrobią jeszcze dużo km a są o wiele wytrzymalsze niż 520-ki (no i do ich rozkręcenia wystarczy zwykły klucz). Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dodam jeszcze, jakie cechy miałby mieć.

Do jazdy podchodze bardzo ambitnie, toteż chciałbym raczej sztywną podeszwę. Wentylacja mile widziana, choć obawiam sie co będzie zimą (chyba  że ochraniacze całkowicie izolują od zimna). Mają to być buty stricte MTB.  Poczytałem, że XC30 są raczej z miękką podeszwą. Zaś o Diadore opinie głównie negatywne...

Ahh, no i Shimano przymierze na miejcu, diadora musiałbym szukać w okolicy.


1. http://www.bikeatelier.pl/odziez-kaski-buty/buty/buty-diadora-escape-srebrno-czarne

2. http://www.bikeatelier.pl/odziez-kaski-buty/buty/buty-diadora-escape-2-bialo-czarne

3. http://www.bikeatelier.pl/odziez-kaski-buty/buty/buty-shimano-sh-m077-ciemno-szare

4. http://www.tirolski.pl/p,pl,7258,buty+spd+northwave+lizzard+pro+blackwhite.html

5. Ostro ponad budżet, no ale ...  http://www.bikestacja.pl/pl/buty-spd-shimano-sh-m088-czarne.html

6. http://rowertour.com/shimano-sh-xc30-buty-mtb-spd-czarne.html

 

Z każdymi butami są bloki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 'zwykłych' butach mtb-spd  dziury na szyny do mocowań bloków  dostarczą Ci wody i zimna , z góry możesz zabezpieczyć ochraniaczem dedykowanym do zakresu temperatur .

ja jeździłem trochę w zimę w mt43 + ochraniacze neoprenowe shimano z jakimś oznaczeniem plus  , rzekomo do -10 czy -15 (tak na szybko z pamięci) ,

wszystko fajnie , ale od spodu przydałoby się izolować bo można przymarznąć ;) - zwłaszcza że jednak trzeba się zatrzymywać czy to w mieście czy gdzie indziej, stanąć w śniegu , lub gorzej i 90% przypadków w błocie pośniegowym.

 

zapewne są zimowe sandałki spd i spełniają swoją rolę, ale to już niech ktoś mądrzejszy się wypowie 

 

wg moich doświadczeń można nawet w zwykłych (letnich) przy -20 z ww ochraniaczami, można odizolować , dać dodatkową wkłądkę - a i tak z całej reszty zimowej zbroi do ubierania to wydaje się dla mnie najmniej uciążliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupisz butow uniwersalnych zeby i mialy wentylacje i zima byly okey, bo jak kupisz trepy trekingowe ktore w niskich temperaturach jakos beda dawaly rade to latem nie wytrzymasz
sa w sprzedazy specjalne buty zimowe - ale z tego co widzialem raczej sa drogie :)
co do sztywnosci to kiedyyys natknalem sie na katalog shimano i tam mniej wiecej byla skala ze sztywnoscia butow oczywiscie tylko od shimano, poszukaj moze ci to cos pomoze, mimo wszystko najlepiej by bylo jakbys podjechal do sklepu, przymierzyl buty i sam ocenil jak ci leza.

i nie baw sie w "druciarstwo" probujac oszczedzic na pedalach czy butach, bedzie to dzialac jako tako, ale jest taka granica minimum... jak to ujales, podchodzisz ambitnie do jazdy, to nawet troche doloz kasy ale zeby to mialo rece i nogi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę narzekać ale te buty mają trzy rzepy, a żadnej klamry. Nie wiem czy z czasem nie beda się odklejać przy ciężkiej jeździe w terenie. Sprawdź marke Vemont. Buty kupiłem za 180 zł z przesyłką i jestem bardzo zadowolony. Służą mi już drugi sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mam 2 rowery Szosa i MTB i nie wiem co zrobić, nie będę kupować 2 par butów i pedałów?  MTB buty i pedały by pasowały do obu rowerów było by rozsądniej Buty 088 i pedał spd M540 dobre połączenie? W górach nie mieszkam. Poradzicie coś? Czy dać sobie spokój z SPD? Dużo lepiej się jeździ w SPD? Ja bym bardziej widział SPD w szosie bo większe dystanse robię. Chociaż jak nieraz jadę to lubię zdjęcie zrobić. Trzeba będzie się wypiąć albo na glebę:)

 

Albo kupić szosowe buty i pedały na szosę w tym roku, a jak mi się spodoba to za rok na MTB ? Bo jak kupie pedały szosowe do MTB to jak będzie mi się jeździło w szosowych butach. Co sądzisz  I dużo ludzi też poleca buty Northwave

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zaczynam przygodę z SPD. Wczoraj zamówiłem taki zestaw na początek:

 

http://www.mavic.com/footwear-all-mountain-alpine

 

http://www.mtbr.com/cat/drivetrain/pedal/wellgo/wam-d10/prd_414675_135crx.aspx

 

Mam nadzieje, że się sprawdzi i się nie połamie :) Ganiam na fulu, >90% teren.

 

Znajomi radzili, żeby na początek wziąć pedały jednostronne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam buty M-088 i pedały M-520 zamontowane w crossie i w szosie a jeżdżę w jednych butach.

Chyba najlepszy kompromis jeżeli nie masz kasy na oddzielne buty do szosy i MTB.

 

A to jest duża różnica między nimi? Kasa kasą. Lepiej jeździć w MTb butach na szosie i MTB niż na odwrót. Buty sztywne, ciepło w nich latem?

A buty X50 albo M162 co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak, w butach szosowych jest problem z chodzeniem, z blokami szosowymi również, tym bardziej, że blok szosowy nie jest metalowy, a z tworzywa sztucznego, a też w czasie chodzenia nie jest niczym chroniony (bo but nie ma bieżnika). Jakie modele to nie wiem, musiałbyś poszukać ale idzie takie znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty SH M088 SH M162 SH XC50 


Tak czy siak, w butach szosowych jest problem z chodzeniem, z blokami szosowymi również, tym bardziej, że blok szosowy nie jest metalowy, a z tworzywa sztucznego, a też w czasie chodzenia nie jest niczym chroniony (bo but nie ma bieżnika). Jakie modele to nie wiem, musiałbyś poszukać ale idzie takie znaleźć.

 

 A jak sprawa wygląda z  podparciem dla stopy, bo małe jest spd w mtb spd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...